Wpis z mikrobloga

Czesc jestem po wizycie u dietetyka i mam takie xD
W skrocie:
- wiekszosc "jogurtow" typu jogobella, dabio, fantasia to "smieci"
- napoje typu 0 (pepsi max, cola 0) wg tej pani to tez smieci, poniewaz wplyw sztucznych slodzikow nie jest tak w 100% xbadany na wplyw czlowieka + picie tych napojj powoduje chec wiekszego jedzenia tlustych rzeczy lub slodkich*
- mozna jest kebab albo pizze na obiad (ale robioną wlasnorecznie) xDDDDDD
- musi byc jakas aktywnosc fizyczna, nawet chodzenie,.ale minikum iles tysiecy krokow
- najlepiej pic wode niegazowaną, mozna dodac jakąś miete zeby miala smak, ale te wszystkie ",fit napoje" w sklepach są zle *

- starac sie nie jest gotowcow, maja duzo solii itp.

Tak w sumie jak zobaczylem liste zakupow to praktycznie musze zmienic liste zakupow o 80-90%

Najgorszs w tym wszystkim jest to, ze niby ma dobre opinie bo ludzie z jej diety nie wchodzą na efekt jojo czy coś. Ale wiele rzeczy mi sie nie zgadza.
Na każdą moją kontrodpowiedź miala przygotowaną odpowiedzz ale mialem wrazenie ze sie wywyższa

#dieta #odchudzanie #chudnijzwykopem #zdrowie

* - chodzi o ilosc, w sesnie ze puszka pepsi raz na tydzien nie bedzie zla, ale picie codziennie 3-4 juz tak

Zgadzasz sie z tą panią ?

  • tak 86.5% (4232)
  • nie 13.5% (659)

Oddanych głosów: 4891

  • 224
  • Odpowiedz
Trochę racja, trochę #!$%@?
Napoje zero - nigdy nie czułem żadnej potrzeby tłustych rzeczy czy czegokolwiek. A słodziki póki co raczej są najlepiej orzepadanymi substancjami i póki co dowodów na jakąś szkodliwość w normalnych nie.kilogramowyhc ilościach nie ma.
  • Odpowiedz
- wiekszosc "jogurtow" typu jogobella, dabio, fantasia to "smieci"


@Milo900: To akurat prawda, bo pełno tam cukru

picie tych napojj powoduje chec wiekszego jedzenia tlustych rzeczy lub
  • Odpowiedz
@Milo900: wszystko się zgadza oprócz tego, że picie napojów zero wywołuje chęć sięgania po słodkie i tłuste, ale pewnie dietetyczka powiedziała to w kontekście twojej sytuacji i twojej osoby i miała na myśli, że napoje słodkie w smaku są dla ciebie katalizatorem złych nawykow żywieniowych. Także grubasie nie szukaj wymówek i nie obalaj kompetencji dietetyka tylko nie żryj gówna i nie bądź ulańcem
  • Odpowiedz
@Milo900 Kup se jakiś blender kielichowy i miksuj jogurt naturalny z sezonowymi owocami; możesz dodawać tam płatki owsiane, kakao, orzechy, miód; zajebiste śniadanie
  • Odpowiedz
mozna jest kebab albo pizze na obiad (ale robioną wlasnorecznie) xDDDDDD


@Milo900: Nie wiem co w tym śmiesznego, jak robisz własnoręcznie to wiesz co żresz i masz kontrolę nad kaloriami, białkiem, tłuszczem i węglowodanami.
  • Odpowiedz
@Milo900 IMO w społeczeństwie jest ogólnie bardzo słabą wiedza o dietetycy. Większość żre słodzone jogurty, „soki” typu Tymbark, orzechy, majonez, kiełbasy i myśli że od tego się nie tyje.
  • Odpowiedz
@Milo900:
Z wszystkim się zgadzam poza tymi dwoma:

najlepiej pic wode niegazowaną

To jest jakiś debilny mit, który nie raz słyszałem, i zawsze jak dopytałem czemu niegazowaną, zamiast gazowanej, to nikt nie był w stanie mi powiedzieć. Jedyna odpowiedź jaką uzyskałem kiedykolwiek to było "bo niegazowanej łatwiej więcej wypić" xD Jak zawsze podążyłem bardziej to ostatecznie uzyskiwałem odpowiedź, że nie ma żadnej różnicy tak naprawdę czy się gazowaną wypije, czy
  • Odpowiedz
@Milo900: po pierwszym zdaniu myślałam, że poszedłeś do jakiejś fit świruski, ale widzę same zdroworozsądkowe rady. Tip ode mnie: szukaj w necie przepisów dla dzieci (słowo klucz: blw). No i nie idź w jakieś ortodoksyjne diety, balans najważniejszy we wszystkim. Godspeed
  • Odpowiedz
@Milo900: zgadzam sie ze wszystkim oprócz podejscia, ze z żarcia smieci musisz sie odrazu przestawic na gotowanego kurczaka, ryż, brokuly i wode mineralną. Jak napijesz sie coli zero, albo zjesz kebaba raz na tydzien to nic ci sie nie stanie
  • Odpowiedz