Wpis z mikrobloga

@Operator_imadla: Wydaje mi się, że zazwyczaj dobrze nie wspomina się całokształtu tamtych czasów, ale pewne aspekty, których dziś już nie ma - lepsza komunikatywność społeczna, bogate relacje sąsiedzkie, łatwość w zawieraniu znajomości na całe życie itd. Do tego dochodzi jakaś taka większa "swoboda" ze strony państwa/systemu w pewnych kwestiach. Koronnym czynnikiem zdają się być, jeszcze istniejące wtedy, tradycyjne reguły społeczne - ludzie rozumieli zasady świata, w którym się urodzili i
  • Odpowiedz
oni byli w najlepszym momencie swojego zycia


@Sarza01: przede wszystkim to. Za dawnymi czasami tęsknią ci, którzy mają nudne życie, pozbawione sukcesów, rozrywki i radości, więc wracają pamięcią do czasów, kiedy czuli się lepiej.
  • Odpowiedz
@Operator_imadla: Jedyne za czym mozna zatesknic w latach 90 to to jak ludzie byli socjalni i pomagali sobie w biedzie. A no i moze jakosc wielu produktow byla o wiele lepsza niz dzisiaj, produkwoano by bylo trwalo i sluzylo latami.
Poza tym to lata 90 byly pelne patologii, zlodziejstwa i zachlychniecia sie otwartym rynkiem, kazdy kto umial kombinowac albo mial plecy mogl sie dorobic oczywiscie kosztem innych ludzi.

Ale te
  • Odpowiedz
@Operator_imadla: mieszkaj wśród patologii, dziw się na patologiczne zachowania. Jak taka bystra, niech sobie teraz pójdzie na bloki socjalne, jak tam jest wspaniale.
p.s. znacznie milej wspominam lata '90, niz 2000-2010.
  • Odpowiedz
@hniedziela546: Napisał typ, który zesrał się w komentarzu samymi inwektywami

jakie brednie wyssane z palca p--------z, to aż ciężko czytać, gwoźdź przebił mozg na wylot XD stary chyba napierdzialal cie az mozg się uszkodził, albo stara piła w ciąży
  • Odpowiedz
@tellet to potwierdz te swoje wymysły jakimiś badaniami to cie przeproszę i jeszcze ci wysle dobra flaszkę, ale obydwaj wiemy, że tak się nie stanie, bo jesteś debilem, który dla plusów na wykopie wymyśla glupoty
  • Odpowiedz
Jak ktoś się wyhuśtał na linie to nie był brany za ofiarę, a bardziej jako tchórza czy idiotę.


@Iskaryota: samobójstwa były tuszowane bo ksiądz pogrzebu odmówi... z tamtych czasów przecież pochodzi słynne wśród służb mundurowych "postrzelił się przy czyszczeniu broni"
  • Odpowiedz
@hniedziela546: to ty mi cokolwiek zarzucasz, więc dostarcz te badania.
Ja napisałem, że postępowe transy częściej się kasują, bo dochodzą do wniosku, że mimo ucięcia czy przyszycia tego czy owego, ich życie się nie naprawiło i na to są badania: https://williamsinstitute.law.ucla.edu/press/transpop-suicide-press-release/
Zaś słuchanie o kolejnych bachorach, które ujadają "mam de-pre-sje" bo rodzice nie chcą mi kupić drogiego gadżetu lub każą się uczyć, to już były znane jak milenialsi dostali internet.
  • Odpowiedz
@tellet: jeśli już wrzucasz jakieś badanie, to chociaż je przeczytaj, bo pisze tam o przyczynach samobójstw wśród nich, no ale przeczytanie nagłówka to wszystko na co Cię stać XD,

Teraz się wieszają, jak po zmianie płci okaże im się, że jednak nie ma tego mleka i miodu.

Ewentualnie wcześniej, jak rodzice nie będą chcieli kupować każdej zachcianki, tylko np. nie daj boże kazali się uczyć albo dadzą szlaban na komputer.
  • Odpowiedz