Wpis z mikrobloga

Czesc jestem po wizycie u dietetyka i mam takie xD
W skrocie:
- wiekszosc "jogurtow" typu jogobella, dabio, fantasia to "smieci"
- napoje typu 0 (pepsi max, cola 0) wg tej pani to tez smieci, poniewaz wplyw sztucznych slodzikow nie jest tak w 100% xbadany na wplyw czlowieka + picie tych napojj powoduje chec wiekszego jedzenia tlustych rzeczy lub slodkich*
- mozna jest kebab albo pizze na obiad (ale robioną wlasnorecznie) xDDDDDD
- musi byc jakas aktywnosc fizyczna, nawet chodzenie,.ale minikum iles tysiecy krokow
- najlepiej pic wode niegazowaną, mozna dodac jakąś miete zeby miala smak, ale te wszystkie ",fit napoje" w sklepach są zle *

- starac sie nie jest gotowcow, maja duzo solii itp.

Tak w sumie jak zobaczylem liste zakupow to praktycznie musze zmienic liste zakupow o 80-90%

Najgorszs w tym wszystkim jest to, ze niby ma dobre opinie bo ludzie z jej diety nie wchodzą na efekt jojo czy coś. Ale wiele rzeczy mi sie nie zgadza.
Na każdą moją kontrodpowiedź miala przygotowaną odpowiedzz ale mialem wrazenie ze sie wywyższa

#dieta #odchudzanie #chudnijzwykopem #zdrowie

* - chodzi o ilosc, w sesnie ze puszka pepsi raz na tydzien nie bedzie zla, ale picie codziennie 3-4 juz tak

Zgadzasz sie z tą panią ?

  • tak 86.8% (4977)
  • nie 13.2% (757)

Oddanych głosów: 5734

  • 240
  • Odpowiedz
@Sayiv Sporo się mówi o szkodliwości napojów zero? To pokaż cokolwiek co się mówi. Babka nie wie o czym mówi albo woli chuchać na zimne, ale taki aspartam mimo kłamstw że daje raka jest przebadany na różnorakie sposoby od prawie 50 lat

Mówienie że są złe to bzdura bo są o wiele lepsze niż te z cukrem. A tymbardziej jak ktoś był uzależniony od tych cukrowych to takie zero łatwo z
  • Odpowiedz
@Milo900: przeciez na jogorcie w tej tabelce jest napisane ile to ma cukru chyba wiecej jak cola, tu nie trzeba być dietetykiem..
tak samo kubuś niby zdrowy dla dzieci a ile ma cukru
  • Odpowiedz
Po 1) polecam filmik Naukowego Bełkotu który już wyjaśniał temat słodzików


@WyrobMacznoJajeczny: przypomnij sobie jakiego telefonu używałeś 9 lat temu i pomyśl jak technologia poszła do przodu, następnie wyobraź sobie ile badań od tego czasu zrobiono i jak bardzo takie filmy się dezaktualizują. Ten typ na tym filmie był żyjącym od 1:1 doktorantem, a teraz jest bogaty, z własną firmą, knajpą, żoną i dwójką dzieci.
Wszystko w koło mówi, że życie poszło do przodu, a Ty nadal podpierasz się wiedzą która nawet pewnie w tamtym czasie była bardzo rzetelna, ale przegrała z prawie dekadą badań. Obecnie status jest taki, że coraz więcej badań wskazuję na to, że słodziki nie pozostają neutralne dla zdrowia i należy ich unikać. Czy lepiej pić cukier zamiast słodzików? Pewnie nie. Czy lepiej pić wodę zamiast słodzika? Oczywiście, że
  • Odpowiedz
@Milo900: ważyłem 120kg, aktualnie 75kg.. podpisuje się recami i nogami to co ci kobita powiedziała. Jeśli w skłądzie jedzenie jest jakikolwiek składnik którego "nie znasz" to tak to jest syf. cukier to syf ogólnie chyba że wpie$%lasz owoce.

jak coś pytaj chętnie opowiem jak to działa że od dwóch lat utrzymuje wagę 75kg bez żadnych jojo etc.

ament.
  • Odpowiedz
@Milo900: Z innych wiadomości: Woda jest mokra śnieg jest zimny. Nie wpadajcie do dołków z wapnem. A tak na serio, to po cholerę szedłeś do dietetyka? Żeby powiedział ci coś co każdy wie? Nie trzeba być doktorem nauk medycznych żeby wiedzieć że cola jest dziadostwem a aktywność fizyczna jest dobra. Z choinki się urwałeś?
  • Odpowiedz
W sumie nic odkrywczego nie powiedziała. IMO wszystko jest dla ludzi. W jakim celu w ogóle byłeś u dietetyka?
  • Odpowiedz
Uwielbiam, jak ktoś mówi o czymkolwiek "syf" bez słowa wyjaśnienia. Takie trust me bro, wiem o mówię, sprzedajo to w kolorowym opakowaniu i naturalnie w lesie tego nie znajdziesz, więc to na pewno coś złegooo. Wszystko co nie wyrasta z ziemi to szatan normalnie.

Uważajcie czasem żeby nie prać ubran w proszku, bo to też sama chemia, a potem to na siebie zakładacie i wsiąka przez skórę xD
  • Odpowiedz
@Milo900: jogurt tylko naturalny, zamiast coli zero lepiej kawę (ale też można przedawkować po prostu kofeinę), kebab/pizza - w zasadzie nie ma tam nic złego jak sam przygotujesz chyba że po prostu jesz za dużo (jak z wszystkim), ja bym dyskutował na temat wody niegazowanej wg mnie z gazem dużo lepiej smakuje to jest kwestia gustu a może być szkodliwa w przypadku pewnych dolegliwości medycznych, ogólnie ważne żeby mieć motywację
  • Odpowiedz
@Milo900 do codziennego życia najlepiej sprawdza się zasada 80/20. 80% twoich posiłków są zdrowe, bogate w białko i mikroelementy, niskoprsetworzone, a 20% to drobne pokusy. Zjedz czasami dobra pizzę, #!$%@? w fajny weekend kababa, a nawet golnij sobie piwko(na zdrowie!), ale pamiętaj o ruchu, niejedzeniu syfu codziennie i piciu dużo wody.
  • Odpowiedz
@Milo900:

- wiekszosc "jogurtow" typu jogobella, dabio, fantasia to "smieci"

A to nie potrafisz czytać składów tych gównoproduktów? :D. Większość ma tyle cukrów i innych chemicznych cudów, że lepiej już kupić jakiś SKYR/grecki albo naturalny bez żadnych dodatków/cukrów i samemu dodać świeże owoce. Będzie dużo zdrowsze.

- napoje typu 0 (pepsi max, cola 0) wg tej pani to tez smieci, poniewaz wplyw sztucznych slodzikow nie jest tak w 100% xbadany na wplyw czlowieka + picie tych napojj powoduje chec wiekszego jedzenia tlustych rzeczy
  • Odpowiedz
@Milo900: Poszedłeś do dietetyka, bo jesteś ulańcem. Powiedziała ci prawdę, że masz ograniczyć śmieciowe żarcie i zaczynasz się rzucać. Najpierw idź do psychologa, bo to w głowie masz problem. Żadna dieta cud ci nie pomoże, jak nie zmienisz nawyków żywieniowych, a te masz rodem z USA.
  • Odpowiedz