Wpis z mikrobloga

Cześć, nie wiem jak podejść do sprawy związanej z zgubieniem bodyfatu dlatego potrzebuje porad. Mam około 20% bf i chciałbym zejść do tych 12% (obecnie 177/73kg). Jak do tego podejść, na czym się skupić?. Na ten moment focusuje się po prostu na treningach siłowych i odpowiedniej ilości białka w diecie. Niby mógłbym po prostu zacząć #!$%@?ć cardio i wejść na totalny deficyt, ale ile wtedy ze mnie zostanie? 65 kg? Czuję, że to za mało. Może powinienem po prostu przybrać na wadzę, ale nie tej syfiastej z tłuszczu i wtedy dopiero redukować? Pogubiłem się w temacie kompletnie.
#silownia
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@marek2121: Juz jesteś dosc lekki jak na swoj wzrost, co sugeruje ze jesteś początkujący i masz mało mięśni. Przez pierwszy rok skup się na treningu, odpowiedniej podaży białka i dobrym śnie. I tak sylwetka sie zdecydowanie poprawi, i za rok bedziesz miał albo co docinać, albo z czego masować. Nie overthinkuj zbytnio bo sie pogubisz w detalach.
  • Odpowiedz
  • 0
@BratEustachy: @In_thrust_we_trust ćwiczę rok, ale ostatnie 3 miesiące były z mniejszą ilością treningów, zdarzały się też przerwy 2 tyg przez natłok zadań itp., dopiero 2 tyg temu wróciłem na nazwijmy to właściwe tory. Sylwetka przez ten czas bardzo się poprawiła, bf też mocno spadł, a na jego miejsce weszły mięśnie. No fajnie to wygląda i jestem zadowolony zdecydowanie z efektów i przyrostów. Kwestia taka, że brakuje mi tego efektu
  • Odpowiedz