Wpis z mikrobloga

#motoryzacja #samochody #mercedes #nostalgia
Wiem, że zabrzmię teraz jak typowy Janusz-Nosacz po 60tce z brzuchem, ale kurła kiedyś to było.
Wszystko czytelne, na swoim miejscu, po paru tygodniach przyzwyczajenia mogę zmieniać temperaturę klimy albo włączyć podgrzewanieć fotela bez odrywania wzroku od drogi i bez wchodzenia w 3 poziom podmenu... I komu to przeszkadzało? ( ͡° ʖ̯ ͡°)
sztefen_muller - #motoryzacja #samochody #mercedes #nostalgia
Wiem, że zabrzmię teraz...

źródło: LTuu9PBAFQAF

Pobierz
  • 162
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy może to że wyrzucisz do środka kilka osób, rowery, szafę z Ikei?


@Hellicon: dalej fiat 125 combi>bmw x5. Łatwiej zaparkować, wygląda lepiej, mniej pali, więcej przewiezie.
  • Odpowiedz
@sztefen_muller: Kiedyś pracowałem dla BMW i wtedy dowiedziałem się, że powód pchania się w ekrany jest prosty: nie trzeba projektować ergonomii i całego kokpitu dla każdego modelu osobno.

Rozwijają jeden system multimedialny, który pakują do każdego samochodu i jest to znacznie tańsze niż koszt dostosowania produkcji pod każdy model osobno + projektowanie tych elementów też nie należało do najtańszych.
  • Odpowiedz
to, że przez nią producenci wycofują z oferty modele w normalnych nadwoziach


@goferek: a to nie jest tak, że jakby większość ludzi lubiła "normlane" nadwozia, to by produkowali "normalne"? Większość ludzi obecnie wybiera SUV
  • Odpowiedz
@sztefen_muller: To jest nas dwóch. Guzik wymacasz i naciśniesz, a te ekrany to weź na wybojach se naciskaj... jeszcze świeci to w nocy. O ile ekrany na kokpicie można wyłączyć, o tyle np. zegary w nowych Toyotach imo są w #!$%@? za jasne. Uwielbiam mój klasyczny bursztyn w starym BMW
  • Odpowiedz
@miki4ever: zjazd/wjazd na autostradę, ślimak, dobry przykład np. wrocław północ na A8 bodajże, w stronę Bielan. Tam jest taki ślimak o 270 stopni :D

jak mówiłem, swoim autem normalnie jadę po nim 80-90. Dostałem gówno pseudo SUVa (chociaż nie sądzę by pełnowymiarowy był w tym lepszy?) i przy 60 myślałem że się przewróci i potoczy w bok, nie mogłem wyrobić tak jak zawsze. A nie mam typowo sportowego, torowego samochodu,
assninja - @miki4ever: zjazd/wjazd na autostradę, ślimak, dobry przykład np. wrocław ...

źródło: image

Pobierz
  • Odpowiedz
@sztefen_muller:

przecież te stare mercedesy w środku bardzo często wyglądały jak zrobione z jakichś mebli starego Niemca znalezionych na śmietniku.


@Cztero0404: Ten mebel znaleziony na śmietniku był wyselekcjonowanym orzechem, mahoniem, hebanem. Ciebie nawet na taką okładzinę ze zdjęcia nie stać.( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@assninja te ślimaki mają ograniczenie do 60, tam nie powinieneś jeździć 90. Inna sprawa, że może to tylko twoje uczucie, normalnie żaden SUV nie przewróci się na czymś takim przy takiej prędkości.

Moj SUV na pewno się trzyma lepiej drogi niż wcześniejsze sedany, może też 4x4 pomaga, ale nie tylko.
  • Odpowiedz
na siłę wciskają to niewygodne gówno


@goferek: dlaczego niewygodne? Mam kombi i suva, jak dla mnie ten drugi jest wygodniejszy.

a co do bagaży to słyszałeś o vanach albo
  • Odpowiedz
@assninja mam Ci pokazać jak wygląda fotel kierowcy w mojej f11?
Żeby wysiąść muszę cały ciężar ciała oprzeć o boczek siedziska bo inaczej nie dostaje do ziemi, w ogóle wstawanie z poziomu asfaltu ma mało wspólnego z wygodą. W suviku eleganci wystawiasz nogę i się wysuwasz lub bezpośrednio dostajesz do ziemi.

Weź sobie krzszlo o wysokości 20 cm i 45 cm, z którego będzie Ci lżej wstać?
  • Odpowiedz