Wpis z mikrobloga

Czesc jestem po wizycie u dietetyka i mam takie xD
W skrocie:
- wiekszosc "jogurtow" typu jogobella, dabio, fantasia to "smieci"
- napoje typu 0 (pepsi max, cola 0) wg tej pani to tez smieci, poniewaz wplyw sztucznych slodzikow nie jest tak w 100% xbadany na wplyw czlowieka + picie tych napojj powoduje chec wiekszego jedzenia tlustych rzeczy lub slodkich*
- mozna jest kebab albo pizze na obiad (ale robioną wlasnorecznie) xDDDDDD
- musi byc jakas aktywnosc fizyczna, nawet chodzenie,.ale minikum iles tysiecy krokow
- najlepiej pic wode niegazowaną, mozna dodac jakąś miete zeby miala smak, ale te wszystkie ",fit napoje" w sklepach są zle *

- starac sie nie jest gotowcow, maja duzo solii itp.

Tak w sumie jak zobaczylem liste zakupow to praktycznie musze zmienic liste zakupow o 80-90%

Najgorszs w tym wszystkim jest to, ze niby ma dobre opinie bo ludzie z jej diety nie wchodzą na efekt jojo czy coś. Ale wiele rzeczy mi sie nie zgadza.
Na każdą moją kontrodpowiedź miala przygotowaną odpowiedzz ale mialem wrazenie ze sie wywyższa

#dieta #odchudzanie #chudnijzwykopem #zdrowie

* - chodzi o ilosc, w sesnie ze puszka pepsi raz na tydzien nie bedzie zla, ale picie codziennie 3-4 juz tak

Zgadzasz sie z tą panią ?

  • tak 86.5% (4079)
  • nie 13.5% (634)

Oddanych głosów: 4713

  • 217
  • Odpowiedz
@Milo900:

Tak w sumie jak zobaczylem liste zakupow to praktycznie musze zmienic liste zakupow o 80-90%


Nie tylko listę zakupów ale i nawyki - sadło samo się nie zrobiło i nie zniknie magicznie od samego chodzenia do dietetyka.
  • Odpowiedz
@jakubyoker: Wrapa/bułkę i mięso też przeważnie można ogarnąć samemu ze sporą oszczędnością na tłuszczu, soli i kaloriach, a już na pewno gdy to drugie to tzw. kula mocy. Bo technicznie kebs wydaje się bardzo zdrowym jedzeniem - białko z mięsa + węgle z "obudowy" + dużo warzyw, kwestia właśnie tych szczegółów.
  • Odpowiedz
@Milo900 kurde, albo to bait, albo masz naprawdę tragiczną podstawową wiedzę na temat żywienia. Jeśli to prawda, to serio zweryfikuj, co jesz i posprawdzaj w internecie, jak bardzo to jest szkodliwe, bo na pewno jest.
  • Odpowiedz
@teslamodels jogurt owocowy jogobella bez dodatku cukru to pewnie jogurt owocowy ze słodzikiem, który w smaku jest pewnie jeszcze gorszy, a czy zdrowszy, to tak naprawdę nie wiadomo.
  • Odpowiedz
@Milo900 Jesz te słodzone jogurty i się dziwisz, że jesteś ulany? Jedyne jakie są okay to naturalne, z najprostszym składem. Reszta to faktycznie śmieci.

Gotowe żarcie to również syf. Dużo soli dla smaku, ale minimum wartości odżywczej. Nie bez powodu mówi się że to jakby tekturę żreć. Pani dietetyk ma rację i ty to wiesz, ale wypierasz fakty. ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
@Milo900: dosłownie wszystko co Ci powiedziała, to jest powszechna wiedza, do której nie potrzebujesz dietetyka. Albo jesteś trollem, albo debilem.
  • Odpowiedz
@Milo900: Powiedziała ci niestety smutną prawdę, że rzadko które zdrowe jedzenie ma jakiś smak, bo smak człowiekowi robią przede wszystkimi sól i cukier ¯\(ツ)/¯. Zdrowe żarcie jest zdrowe, ale #!$%@? powiedzmy sobie szczerze smakuje to wszstko jak wykręcona ściera, te wszystkie brokuły, chleb z własnego wypieku, który ma tak mało soli, że jest jałowy jak gówno, jakieś kurła gotowane mięso, nic smażonego itd. Praktycznie pewnie z 80% zdrowej diety to
  • Odpowiedz
@Milo900: dobrze ci powiedziała. I jedna uwaga - diety są do dupy. Kluczem do zdrowia i dobrego samopoczucia jest zmiana stylu życia na taki, który jest satysfakcjonujący. Smaczne, ale zdrowe jedzenie, ruch który sprawia przyjemność, sen który regeneruje, nawyki które ci pomagają zamiast szkodzić. Ostatecznie masz być zadowolony z życia, a nie walczyć ze wszystkim. No i wiem, że odpowiadam na bajta.
  • Odpowiedz
  • 1
@niecodziennyszczon
Tak wiem, ja po prostu musze sobie to wszystko uporzadkowac. Wiele wpisow tutaj jest bardzo milych i wspierajacych ale wiele mnie obraża, a ja naprawde o wielu rzeczach nie wiedzialem. Dla mnie jogurt to jogurt itp. itd. (był, teraz wiem ze trzeba uwazac)
  • Odpowiedz
@Milo900: No ale z czym Ty się nie zgadzasz? Tu nawet nie ma kontrowersji w tym co powiedziała. Jogurty smakowe mają multum cukru i chemii w sobie. Najpoje zero, wiec pod wzgledem zrzucania opony, można pić ale zdrowotnie to zwyczajny syf. No i pozostaje przyzwyczajenie do słodkiego, więc też ciągota do słodyczy. Najlepsze co można pić to zwykła woda. Co do kebaba to jest najlepszy fast food, nie znaczy, że
  • Odpowiedz
Każdy jogurt w sklepie jest przeładowany cukrem dla smaku


@Sayiv: no oprócz tego że nabiał ma w ogóle cukier w sobie xD Ludzie często zapominają że ogólnie produkty składają się z węglowodanów i one są tam całkowicie naturalnie.
Choć oczywiście te słodkie jogurciki i serki mają trochę tego cukru dorzuconego.
@Milo900: Kiedyś były takie fajne jogobelki do kupienia, smakowały dobrze ale miały sporo białka na tyle dużo że
  • Odpowiedz