Wpis z mikrobloga

@WyrobMacznoJajeczny
Każdy się czepia ludzi na B2B, a te wieśki to w ogóle nie płacą PIT i VAT xD
Zwłaszcza na zadupiach, tam to nigdy nie ma ani umowy ani fakturki.
Domy budują, fury kupują, gdzie jest skarbówka ja się pytam xD
Mi prędzej zablokują konto jak mi dziewczyna przeleje 2000zl niż jak takie wieśki robią na czarno 80 procent xD
  • Odpowiedz
@onomatopejusz się nie bój, oni od starych swoich się uczą jak omijac system, potem tą wiedzę dalej dzieciom przekazują. Wszystko na gębę, gotówka do łapy, działaność na żonę, księgowa wystawia faktury jak trzeba. Ręka tam rękę myje, wszyscy się znają. Tak się zarabia hajs a nie jakieś #!$%@?
  • Odpowiedz
@cichooo: Tylko co drugi z nich ma kilkaset tysięcy do oddania skarbówce i te ich domy, auta i tak prędzej czy później zajmnie bank.
A jak nie w skarbówce to zusu nie płacą.
  • Odpowiedz
@CH3j myślisz że ci ludzie są tak głupi, że nie chowają pieniędzy w skarpetę? Oni tylko sprawiają takie wrażenie. Nabici są sosem aż wycieka. Tu odda, tam pokombinuje i żyje się dalej

Edit: poza tym wszystko biorą w leasingi.
  • Odpowiedz
@MartwyProsty: Budwolańcy o ile dobrze wykonują pracę są pożyteczniejsi społecznie bo ich zawód jest potrzebny społeczeństwu. Zawsze możesz zmienić pracę na fizyczną. ¯\(ツ)/¯
EDIT i to podatku nie zapłacisz Ty jak to już jest w systemie, że klient płaci w cenie xD
  • Odpowiedz
@cichooo: Zgadzam się jak tylko im ktoś wypłaci za robotę to w gotówce mają sporo pieniędzy.
Co nie zmienia faktu że mają zadłużenia i jak już mają firmę to na zone/dzieci bo ma siebie mają jedynie minusa którego odziedziczą dzieci :)
  • Odpowiedz
  • 22
@cichooo żeby dostać jakikolwiek leasing to musisz wykazywać dochód. I to niemały. Ja mam przykład kolesia co mi mieszkanie wykanczal 5 lat temu. Przechwalał się, że w ogóle nie płaci i 6 rok na stracie leci. Jak się skarbówka zainteresowała to do dzisiaj się pozbierać nie może. Przynajmniej nieźle mi zszedl z ceny na wykończenie domu ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz