Wpis z mikrobloga

Czesc jestem po wizycie u dietetyka i mam takie xD
W skrocie:
- wiekszosc "jogurtow" typu jogobella, dabio, fantasia to "smieci"
- napoje typu 0 (pepsi max, cola 0) wg tej pani to tez smieci, poniewaz wplyw sztucznych slodzikow nie jest tak w 100% xbadany na wplyw czlowieka + picie tych napojj powoduje chec wiekszego jedzenia tlustych rzeczy lub slodkich*
- mozna jest kebab albo pizze na obiad (ale robioną wlasnorecznie) xDDDDDD
- musi byc jakas aktywnosc fizyczna, nawet chodzenie,.ale minikum iles tysiecy krokow
- najlepiej pic wode niegazowaną, mozna dodac jakąś miete zeby miala smak, ale te wszystkie ",fit napoje" w sklepach są zle *

- starac sie nie jest gotowcow, maja duzo solii itp.

Tak w sumie jak zobaczylem liste zakupow to praktycznie musze zmienic liste zakupow o 80-90%

Najgorszs w tym wszystkim jest to, ze niby ma dobre opinie bo ludzie z jej diety nie wchodzą na efekt jojo czy coś. Ale wiele rzeczy mi sie nie zgadza.
Na każdą moją kontrodpowiedź miala przygotowaną odpowiedzz ale mialem wrazenie ze sie wywyższa

#dieta #odchudzanie #chudnijzwykopem #zdrowie

* - chodzi o ilosc, w sesnie ze puszka pepsi raz na tydzien nie bedzie zla, ale picie codziennie 3-4 juz tak

Zgadzasz sie z tą panią ?

  • tak 87.0% (6728)
  • nie 13.0% (1001)

Oddanych głosów: 7729

  • 281
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

- wiekszosc "jogurtow" typu jogobella, dabio, fantasia to "smieci"

- napoje typu 0 (pepsi max, cola 0) wg tej pani to tez smieci, poniewaz wplyw sztucznych slodzikow nie jest tak w 100% xbadany na wplyw czlowieka + picie tych napojj powoduje chec wiekszego jedzenia tlustych rzeczy lub slodkich*

- mozna jest kebab albo pizze na obiad (ale robioną wlasnorecznie) xDDDDDD

- musi byc jakas aktywnosc fizyczna, nawet chodzenie,.ale minikum iles tysiecy krokow

- najlepiej pic wode niegazowaną, mozna dodac jakąś miete zeby miala smak, ale te wszystkie ",fit napoje" w sklepach są zle *


-
  • Odpowiedz
  • 0
@Loloman Słodziki spożywane regularnie sieją spustoszenie w mikrobiocie jelitowej, Rhonda Patrick sporo o tym mówi
@vanzs Bardzo możliwe że masz rację, rozważałem pytanie opa tylko w kontekście trawienia i przyswajania
  • Odpowiedz
wiekszosc "jogurtow" typu jogobella, dabio, fantasia to "smieci"


@Milo900: no to raczej wiedza powszechna xD ogólnie to wszystko co powiedziała ta pani to w zasadzie nic odkrywczego imo.
  • Odpowiedz
@Milo900 to nie jest dietetyk tylko faszysta żywieniowy. Mało kto jest w stanie tak odmienić swoje nawyki żywieniowe. Ogólnie problem z wszelkiej maści dietetykami jest taki że oni mówią co jest zdrowe a co nie i nie informują że na początku to trzeba pilnować kalorii przez kilka miesięcy, a śmiecie z diety usuwa się na kolejnych etapach.
  • Odpowiedz
@Milo900: babeczka dobrze mówi. Słodziki nie są do końca zbadane. Wiele z nich upowszechniło się dopiero niedawno. U mnie sukraloza w małych ilościach wywołuje natychmiastowy efekt przeczyszczający. Niektóre z nich się nawet nie trawią. Co do jogurtów, to ma rację. Większość z nich to smieci. I generalnie lepiej gotowac samemu niz jesc gotówce, zywnosc przetworzona jest jednym z powodów wzrostu zachorowalności na nowotwory.
  • Odpowiedz
@Milo900: Nigdy nie zrozumiem zdrowych ludzi, którzy chodzą do dietetyka, bo nie umieją się ogarnąć i wskoczyć po prostu na deficyt. Unikasz śmieci, sam gotujesz co lubisz, wliczasz w makro i waga leci. Jeszcze jak do tego dołożysz aktywność fizyczną żeby nie wyglądać jak szczur, to już w ogóle bajlando. Mam 4 podopiecznych którzy "wrócili" od dietetyków i bez cudów robią formę. Btw. właśnie wypiłem 2 litry coli zero, pewnie
  • Odpowiedz
wiekszosc "jogurtow" typu jogobella, dabio, fantasia to "smieci"


@Milo900: Mają cukry, ale nie nazywałbym ich śmieciami, bo nie są tak bardzo przetworzone jak chociażby płatki kukurydziane. Natomiast te jogurty z chrupkami to faktycznie gówno.

napoje typu 0 (pepsi max, cola 0) wg tej pani to tez smieci, poniewaz wplyw sztucznych slodzikow nie jest tak w 100% xbadany na wplyw
  • Odpowiedz
@Milo900 ostatnio czytałem artykuł naukowy o piciach zero i ogólnie nadmierne ich spożycie długoterminowo powoduje że zaczynamy źle trawić cukry także Pani ma rację
  • Odpowiedz
@Skuner badania konkretne poproszę wraz z ilościami które to czynią. Bo wszystko wpływa na wszystko a znaczenie ma ilość, rzeczywisty wpływ przy spożyciu i faktyczna szkodliwość bo jeśli szkodliwość jest przy spożywaniu w tonach nie jedząc nic innego to zmaczy że nie ma to znaczenia no i w porównaniu do no tych samych napojów z cukrem. Bo to nie jest alternatywa do wody tylko alternatywa do innych napojów. Jak pijesz colę
  • Odpowiedz
- musi byc jakas aktywnosc fizyczna, nawet chodzenie,.ale minikum iles tysiecy krokow


@Milo900: Idealnie byłoby gdybyś regularnie wykonywał ćwiczenia zarówno siłowe jak i wytrzymałościowe. A chodzenie jest fajne ale zależnie od tego jak te kroki będziesz nabijał to może być niewystarczające (polecam poczytać o "zone 2 cardio"). Oczywiście jak zawsze jest idealnie i jest praktycznie - idealnie jest lepsze niż nieidealnie ale nieidealnie jest lepsze niż wcale.
  • Odpowiedz