Wpis z mikrobloga

@luxkms78: w Finlandii, klasa średnia uważana jest za bogaczy i płaci 40-50% podatku dochodowego

Z takiego bandyckiego socjalizmu przez chwilę jeszcze jest z czego nalać, ale społeczeństwo jest już tak stare a dzietność tak niska, że z tych obietnic emerytalnych zostaną niedługo tylko strzępy
  • Odpowiedz
@dict: ja mieszkalem na Islandii, gdzie tez jest taki socjalizm - jakby policzyc wszystkie podatki, skladki spoleczne, drugi filar, trzeci filar ktory tam prawie wszyscy placa, podatek koscielny, skladki zwiazkowe, abonamenty RTV, i inne tego typu rzeczy, to przy zarobkach rzedu 800 tysiecy koron miesiecznie by wyszlo z 50% jak nie wiecej.

Ogolnie to nie jestem za bardzo za takim socjalizmem, ale co mi sie podobalo to podejscie do obywatela
  • Odpowiedz
@An-Dagda bo nie jest problemem wysokość podatków tylko to co państwo za nie oferuje. W Polsce podatki są relatywnie wysokie dla Kowalskiego a w zamian państwo oferuje cały #!$%@?.
  • Odpowiedz
@Cointreau: w Islandii tez w sumie panstwo oferuje caly #!$%@?, to jest taka wyspa pelna nacjonalizmu i hermetycznosci, ze osiagniecia z Islandii nie wychodza poza Islandie, a osiagniecie spoza Islandii nie docieraja do Islandii. Przeprowadzka na Islandie to tak jakby stworzyc nowa postac, a powrot to tak jakby przelogowac sie na stara postac
  • Odpowiedz