Wpis z mikrobloga

@roster1: Indukcja, to jak przejść z analogowego na cyfrowe. Ważne jest podłączenie do instalacji 3-fazowej i booster

Chyba że chodzi o ogrzewanie domu, to wtedy z pewnością gaz :D
  • Odpowiedz
@roster1 jak masz co/cwu na gaz to kuchenkę też już można mieć na gaz
A jak masz co cwu z sieci czy paliwa stałego to bez sensu gaz wtedy lepiej w ogóle wtedy nie mieć instalacji gazowej
  • Odpowiedz
@roster1: Gaz tylko i wylącznie. Ale ja gotując spędzam dużo czasu w kuchni + gotuję troszkę bardziej skomplikowane rzeczy. Nie lubię wszelkiej maści kuchenek indukcyjnych/elektrycznych, albo też nigdy nie trafiłem na taką która chociaż zbliżyłaby się do gazu.
  • Odpowiedz
@roster1 mam indukcję i sobie bardzo chwalę. Przede wszystkim łatwiejsza w czyszczeniu, taką płytę szybko czymś przetrzesz i jest git, nie musisz szorować wokół palników. Wydaje mi się też, że jak potrzebujesz coś szybko podgrzać, to na indukcji będzie szybciej. Jedyny minus to większe rachunki za prąd, ale da się to przeżyć, nie są to aż tak wielkie różnice imo.
  • Odpowiedz
Gaz czy Indukcja ?

Jaki z perspektywy czasu jest wasz stosunek do indukcji po przejściu z gazowej kuchenki ?


@roster1: patrząc na całość to za 10-15 lat pewnie UE będzie powoli wymuszać na ludziach zmianę gazu na prąd w blokach. Ja bym został przy gazie bo jest tańszy a za 10-15 lat zrobisz sobie pewnie remont i wtedy pewnie już przejdziesz na prąd.
  • Odpowiedz
jak lubisz azjatycka i n--------z na woku to gaz


@drazekorsarze: Niekoniecznie tylko azjatycka. Wczoraj robiłem burgery na żeliwie, bałbym się ze indukcja się potłucze jak ją puknę tym ciężkim klocem :D Jak chcesz sobie coś na patelni flambirować, to też nie wiem jakby to miało na indukcji wygladać
  • Odpowiedz
@PfefferWerfer: odpalisz cebulkę do rosołu na indukcji ale trzeba zrobić to sposobem. Kroisz na pół i kładziesz na suchej patelni.
Drugi sposób to palnik z kartuszem gazowym ale to jakby obejście durnego problemu
  • Odpowiedz
odpalisz cebulkę do rosołu na indukcji ale trzeba zrobić to sposobem. Kroisz na pół i kładziesz na suchej patelni.


Nie robię rosołu bo nie lubię tej zupy, więc zero problemu. Przywołuję cebulkę dlatego że za każdym j-----m razem jest to istotny element wojenki gaz vs indukcja

@Reanef:
  • Odpowiedz
@PfefferWerfer: Dla mnie jedynym argumentem za gazem to jest to jak ktoś naprawdę jest pasjonatem gotowania i dużo gotuje. Dla casuali na diecie pudełkowej indukcja ma 1000x więcej zalet. Gdyby w profesjonalnym gotowaniu indukcja była lepsza to pewnie w restauracjach nie spotykalibyśmy kuchenek gazowych.
  • Odpowiedz
Dla mnie jedynym argumentem za gazem to jest to jak ktoś naprawdę jest pasjonatem gotowania i dużo gotuje. Dla casuali na diecie pudełkowej indukcja ma 1000x więcej zalet.


@WielkiPowrut88: Proste, zgoda.

Gdyby w profesjonalnym gotowaniu indukcja była lepsza to pewnie w restauracjach nie spotykalibyśmy kuchenek gazowych.


Ale napisałem to przecież - gaz powoduje skojarzenia z przemysłową kuchnią. Ze strony technicznej wynika to z tego że na gazie masz znacznie większą
  • Odpowiedz
  • 5
@roster1 kocham indukcje, woda na herbatę w 30 sekund, żarcie mi nie wpada pod rozgrzane kratki przy mieszaniu, cała kuchnia nie ma 40 stopni, mogę zostawić zupę na mryganiu i wiem że nie wybuchnie i się nie przypali. Wada taka że musiałem kupić drogie garnki a na gazie co położysz to działa.
  • Odpowiedz