Wpis z mikrobloga

To co widzicie na zdjęciu to kombajn - zwróćcie uwagę na ten element z przodu - to tzw. HEDER. Zapamiętajcie tę nazwę - za poruszanie się po drodze publicznej z zapiętym HEDEREM mandat wynosi do 5 tys. zł. Heder na drodze publicznej może być transportowany tylko na wózku za kombajnem.
Latem podczas żniw, kulturalnie robimy zdjęcie albo film i zgłaszamy gdzie trzeba. Niejednokrotnie już w poprzednich latach na wsi w okresie letnim musiałem cofać na wąskich drogach bo rolnik nie miał gdzie zjechać żeby się minąć. Teraz kulturalnie postoje i poczekam na patrol.

#prostest #strajk #strajkrolnikow #rolnicy #rolnictwo #warszawa #wroclaw #krakow #zniwa #kombajnboners
Veillo - To co widzicie na zdjęciu to kombajn - zwróćcie uwagę na ten element z przod...

źródło: temp_file7874262187588040727

Pobierz
  • 97
  • Odpowiedz
@zordziu: nie znalazłem nic o tym że starymi można jeździć z hederem. Ale znalazłem ciekawą rzecz. Nie jest prawdą, że jadąc po drodze publicznej kombajn musi mieć odpięty heder. Jeżeli heder jest o szerokości 3m (są takie) lub po złożeniu mają 3m mogą jeździć z hederem

§ 45 3. Dopuszczalne jest uczestniczenie w ruchu:

1) pojazdu wolnobieżnego, ciągnika rolniczego z maszyną zawieszaną i przyczepy specjalnej o szerokości nieprzekraczającej 3,00 m;
  • Odpowiedz
3m (są takie) lub po złożeniu mają 3m mogą jeździć z hederem


@CrazyxDriver: brawo. Takie są przpeisy, a są kombajny ze składanymi hederami ale WYKOPKI juz beda pałować wiplera i dzwonic na milicje bo słyszeli że nie wolno
  • Odpowiedz
@arin0:

Proponuję też nie być wybiórczym i zgłaszać każde możliwe wykroczenie. Ktoś przeszedł na czerwonym świetle - donos, przekracza prędkość - donos, jedzie rowerem pod wpływem - donos, hałasuje po 22 - donos, babcia sprzedaje truskawki - donos. To jest właśnie porządna, obywatelska postawa.


Trochę robisz #!$%@?ę z logiki, nie porównujmy baby sprzedającej truskawki mającej zerową szkodliwość czynu, do headera w który możesz się wbić samochodem i spotkanie z headerem
  • Odpowiedz
i chłop najstarszym kombajnem, takim że nawet kabiny nie ma, jechał z hederem.


@CrazyxDriver: Ojej, i co w związku z tym? Obowiązek zdejmowania hedera jest, gdy ten przekracza 3 metry. Jeśli mieści się w tym metrażu, to może sobie nim jeździć aż do zesrania jakiegoś mieszczucha, któremu to coś tam dzwoni, ale nie wie w którym kościele.
  • Odpowiedz
@Veillo: Jazda z założonym hederem to patologia i nie ma tu o czym dyskutować.

Ale łączenie tego z strajkiem rolników którzy strajkowali praktycznie w interesie nas wszystkich to już czyste #!$%@?ństwo. I propaganda najniższych lotów.
  • Odpowiedz
a oni karetkę mieli puścić problem na proteście więc niech się bujają, ja będę stał i czekał na patrol tak samo jak Ty ;)


@dwarfguard: Oho, mamy kolejnego obsranego propagandystę xD I co najwyżej się zesrasz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Ale łączenie tego z strajkiem rolników którzy strajkowali praktycznie w interesie nas wszystkich to już czyste #!$%@?ństwo. I propaganda najniższych lotów.


@K-S-: xDDDDDDDDDD
Oni mają na względzie wyłącznie swój zasrany interes.
pis sprowadza zboże z Ukrainy.
Rolnicy: nie szkodzi, większość z nas dalej głosuje na pis - pisowscy baronowie mogą sobie sprowadzać zapleśniałe gówno i wrzucać je do chleba. Ważne, żeby uruchomili skup interwencyjny i dali nam pinionszki do łapy za nic, a nas gówno obchodzi, co jedzą
  • Odpowiedz
Zasada jest łatwa i prosta. Jak jadę z tonażem TO NIGDY nie zjadę samochodowi osobowemu. Może mnie omijać bokiem, górą, dołem. Dojeżdżam tak żeby zostało jeszcze kilkanaście centymetrów od krawędzi jezdni i zwalniam i niech robi co chce.


@lenanela: Kiedyś się zdziwisz.
  • Odpowiedz
@Veillo ehh jakie trzeba mieć nudne życie żeby nadganiać wykopków do zgłaszania kombajnow w żniwa. Za mało emocji, lato za spokojne i nie ma się o co i do kogo #!$%@?. Na stare baby będą narzekać a sami nie lepsi.
  • Odpowiedz