Wpis z mikrobloga

Chciałem napisać dłuższy post, ale uznałem, że napiszę po prostu, że byłem w weekend po raz pierwszy na imprezie z młodymi lekarzami (rezydenci/stażyści) i k---a przekonuję się, że nie ma bardziej oderwanej od rzeczywistości i tak zadufanej grupy zawodowej niż oni. Zbili z piedestału branżę IT w której pracuję. Jednocześnie dowiedziałem się kilku historii, które upewniły mnie, że w medycynie można jeszcze bardziej lecieć w c---a niż w IT xD #medycyna #lekarz #lekarski #studbaza #gownowpis #programista15k
  • 27
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 2
@kawalerka15k programiści to frajerzy co dają sobie na łeb wejść, każdy inny zawód umysłowy jest lepszy i można się w nim bardziej o--------c. Tylko w IT ciągle deadline i z-----------e w biegu
  • Odpowiedz
@kawalerka15k bez przesady z tym leceniem w c---a, jednak trzeba do tego szpitala przyjęć na 7 i coś tam jakoś robić lepiej lub gorzej, na dyżurach też. Nie da się odpalić teamsa o 9, poruszać myszką i o 9:02 wyjść na zakupy, kawę, lunch I wrócić o 14 ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@Vaerlin: da się też np. nie przychodzić na staż dyplomowy kilka miesięcy i mieć za niego płacone, czy nawet na dyżury już jako lekarz xD

A jakie dałeś porównanie - to jest właśnie to o czym mówiłem. Taką wizję pracy mają lekarze. Przynajmniej ci jakich poznałem na inbie, ale nie tylko - nie potrafili sobie wyobrazić, że programista serio musi pracować i dowozić, odczułem, że mają mnie za gorszego
  • Odpowiedz
@kawalerka15k: bo kodojebcy to zwykłe parobki przy panach lekarzach. jak ktoś się zastanawia między IT a medycyną to to niech idzie pracować do sortowni śmieci, bo jest zbyt tępy, skoro nie potrafi dokonać tak prostego wyboru.
  • Odpowiedz
@kawalerka15k no widzisz, tylko różnica jest taka, że po tych 6 latach w medycynie ledwo skończyłeś studia i idziesz na ten mityczny staż, gdzie jesteś czymś pomiędzy planktonem a długopisem i masz za to potężne 6k brutto, a mój ziomek po 6 latach w IT (licząc ze studiami) zarabiał 20k+ pracując zdalnie w amerykańskiej firmie. Przez całą rezydenturę jako lekarz, czyli 5-6 następnych lat, za to może i orobisz się jak
  • Odpowiedz
  • 0
@Vaerlin: sorry nie chce mi się już wdawać w wykopową dyskusję lekarz vs programista. Rozumiem czemu lekarz może myśleć, że programista ma lepiej i na odwrót. Jak już o tym gadamy to już pal licho mnie jako programista, zauważyłem silną znieczulicę i brak zrozumienia faktu, że wielu Polaków za takie pieniądze by zabiło jakie może wykręcić teraz rezydent (oczywiście programista też) i że ja i właściwie każdy inny mogę tak
  • Odpowiedz
@kawalerka15k: Adwokat co ma dużo wygranych spraw, na 100 % nie posadzi do stołu kogoś co nie zna dobrze. Poza tym nie sprzeda know-how. Coś mogą powiedzieć mrówki co chodzą w butach memphis i mają skodę fabię II w kredycie, bo aplikantami wielkimi są, ale kuchni nie zdradzą. Lekarze przez to, że ich przez kulawe prawo, nie możesz do sądu właściwie pozwać z sukcesem lubią się chwalić dominikaną na wakacje,
  • Odpowiedz
  • 0
@matt___: no najwidoczniej nie wszyscy chcą. Żeby nie było nie mówię że wszyscy - sam mam młodych lekarzy w rodzinie i oni w c---a nie lecą, po prostu nigdy nie byłem na "lekarskiej" imprezie - ale te babki w tym problemu nie widziały. Nauczka na przyszłość by dbać o siebie, bo one mogą mnie później leczyć :)
  • Odpowiedz
  • 0
@Sylwiusz89: młodzi lekarze teraz mają zajebiście. To że rezydenci biedowali kiedyś - tak było jeszcze z 5-6 lat temu, ale MZ dało duuże podwyżki. Poza IT świrami (gdzie najpierw trzeba się dostać i już na studiach pracować,jeśli się chce mieć dobrze) nikt nie ma lepiej na start w Polsce
  • Odpowiedz
@kawalerka15k: 1996 rocznik chyba był pierwszym co dostał dobre $$$ stażowo. Rezydent może brać w opór dyżurów wszędzie. Często z pogotowia lecisz na SOR z SOR na oddział ale cały czas kręcisz dobre liczby i godne liczby. Etapy ciężkiej pracy przeplatasz snem, fb, insta czy zakupami online. Trochę znajomych mam w tej branży i są tacy co są mega szczerzy, że ich pensa jest zawyżona;) Jak to jeden powiedział kupując
  • Odpowiedz
@kawalerka15k: Problem kodojebców bez inteligencji emocjonalnej jest taki, że przez lata rozpowiadali jak to w IT jest super kasa bez nadmiernego wysiłku. A młodzi lekarze bynajmniej nie chwalili się swoimi stawkami godzinowymi w głupich POZ albo na dodatkowych dyżurach (ciekawe kto z Was spoza branży potrafi strzelić ile wynoszą stawki w POZ?). Teraz jest powszechne oburzenie na słowa tego posła, który powiedział coś o czym wszyscy świetnie od lat wiedzą
  • Odpowiedz