Wpis z mikrobloga

Wyniki ankiety skierowanej do właścicieli elektryków poszczególnych marek: jak bardzo prawdopodobne jest to, że poleciłbyś auto tej marki, którą jeździsz?

#samochodyelektryczne #samochody #tesla #porsche #bmw #hyundai #kia #polstar #volvo #genesis #mercedes #fiat vs. #audi #nissan #dacia #open #citroen #peugeot
anonimowy_programista - Wyniki ankiety skierowanej do właścicieli elektryków poszczeg...

źródło: Czy-polecilbys-swojego-elektryka-koledze-UScale

Pobierz
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@anonimowy_programista: Nie mam zaufania odnośnie takich ankiet, ogólnie trzeba brać poprawkę bardzo dużą zawsze na takowe, że bardzo duża część użytkowników samochód elektrycznych chociaż będzie pluła pod nosem i wyzywała na to co kupiła nigdy się do tego nie przyzna bo im duma nie pozwoli. Inną sprawą jest to, że też niektórzy przesadzają, ale w drugą stronę i auta elektryczne nie są aż takie złe.
  • Odpowiedz
@Cztero0404: @Fedain tak jak włąsciciele tych wsztkich passerati albo Audi, co to są takie niezawdone, że co miesiąc coś naprawiają (ale tanio!!!)
A na typowo Polskie wakacje w chorwacji pożyczają toyotę od szwagra bo strach jechać swoim niezawodnym niemcem tyle kilomentrów
  • Odpowiedz
@jar-mitryn: Przepraszam, ale nie znam absolutnie żadnej osoby która miałaby volkswagena lub audi i jeździła co miesiąc do mechanika a autami tej pierwszej marki trochę w życiu akurat jeździłem różnymi modelami. Toyota jest generalnie takim Japońskim odpowiednikiem VW czyli wołem roboczym.
  • Odpowiedz
@Cztero0404: a ja znam, i tak od lat. A na wakacje pożyczają auto od ojca toyotę. No ale ich Audi czy VW niezawodne.
I to nie jest tak że ich nie stać na kupno lepszego. Ale żyją w bajce w której utwierdzają ich znajomi i mechanicy jak to niemiec niezawodny, a jak sie mu japończyk zepsuje to zbankrutuje
  • Odpowiedz
a ja znam, i tak od lat. A na wakacje pożyczają auto od ojca toyotę. No ale ich Audi czy VW niezawodne.

I to nie jest tak że ich nie stać na kupno lepszego. Ale żyją w bajce w której utwierdzają ich znajomi i mechanicy jak to niemiec niezawodny, a jak sie mu japończyk zepsuje to zbankrutuje


@jar-mitryn: Absolutnie tego nie neguję, takie sytuacje mogą mieć jak najbardziej miejsce i
  • Odpowiedz
@Fedain

@anonimowy_programista: Hehe. Ci co władowali najwięcej w swojego melexa idą w zaparte. Zero zdziwienia.


A moze droższe jest lepsze, dlatego Mercedes jest wyżej niz Dacia. Ale dlaczego Mercedes, Porsche, BMW, Volvo sa niżej niz Tesla?

I w temacie to 4 drzwiowy melex kosztuje wiecej niz Dacia Spring ktora oferuje znacznie więcej
  • Odpowiedz
@PiotrFr: Ale musze powiedzieć że ten test rzeczywiście dobrze pokazuje jakie elektryki sa najlepsze już nie biorąc pod uwagę kasy. To te 3 marki Tesla, BMW i Porsche są naj jeśli chodzi o elektryfikację aut i robią to dobrze. Potem mamy Kia i Hyundai
  • Odpowiedz
@PiotrFr: @anonimowy_programista jeden z polskich dziennikarzy, tkaich opłacanych dolarami z ropy czy też od producentów samoładujacych sie hybryd twierdził że teslarze sprzedaja swoje 2 letnie Tesle po dofinansowaniu i walą drzwiami i oknami do salonów lexusa(ciekawe dlaczego akurat lexusa). Jeden z komentarzy

trochę pan redaktor "płynie" z tymi opowieściami o tłumach teslarzy w salonach lexusa, którzy po 2 latach mają dość...

Tesla sprzedała w Polsce w 2022 roku 1729,
  • Odpowiedz
@zibizz1: Ale że lecą do tego Lexusa po co niby? Chyba nie po elektryka ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Z tych chamskich reklam i "artykułów" Toyoty często się tu nabijam.
Btw nie znam nikogo, kto raz kupił EV i postanowił wrócić
  • Odpowiedz
@anonimowy_programista: problem w tym że już nie bardzo jest lepszy.
Tesla miała olbrzymią przewagę. Zamiast cisnąć, wprowadzać nowe modele, zdobywać nowych klientów przestali cokolwiek robić. Klienci na nowe auta są z reguły starsi, a jeszcze bardziej się zamykają na takich. Starzejąca się gama w pewnym momencie przestaje przyciągać młodych. Większość klientów to nie są ludzie chcący kupić jakiego elektryka, oni chcą kupić Teslę, ale liczba takich jest ograniczona, co zaczyna
  • Odpowiedz
@anonimowy_programista: głównie te w moim "kręgu zainteresowań" a bardziej potrzeb. VAG: id4, Born,.Enyaq, BMW: i4, iX1, iX2, Ford Explorer EV, mustang, BYD seal, Mercedes EQA/B, e3008, e308, Scenic, Ioniq 6, Smart #3, i pewnie o wielu zapomniałem.

Robią refreshe, które IMO dużo wynoszą.


Serio co takiego? Model 3 jest na rynku od 2016, taki "refresh" to za mało. Problemem jest segment w Europie. Sedany średnio się tu sprzedają, SUVy segmentu
  • Odpowiedz