Wpis z mikrobloga

To co widzicie na zdjęciu to kombajn - zwróćcie uwagę na ten element z przodu - to tzw. HEDER. Zapamiętajcie tę nazwę - za poruszanie się po drodze publicznej z zapiętym HEDEREM mandat wynosi do 5 tys. zł. Heder na drodze publicznej może być transportowany tylko na wózku za kombajnem.
Latem podczas żniw, kulturalnie robimy zdjęcie albo film i zgłaszamy gdzie trzeba. Niejednokrotnie już w poprzednich latach na wsi w okresie letnim musiałem cofać na wąskich drogach bo rolnik nie miał gdzie zjechać żeby się minąć. Teraz kulturalnie postoje i poczekam na patrol.

#prostest #strajk #strajkrolnikow #rolnicy #rolnictwo #warszawa #wroclaw #krakow #zniwa #kombajnboners
Veillo - To co widzicie na zdjęciu to kombajn - zwróćcie uwagę na ten element z przod...

źródło: temp_file7874262187588040727

Pobierz
  • 97
  • Odpowiedz
@Veillo: Zgłaszaj od razu uszkodzenie ciała. Bo pewnie zębów będziesz w rowie szukać....
Mi tam nie przeszkadza, że właściwie jeden mc w roku, kombajn gdzieś po wsi przejedzie, a jeżdżę dużo - jestem handlowcem
  • Odpowiedz
Heder na drodze publicznej może być transportowany tylko na wózku za kombajnem.


@Veillo: zakop, informacja nieprawdziwa. Nie ma takiego przepisu. Jedyny jaki jest mówi o maksymalnej szerokości i jest to 3m.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Radoslav_a

@Veillo: Zgłaszaj od razu uszkodzenie ciała. Bo pewnie zębów będziesz w rowie szukać....

Mi tam nie przeszkadza, że właściwie jeden mc w roku, kombajn gdzieś po wsi przejedzie, a jeżdżę dużo - jestem handlowcem

Na takie zagrania mam gaz pieprzowy przy sobie zawsze i wszedzie
  • Odpowiedz
@bol_konia_christiana: Ty żyjesz w alternatywnej rzeczywistości i tak, nie wielkość gospodarstwa definiuje rolnika. Masz hektar upraw szklarniowych i jesteś milionerem. Masz hektar pszenicy, to jesteś co najwyżej hobbystą, który nic z tego nie ma. Skończ się kompromitować, bo nie masz bladego pojęcia o czym piszesz.
  • Odpowiedz
ktoś z przeciwka będzie miał więcej czasu niż Ty


@BenAli:

Raczej wątpię w to, żeby ktoś miał tyle czasu, żeby podnieść zestaw który leży na boku w rowie i jeszcze posprzątać materiał w razie wywrotki.

To nie jest, żadna roszczeniowa postawa to podstawy bezpieczeństwa. Komuś się wydaje, że sprzęt rolniczy ma duże koła więc spokojnie na pobocze zjedzie, nie biorą tylko pod uwagę, że często na osi jest kila-kilkanaście ton
  • Odpowiedz
  • 0
@lenanela To jest roszczeniowa postawa, bo jeśli nie ma takich przepisów (chyba że są), to nie możesz żądać od innych tego. Możesz liczyć na uprzejmość i dojrzałość. I normalni ludzie Ci pomogą, bo rozumieją problem czy powagę sytuacji - tylko nie utrudniaj im tego taką pasywno-agresywną postawą. Bo ktoś się zdenerwuje i będzie tak stał.
  • Odpowiedz
  • 0
@lenanela To jest roszczeniowa postawa, bo jeśli nie ma takich przepisów (chyba że są), to nie możesz żądać od innych tego. Możesz liczyć na uprzejmość i dojrzałość. I normalni ludzie Ci pomogą, bo rozumieją problem czy powagę sytuacji - tylko nie utrudniaj im tego taką pasywno-agresywną postawą. Bo ktoś się zdenerwuje i będzie tak stał.

Raczej wątpię w to, żeby ktoś miał tyle czasu, żeby podnieść zestaw który leży na boku
  • Odpowiedz
@Veillo: ostatnio dwa filmiki byly od rolasow fo co prosza by im robic 'korytarz zniwny' jak ma to miejsce z korytarzem zycia.


Chyba widac ze ludzie zobaczyli ze to szony i barany co glosuja na ruskie partie (zeby juz o protestach nie wspomniec) ( ͡ ͜ʖ ͡)


@KupujacKarmeDlaKotaNieMajacKota: ja im zrobię taki korytarz jak oni mi robili podczas swoich protestów...
  • Odpowiedz
@Veillo 690 naiwniaków to wypłukiwało. Fajnopolactwo i ukraińskie booty dalej nie odpuszczają na wykopie. Proponują zobaczyć na zdjęcie pod hederem. Zauważcie rozstaw kół kombajnu i tak uja byś tam przejechał. Zapowiadana akcja z hederem były widoczna podczas protestów rolników i wykopów którzy się odgrażali wtedy. Widać to dzisiaj, wykop to czasami totalny ściek umysłowy. Wpisy manipulują, ponieważ czy ten kombajn ma ten heder czy nie to i tak byś nie przejechał.
  • Odpowiedz