Wpis z mikrobloga

@Operator_imadla: W Polsce co ny sie nie działo to trzeba bylo udawac wtedy, ze jest przynajmniej znosnie. W porównaniu z teraz. To jakbysmy przeprowadzili sie do kraju znacznie bogatszego i rozwiniętego.
  • Odpowiedz
@buchowo: No nie ma, bo nałożyli cenzurę. Internet jeszcze 12 lat temu indeksował krwawe obrazki. Teraz c--j wrzucisz bo od razu masz red flaga a potem banicje konta. Za niektóre komentarze można do pierdla pójść. Ludzie się bardziej pilnują i jest ogólna cenzura. Dawniej Nitro robił karierę wqurwiając ludzi a w dzisiejszych czasach mu zawiesili po prostu konto na ytubie. Nie ma tak wielkiej patologi bo jest wycięta z życia
  • Odpowiedz
@Operator_imadla: jak moi rodzice tak mówią, to zawsze pytam, czy chcieliby, żeby ich wnuki miały takie dzieciństwo, jakie oni mieli - z wszystkimi plusami i minusami. I wtedy nagle się okazuje, że nie, że dzisiaj jednak lepiej.
  • Odpowiedz
@gryyyn Nie znam

@In_thrust_we_trust Tak ale nasze małpy malpujac Amerykę wzdychają do lat 90 bo one są przedstawiane kolorowo i ogólnie fajnie, bezproblemowo, sielanka, super cool. A z lat 80 jest mało materiałów, a latami 90 jest cały internet zasypany.

@uriel_ck Czy ja wiem czy takie dobre musieć polegać na drugim człowieku? Nikt cie tak nie zawiedzie jak drugi człowiek, a samemu jesteś w stanie wszystko zrobić sam lepiej.
To o czym mówisz, że grałeś w piłkę na drodze to ja miałem identycznie. Aut mało, z cegieł bramki i jazda lecz to nie zaleta lat 90, a dzieciństwo i
  • Odpowiedz
lepsza komunikatywność społeczna, bogate relacje sąsiedzkie, łatwość w zawieraniu znajomości na całe życie itd.


@Sratatatatatata: Skąd to przekonanie, że "kiedyś było łatwiej"? xD

No ale ja jestem ze wsi, a nie z miasta.


@rolnik_wykopowy: To dziękuj losowi, że to nie była wieś pegierowska.
  • Odpowiedz
Co za debilny wpis.... teraz ojcowie alkocholicy w 21w to pewnie tacy do rany przyłóż... takie wesołe miśki, napiją się pożartują i pójdą spać.....
  • Odpowiedz
@Operator_imadla: Na szczęście ja nie jestem z pijackiej rodziny, więc z tamtych czasów pamiętam głównie Archiwum X, komiksy Disneya, animowanego Batmana, kasety z hitami eurodance oraz figurki z Pocahontas w Happy Meals
  • Odpowiedz
@Operator_imadla: ja zazdroszczę dzisiejszym nastolatkom. Mają tyle możliwości rozwoju, edukacji i spędzania wolnego czasu. Rozwinięta infrastruktura, medycyna, świetne jedzenie, usługi i dobra dostępność, jest czysto i bezpiecznie. Jeszcze w latach 90 było szaro i ponuro, wszędzie panowały układy, p-----c i wyzysk.
  • Odpowiedz
@Operator_imadla: a to dziś jest lepiej? Mamy tak samo patologiczne przypadki jak zagłodzona na śmierć 3 latka bo matka poszla na balety z nowym popychaczem. Niewiele się zmieniło, poza narracją. Lata 90te miały minus i plusy jak każde i szczerze, mimo że teraz żyje bardzo dobrze, a wtedy brakowało pieniędzy to bez tak powszechnego internetu żyło mi się lepiej.
  • Odpowiedz
@buchowo: Nadal zdarzają się takie historie, ale tu nie chodzi o to że ich nie ma. Tu chodzi o gadanie o "starych dobrych czasach" które wcale takie dobre nie były, bo mamy skłonność na upiększanie własnych wspomnień i nostalgia przyćmiewa nam prawdziwy obraz sytuacji.
  • Odpowiedz
@Worm91: jesteśmy w różnym wieku i dla każdego te „stare dobre czasy” to coś innego. Każdy czas ma swoje problemy. Dla jednych mogły być dobre (porównując do dzisiaj), a dla innych wręcz przeciwnie. Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia i kontekstu w jakim to oceniamy.
  • Odpowiedz