Wpis z mikrobloga

Czesc jestem po wizycie u dietetyka i mam takie xD
W skrocie:
- wiekszosc "jogurtow" typu jogobella, dabio, fantasia to "smieci"
- napoje typu 0 (pepsi max, cola 0) wg tej pani to tez smieci, poniewaz wplyw sztucznych slodzikow nie jest tak w 100% xbadany na wplyw czlowieka + picie tych napojj powoduje chec wiekszego jedzenia tlustych rzeczy lub slodkich*
- mozna jest kebab albo pizze na obiad (ale robioną wlasnorecznie) xDDDDDD
- musi byc jakas aktywnosc fizyczna, nawet chodzenie,.ale minikum iles tysiecy krokow
- najlepiej pic wode niegazowaną, mozna dodac jakąś miete zeby miala smak, ale te wszystkie ",fit napoje" w sklepach są zle *

- starac sie nie jest gotowcow, maja duzo solii itp.

Tak w sumie jak zobaczylem liste zakupow to praktycznie musze zmienic liste zakupow o 80-90%

Najgorszs w tym wszystkim jest to, ze niby ma dobre opinie bo ludzie z jej diety nie wchodzą na efekt jojo czy coś. Ale wiele rzeczy mi sie nie zgadza.
Na każdą moją kontrodpowiedź miala przygotowaną odpowiedzz ale mialem wrazenie ze sie wywyższa

#dieta #odchudzanie #chudnijzwykopem #zdrowie

* - chodzi o ilosc, w sesnie ze puszka pepsi raz na tydzien nie bedzie zla, ale picie codziennie 3-4 juz tak

Zgadzasz sie z tą panią ?

  • tak 86.3% (3763)
  • nie 13.7% (595)

Oddanych głosów: 4358

  • 212
  • Odpowiedz
@Milo900: trochę ma racji ta babka, ale bardzo trudno jest utrzymać taką clean dietę przez 6 miesięcy. Moim zdaniem lepiej się sprawdza 80/20, czyli większość posiłków zdrowa ale w 20% pozwalamy sobie na jakiś batonik czy małą paczkę chipsów do 200 kcal. Większość jogurtów w sklepach jest przeładowana cukrem, dlatego warto obserwować różne grupki czy instagramy dietetyczne, żeby wiedzieć co mniej więcej kupować np. skyry czy jakieś puddingi proteinowe. Można
  • Odpowiedz
@Milo900: co do jogurtów.. zrób sobie prosty test. Kup naturalny jogurt bezsmakowy, i kup dla porównania jakieś słodzone gowno typu dżogobella najlepiej oba tej samej gramatury. Do jogurtu skrój sobie jakiś świeży owoc, cokolwiek, wsyp ze 100g borówki, albo brzoskwinię, cokolwiek tam chcesz, i wymieszaj.
I porównaj teraz sobie smak tych jogurtów. Czytając to co piszesz, w sensie twoje nawyki żywieniowe, to gwarantuję ci, że spróbujesz ten naturalny ze świeżym
  • Odpowiedz
@hetman-kozacki: @kanadyjczyk ale wy musicie zrozumieć, że napoje zero spożywane w normalnych ilościach nie są tak szkodliwe jak myślicie. I to właśnie eksperci WHO mówią, że aspartam MOŻE być rakotwórczy, ale bezpieczne jest spożywanie go w odpowiednich ilościach (40 mg na kg masy ciała czyli jak ktoś ma 70 kg to aby przekroczyć te dawke musiałby wypić okolo 20 szklanek napoju z aspartamem)
  • Odpowiedz
ale wy musicie zrozumieć, że napoje zero spożywane w normalnych ilościach nie są tak szkodliwe jak myślicie


@pafeo: Myśl samodzielnie, nie słuchaj WHO. Napoje zero to scam przemysłu. Już raz przemysł tytoniowy nabrał ludzi, zwalając winę za serię zawałów w USA na jajka i boczek. Ha tfu. Muricańskie badania są tyle warte, ile ich sponsorzy.
  • Odpowiedz
@Milo900: przeraża mnie czasem nieświadomość ludzi, a zwłaszcza rodziców. Nie kumają, że wszystkie soki 100% mają tyle cukru co cola, że zęby psują się dzieciom od tego i od napojów gazowanych, że soki typunkubus i Leon to syf, że nic dzieci nie tracą jak nie znają smaku coli czy ciastek. Kiedyś jako naród byliśmy w pierwszej trójce szczupłych dzieci obecnie pierwszą trójką otyłych.
  • Odpowiedz