Wpis z mikrobloga

Hej!
Od wielu, wielu lat mam problem z prolaktyną - oscyluje ona na poziomie 30-50. Mówią, że przez leki SSRI, które brałem wielokrotnie na zaburzenia lękowe (aktualnie nie biorę od 2 miesięcy).

Testosteron 350-390 na przestrzeni roku. Wiek 26 lat...

Jutro idę na kolejne duże badania krwi.
Planuję #trt bo od lat chodzę na #silownia i zero progresu, do tego stany lękowe, ataki paniki, depresja, mikro ginekomastia na prawym sutku i strasznie wątła budowa ciała - czego mam serdecznie dość.

Rok temu robiłem też badanie prolaktyny z obciążeniem .Prolaktyna – test z Metoclopramidem 3 punktowy.

Wyszło jak na screenie.
Lekarz stwierdził, że przysadka OK przy takim wyniku.
Co myślicie?

#trt #prolaktyna #endokrynologia #badania #badaniakrwi #hormony #testosteron #ssri #antydepresanty #mikrokoksy
damian44__ - Hej!
Od wielu, wielu lat mam problem z prolaktyną - oscyluje ona na pozi...

źródło: Screenshot 2024-08-16 at 18.21.49

Pobierz
  • 37
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@damian44__: ale przecież Twoim problemem jest prolaktyna a nie testosteron (gdzie prolaktyna go obniża). Jak ta prolaktyna tak zostanie na teście, to tak samo c-----o będziesz się czuł.
  • Odpowiedz
@damian44__:

W wielkim skrócie, abyś zrozumiał bo tu każdy napisał dobrze i @Lewusx

- Jeśli źle się czujesz, to źle się czujesz przez prolaktyną, a nie testosteron
- Jeśli nie znaleziono przyczyny lub leków nie da się zmienić powinneś brać dostinex. Lek
  • Odpowiedz
  • 0
- Dawki TRT nie wpłyną jakkolwiek na Twój progres na siłowni

@Kasahara Na progres OK, ale na sylwetkę w sposób wizualny? Mam problem taki, że na siłowni w lustrze gdy ćwiczę to jestem 1/2 kogoś, kto jest w moim wieku... twarz szczupła i wąska. Ręce patyczki, a w brzuchu 88 cm obwodu... zacznę jeść to zaraz mnie zalewa, a podnoszenie ciężarów od wielu lat = bardzo marne efekty (siłowo także).
  • Odpowiedz
@Kasahara @Lewusx

Jadłem sporo izoflawonow i inhibitorów 5a reduktazy i wywaliło mi przez nie prolaktynę, wyzerowalo libido. (Dopiero później dowiedziałem się że owe substancje są tymi inhibitorami i zmniejszają naturalnego testa i dht, a izoflawony są estrogenne i również są antyandrogenami). Gotuj kola, bacopa monnieri, ashwaghanda, mięta itp mają działanie jak finasteryd a sporo warzyw i ziół wywalają prolaktynę i są antyandrogenami, jak np oregano, cebula, zielona cebulka, spiczasta papryka.
artur-artur-098 - @Kasahara @Lewusx

Jadłem sporo izoflawonow i inhibitorów 5a redukt...

źródło: 1000020892

Pobierz
  • Odpowiedz
@artur-artur-098:

Przecież soja czy cokolwiek ma marginalnym impact. Zerowy. Czy to na DHT czy na prolaktynę. I gdzie tu na badaniu masz wywaloną prolaktynę? Przecież jest w normie.

Powiem tak łyknąłeś suplementacyjną zarzutkę i wpis wręcz brzmi jak trolling. Wszystko co piszesz ma 0-1 % wpływu brane nawet jednocześnie.

Ty to masz TSH w glebie, zobacz Ft3 i Ft4
  • Odpowiedz
@damian44__: Mi też w pewnym okresie życia przytrafiła się prolaktyna która ma charakter wzrastający. Gdybym nie zażywał kabergoliny (Dostinex) to miałbym kosmiczne poziomy. A jak wiesz nadmierna prolaktyna zmniejsza się wydzielanie testosteronu (zaburza prawidłową czynność gonad – jąder ), powoduje problemy z pamięcią itd. Mi lekarz zalecił trzymanie się dolnej normy a nawet poniżej. Moja rada: zmień lekarza, zbij prolaktynę do prawidłowego poziomu, nie bierz SSRI, obserwuj poziomy prolaktyny, testosteronu,
  • Odpowiedz
  • 0
@quintus: U mnie nigdy nie była wyższa niż te 55 powiedzmy. To był max. Mimo nie brania niczego na nią. A SSRI biorę, bo inaczej OCD, lęk, ataki paniki. Raczej ciężko z odstawieniem.
  • Odpowiedz
@artur-artur-098: do pełnej diagnostyki są potrzebne jeszcze dwa wskaźniki ft3 i ft4 samo TSH nie daje odpowiedzi, ale tak niski poziom świadczy o słabym sygnale z przysadki, a ile jest aktywnego/nieaktywnego hormonu trzeba zobaczyć w badaniu, może być to niedoczynność (ale nie musi)
  • Odpowiedz