Wpis z mikrobloga

#motoryzacja #samochody #mercedes #nostalgia
Wiem, że zabrzmię teraz jak typowy Janusz-Nosacz po 60tce z brzuchem, ale kurła kiedyś to było.
Wszystko czytelne, na swoim miejscu, po paru tygodniach przyzwyczajenia mogę zmieniać temperaturę klimy albo włączyć podgrzewanieć fotela bez odrywania wzroku od drogi i bez wchodzenia w 3 poziom podmenu... I komu to przeszkadzało? ( ͡° ʖ̯ ͡°)
sztefen_muller - #motoryzacja #samochody #mercedes #nostalgia
Wiem, że zabrzmię teraz...

źródło: LTuu9PBAFQAF

Pobierz
  • 103
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@sztefen_muller: ekrany dotykowe w autach to największy rak współczesnej motoryzacji obok elementów "ozdobnych" piano black i mody na suvy. Rozumiem ekran do multimediów, dodatkowych funkcji, które ustawisz raz na wiele tygodni, albo tylko jednorazowo po zakupie auta. Ale przenoszenie tam tak podstawowych rzeczy, jak regulacja głośności, klimatyzacja czy wentylacja foteli to ergonomiczny dramat. Przecież tego nie przełącza się tylko na parkingu, ale najczęściej w trakcie jazdy.
  • Odpowiedz
@sztefen_muller drugi raz koncerny motoryzacyjne nie dadzą się nabierać na pierdy Januszy, raz już zrobiono tańsze analogowe wersję i nikt tego nie kupował, pierdziec w necie możecie se do woli
  • Odpowiedz
I komu to przeszkadzało?


@sztefen_muller: Mi na przykład, przecież te stare mercedesy w środku bardzo często wyglądały jak zrobione z jakichś mebli starego Niemca znalezionych na śmietniku. Może jest milion guzików i przycisków, ale za to kilka razy mnie opcji jak obecnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Cztero0404:

kilka razy mnie opcji jak obecnie


Nie jestem mercedesiarzem (generalnie uważam te auta jako taksówki albo grzybowozy do wożenia 70 letnich dziadków na działkę), ale znajdź mi drugie auto poza S-klasą z przełomu XX i XXI wieku, które ma elektrycznie ustawiane środkowe lusterko. ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
@sztefen_muller: akurat w tych Mercedesach to kokpit wyglądał jak tapczan-półka.., tylko na wysoki połysk.
Chociaz z drugiej strony to nadal lepiej niż to tandetne kupsko, które sprzedają teraz.
  • Odpowiedz
A co jest nie tak z modą na suvy?


@wojtek4531: to, że przez nią producenci wycofują z oferty modele w normalnych nadwoziach. I jak chcesz kupić samochód, to masz bardzo ograniczony wybór, bo na siłę wciskają to niewygodne gówno.
  • Odpowiedz
@sztefen_muller: cięcie kosztów. taniej jest wszystko zrobić w jednym tanim ekranie niż instalacja elektryczna do każdego przycisku pokrętła, zegary fizyczne itd. To samo z kluczykami, zrobienie stacyjki jest droższe niż przycisku.

Osobiście nie uznaje ekranów jako sterowanie samochodem.
  • Odpowiedz
bo na siłę wciskają to niewygodne gówno.


@goferek: Suvy mają swoje wady, ale trzaba być dzbanem, by napisać że sa niewygodne xD

Suvy się kupuje właśnie dlatego, ŻE SĄ wygodne, bo łatwiej do nich wsiaść czy włożyć bagaże albo dzieciaka wsadzić w fotelik. Co ty za bajki opowiadasz? xD
  • Odpowiedz
A co jest nie tak z modą na suvy?


@wojtek4531: może i więcej palą, ale za to są większe mając mniejszy bagażnik, są wolne na zakrętach ale przynajmniej są drogie. I jak sam nie masz SUVa to ci często zasłaniają drogę
  • Odpowiedz
@goferek A co jest niewygodnego w dużym przestronnym aucie z wysokim zawieszeniem, dużych kołach i oponach? To że możesz mieć #!$%@? na stan dróg i progi zwalniajace? Czy może to że wyrzucisz do środka kilka osób, rowery, szafę z Ikei? Może widok z góry ponad innymi autami na to co się dzieje na drodze? Może dużo wyższe bezpieczeństwo? Brzmisz jak pasażer reno talia ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
  • 3
@assninja cx5 i mazda 6 mają bagaznik tej samej wielkości, ale cx5 łatwiej zaparkować bo ma 4.55 zamiast 4,80 w kombi lub 4,86 w sedanie. Wolne w zakrętach? Z jakimi prędkościami jeździsz? O wygodzie wsiadania, pakowania bagaży to nawet się nie odzywaj...A co do ceny to kodiak i superb mają podobne ceny jak passat i tiguan...
  • Odpowiedz