Wpis z mikrobloga

Czesc jestem po wizycie u dietetyka i mam takie xD
W skrocie:
- wiekszosc "jogurtow" typu jogobella, dabio, fantasia to "smieci"
- napoje typu 0 (pepsi max, cola 0) wg tej pani to tez smieci, poniewaz wplyw sztucznych slodzikow nie jest tak w 100% xbadany na wplyw czlowieka + picie tych napojj powoduje chec wiekszego jedzenia tlustych rzeczy lub slodkich*
- mozna jest kebab albo pizze na obiad (ale robioną wlasnorecznie) xDDDDDD
- musi byc jakas aktywnosc fizyczna, nawet chodzenie,.ale minikum iles tysiecy krokow
- najlepiej pic wode niegazowaną, mozna dodac jakąś miete zeby miala smak, ale te wszystkie ",fit napoje" w sklepach są zle *

- starac sie nie jest gotowcow, maja duzo solii itp.

Tak w sumie jak zobaczylem liste zakupow to praktycznie musze zmienic liste zakupow o 80-90%

Najgorszs w tym wszystkim jest to, ze niby ma dobre opinie bo ludzie z jej diety nie wchodzą na efekt jojo czy coś. Ale wiele rzeczy mi sie nie zgadza.
Na każdą moją kontrodpowiedź miala przygotowaną odpowiedzz ale mialem wrazenie ze sie wywyższa

#dieta #odchudzanie #chudnijzwykopem #zdrowie

* - chodzi o ilosc, w sesnie ze puszka pepsi raz na tydzien nie bedzie zla, ale picie codziennie 3-4 juz tak

Zgadzasz sie z tą panią ?

  • tak 87.1% (6729)
  • nie 12.9% (1001)

Oddanych głosów: 7730

  • 281
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

mialem wrazenie ze sie wywyższa

@Milo900 nie wywyższała się, po prostu twój chłopski rozum po raz pierwszy miał okazję zderzyć się z kimś zdrowo myślącym i dlatego masz takie wrażenie
  • Odpowiedz
napoje typu 0 (pepsi max, cola 0) wg tej pani to tez smieci, poniewaz wplyw sztucznych slodzikow nie jest tak w 100% xbadany na wplyw czlowieka + picie tych napojj powoduje chec wiekszego jedzenia tlustych rzeczy lub slodkich*


@Milo900: jak nie są zbadane to znaczy, że nie ma dowodów na ich szkodliwość. Absolwentka dietetyki, a nie dietetyczka.
  • Odpowiedz
że aspartam w pewnych ilościach działa na organizm w taki sam sposób jak robi to cukier dlatego też nie jest lepszy?


@Fenoloftaleinowy_Chrabaszcz: skończ #!$%@?ć głupoty. W jakiej ilości aspartam dostarczy Ci takiej samej ilości kalorii co cukier? xD
  • Odpowiedz
@Milo900: Przecież nie powiedziała nic kontrowersyjnego. Jak chcesz jogurty ze sklepu to bierz naturalne, lub greckie. Co do szkodliwości napojów zero to jest dyskusyjne, ale generalnie tak, lepiej sobie wyrobić nawyk picia wody, choćby była z kranu i pić jej dużo. Raz na jakiś czas pizza czy kebab też jest git, a jak robisz sam, to wiesz co w niej jest i generalnie właśnie w gotowanie samemu powinno się iść,
  • Odpowiedz
@Milo900: no ale ma rację. Cola zero to po prostu grillowanie naiwniaków z hajsu xd a co do jedzenia. To czy tyjesz zależy przed wszystkim od jakości jedzenia im tańsze gówno i im bardziej przetworzone tym gorsze. Im więcej ruchu tym lepiej. Jogurty to już w smaku czuć że to ma sam cukier. Ja tego nie jadam rano bo mam zjazd po energetyczny z cukru właśnie. To samo zupy mleczne
  • Odpowiedz
@Milo900 Do dietetyków nie chadzam,bo to zawód wogóle nie potrzebny,sam ci dam poradę, oczywiście nie za darmo,bo przyjmuje "dobrowolne wpłaty"w srebrze... dziękuję jak nie wyrzucisz mi tego wpisu... wpłaty oczywiście za "Odyn zapłać"...
  • Odpowiedz
@Sayiv: dokładnie, zresztą w tych czasach żeby tego nie wiedzieć to trzeba chyba siedzieć pod kamieniem.

To co mu powiedziała ta pani dietetyk mógł się w sumie dowiedzieć samemu, w ciągu max godziny z filmów na YT.
  • Odpowiedz
@Milo900: najgorszy dietetyk, w teorii wygląda to dobrze, w praktyce zniechęca to utrzymania tak rygorystycznej diety i w efekcie klient nie stosuje się do niej
  • Odpowiedz
@Milo900 ma rację, lepiej kupić zwykły jogurt i dodać owoców i ew. Cukru lub miodu (wiesz wtedy co jesz)
niż jakieś Jogobelle

Słodziki rozwalają kichy, jadłem sporo takich zero sugar i odpuściłem.

Kebab i pizza to nie są złe dania tylko w normalnym ilościach.
  • Odpowiedz
@Milo900: 2024 rok a ludzie nadal nie znaja takich podstaw? Kolego az wstyd takie coś pisać majac do dyspozycji internet. Nie wiem ile masz lat ale ja takie rzeczy wiedział jak miałem 15-16 lat i wiedza nie była tak dostepna jak teraz.
  • Odpowiedz
@Milo900: ojoj, grubasów ktoś powiedział wprost, że #!$%@? śmieciowe żarcie i jest obrzydliwie gruby xd a teraz foch, bo pani dietetyk się nie zna! Typowe gadanie grubasów. Umiecie tylko narzekać, bo na więcej nie macie siły
  • Odpowiedz