Wpis z mikrobloga

#motoryzacja #samochody #mercedes #nostalgia
Wiem, że zabrzmię teraz jak typowy Janusz-Nosacz po 60tce z brzuchem, ale kurła kiedyś to było.
Wszystko czytelne, na swoim miejscu, po paru tygodniach przyzwyczajenia mogę zmieniać temperaturę klimy albo włączyć podgrzewanieć fotela bez odrywania wzroku od drogi i bez wchodzenia w 3 poziom podmenu... I komu to przeszkadzało? ( ͡° ʖ̯ ͡°)
sztefen_muller - #motoryzacja #samochody #mercedes #nostalgia
Wiem, że zabrzmię teraz...

źródło: LTuu9PBAFQAF

Pobierz
  • 226
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@goferek: Takie coś powinno być prawnie zabronione. Większość tras się pokonuje w pojedynkę, więc nie ma kto zmienić ustawień, a to trochę nierealistyczne oczekiwać, że kazdy kierowca zaparkuje tylko po to, żeby sobie zmienić temperaturę.
  • Odpowiedz
A co jest nie tak z modą na suvy? Jeśli się komuś podobają to dlaczego miałby nie kupić?


@wojtek4531: Wypierają normalne samochody, są zupełnym zaprzeczeniem ekologii którą jednocześnie się ładuje do auta (wprowadzimy 2137 systemów oszczędzania paliwa ale jednocześnie zrobimy wielkiego kloca z 3x większym oporem powietrza i ważącego o połowę więcej)
  • Odpowiedz
@sztefen_muller: wolę już wykonać ten ruch ręką niż się później j---ć z milionem błędów, kabli i skomplikowanymi systemami. Po 15-20 latach to wszystko już zaczyna siadać, sypać błędami, jest kilka razy rozbierane bo cokolwiek trzeba w samochodzie zrobić to jest demontaż, wszystko trzeszczy i ogólnie chujnia. Ja wolę proste i trwałe samochody, nawet kosztem pewnego komfortu
  • Odpowiedz
@Nytalith:

Wypierają normalne samochody

Które samochody wyparły suvy? Na rynku dalej masz możliwość zakupienia kombiaka, sedana.
Co do ekologii myślę, że to zabieg stosowany powszechnie, nie tylko w suvach.
  • Odpowiedz
@matt_meister: Nie wiem co wy robicie z tym piano. U mnie jest wszystko w normie, wiadomo że znajdzie sie jakas rysa ale nic rzucającego sie w oczy. Może wystarczy nie rzucać kluczy i będzie nieporysowane? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@wojtek4531 może wystarczy nie dawać piano żeby nie było trzeba uważać na każdy ruch?
Piano black to zaraz za tabletozą najgorsza moda w autach.
Może i się rysuje ale za to odbija światło i zbiera każdy odcisk palca i kurz.
  • Odpowiedz
@Strigiformesman: a co ma się zepsuć w twardej elektronice i paru elektrycznych silniczkach? W tysiącach egzemplarzy S klasy to lusterko działa do dzisiaj, ciekawe ile lat wytrzyma chiński tablet przylepiony do deski rozdzielczej, bo nie sądzę że dłużej ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
A co jest nie tak z modą na suvy? Jeśli się komuś podobają to dlaczego miałby nie kupić?


@wojtek4531: suv potrzebny jest 1 na 100 użytkowników. Za to ważą więcej (zużycie surowców do produkcji i eksploatacji) oraz mają większe gabaryty (zajmują więcej przestrzeni w wąskich europejskich miastach) niż zwykłe. Tak, można do tego podejść paróweczkową ekonomią "stać mnie to o co ci chodzi leewaku", tylko po 20 latach takiej gospodarki
  • Odpowiedz
@Strigiformesman:

a i tak zazwyczaj moim samochodem nikt oprócz mnie nie kieruje, więc rzadko mam poprzestawiane

Mnie tam czasem odwozi różowa albo jakiś niepijacy kumpel jak wracam z imprezy, więc kilkanaście razy w roku się przydaje ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
Ciebie nawet na taką okładzinę ze zdjęcia nie stać.


@powsinogaszszlaja: Jeśli już chcesz mówić o stanie moich finansów to posiadam nową c-klasę odebraną w grudniu zeszłego roku oraz kilku letnie aktualnie produkowane bmw serii 3 odnośnie samochodów. Ale wiadomo nie stać mnie ( ͡° ͜ʖ ͡°) walcie sobie dalej konia do tych przedpotopowych samochodów których stylista pewnie teraz pracuje w firmie bodzio.
  • Odpowiedz
@furcio: Konkrety? Jeżdze na codzien kombiakiem i nie odczuwam żeby SUV mi coś zabierał. Są legalnie dopuszczone do ruchu, mieszczą sie na pasie ruchu, na miejscach parkingowych też, choć z tym bywa różnie ale to juz nie kwestia auta tylko kierowcy.
  • Odpowiedz
@sztefen_muller powiem Ci ze w Lincolnie z 97 roku jest jeszcze prościej. Na środku panel klimy i radio. A sterowanie wszystkim z kierownicy - klima, tempomat, radio. Praktycznie można jechać bez odrywania rąk od kierownicy.
  • Odpowiedz
@wojtek4531 ta? To kup nową s klasę bez piano black ( ͡º ͜ʖ͡º)

Czasami nie ma wyboru, producenci się uwzięli na piano black bo się szybko niszczy. Planowe postarzanie produktu. Kiedyś podobnie robili z plastikami które były pokryte gumą, ma się niszczyć, masz to widzieć, ma cię to irytować.
  • Odpowiedz
@sztefen_muller zobaczycie niebawem za fizyczne przyciski bedziemy doplacac bo bedą opcją za dopłatą, bo to jasne że są chociażby bezpieczniejsze w użytkowaniu. Sam wracałem z wakacji mercedesem w którym padł ekran..nie dało się klimy przestawić!
  • Odpowiedz