Wpis z mikrobloga

Każdy kto mówi o Pol-exit musi mieć <25 lat i nie pamięta tej chu*ni zanim jak grzyby po deszczu zaczęły wyrastać tablice "dofinansowane z UE". Ja byłem wtedy gówniakiem, ale i tak pamiętam jak wyglądała infrastruktura publiczna, dziurawe drogi i odpadające tynki, gdzie nawet przed szkołą prywatne osoby musiały budować chodnik, bo dzieciaki tonęły w błocie, taka wtedy była nędza XD

#przemyslenia #uniaeuropejska #feels
  • 138
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 644
@fhgd: Zgoda tylko jest też druga strona medalu:

Całe papalenie o pol-exicie to jest też stawarzanie fałszywej dychotomii: Albo pol-exit albo Unia jaka by nie była, z całym dobrodziejstwem inwentarza.

A clue programu jest takie że tam trzeba cały czas walczyć o swoją pozycję i swój interes a nie bezmyślnie brać jak leci bo "albo unia albo białoruś"
  • Odpowiedz
@fhgd: ja pamiętam jak rolnicy mordy szybciutko zamknęli jak dopłaty dali
a wcześniej ciapkami blokowali drogi jak p------i, zboże rozsypywali
nie minął rok i wszyscy d--a cicho, grzecznie w kolejne po pieniądze
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 3
@m_ney: Do tego musielibyśmy mieć mądrzejsze rządy niż PO-PIS, ale nawet z tymi melepetami rachunek zysków i strat wychodzi na naszą korzyść
  • Odpowiedz
@fhgd tylko za propagowanie pol-exitu należy podziękować politykom, konfederacji ale też PiSu. Robią to, bo można na tym zbić kapitał polityczny, zwłaszcza na straszeniu LGBT, imigrantami i jedzeniem robaków ( ͡° ͜ʖ ͡°) bo to chodliwe tematy wśród prostych ludzi.
Łatwiej przekonać ludzi, że Unia c--j i trzeba wyjść i jak to obiecasz to na ciebie zagłosują, niż wytłumaczyć, że nawet jeśli Unia idzie w złym kierunku,
  • Odpowiedz
  • 21
@fhgd: Tak jak piszą wyżej, sytuacja nie jest czarno biała. Uważam że powinniśmy zostać w unii, ale nie możemy godzić się na każdy ich głupi pomysł.
  • Odpowiedz
Albo pol-exit albo Unia jaka by nie była, z całym dobrodziejstwem inwentarza.


@m_ney: jakim dobrodziejstwem? Wymień jedną rzecz, przez którą cierpimy na co dzień w Polsce z powodu UE ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@fhgd: konfederuscy powiedzą, że Polska sama może budować sobie drogi i że przecież składamy się na EU a potem łaskawie nam dają hajs i stawiają tabliczkę - otóż trzeba polskiego polityka trzymać za ryj i kontrolować bo ten hajs by z-----ł jakby UE nie kontrolowała na co idą dotacje xD
  • Odpowiedz
Wymień jedną rzecz, przez którą cierpimy na co dzień w Polsce z powodu UE


@fhgd: do ok 2019 za zimę płaciłem po 300zł za prąd. Tej zimy to będzie ok 2000zł. To jest wał. Po to właśnie wymyślili wały na co2.
  • Odpowiedz
@PiotrFr: za pomocą przekrętu z co2. Zanim powiesz ale to pis to ja ci powiem że gdyby nie wałek z co2 to by pis nie miał by czego przewalić.
  • Odpowiedz
Zanim powiesz ale to pis to ja ci powiem że gdyby nie wałek z co2 to by pis nie miał by czego przewalić.


@Foxbat: przecież dostaliśmy odpowiednią ilość "kredytu" na CO2, żeby nie płacić tyle, który to kredyt właśnie PiS sprzedał za granicę
  • Odpowiedz
Tak jak piszą wyżej, sytuacja nie jest czarno biała. Uważam że powinniśmy zostać w unii, ale nie możemy godzić się na każdy ich głupi pomysł.


@K-S-: No no fajny pomysł, szczególnie po traktacie Lizbońskim, ostatniej "pomocy" finansowej po covidzie gdzie UE może wziąć kredyt gdzie każdy kraj czlonkowski będzie go musiał spłacać nawet jeżeli nic z tego nie ma i już proponowanym zmianom traktatu gdzie będzie jeszcze większa integracja a
  • Odpowiedz