Wpis z mikrobloga

To co widzicie na zdjęciu to kombajn - zwróćcie uwagę na ten element z przodu - to tzw. HEDER. Zapamiętajcie tę nazwę - za poruszanie się po drodze publicznej z zapiętym HEDEREM mandat wynosi do 5 tys. zł. Heder na drodze publicznej może być transportowany tylko na wózku za kombajnem.
Latem podczas żniw, kulturalnie robimy zdjęcie albo film i zgłaszamy gdzie trzeba. Niejednokrotnie już w poprzednich latach na wsi w okresie letnim musiałem cofać na wąskich drogach bo rolnik nie miał gdzie zjechać żeby się minąć. Teraz kulturalnie postoje i poczekam na patrol.

#prostest #strajk #strajkrolnikow #rolnicy #rolnictwo #warszawa #wroclaw #krakow #zniwa #kombajnboners
Veillo - To co widzicie na zdjęciu to kombajn - zwróćcie uwagę na ten element z przod...

źródło: temp_file7874262187588040727

Pobierz
  • 97
  • Odpowiedz
@P840205 ale Ty rozumiesz, że protesty z samej swojej natury mają być niewygodne? Jak inaczej chciałbyś wywalczyć swoje prawa? Robiąc innym dobrze? Tak to nigdy nie działało.
  • Odpowiedz
@bol_konia_christiana: Rolnicy nie głosowali na pis, to jest bzdura powtarzana od lat. Na pis głosowali mieszkańcy wsi. Zresztą chyba żadna inna partia tak nie zaszkodziła polskiemu rolnictwu jak pis, swoją polityką dotyczącą afrykańskiego pomoru świń wykończyli setki gospodarstw. Stworzyli dziurawe prawo które nagradza cwaniaków i karze ludzi uczciwych.

Ale ich największym osiągnięciem było olbrzymie zniechęcenie ludzi do rolnictwa. Najpierw szumnie obiecywali olbrzymie dopłaty by później atakować rolników którzy dostawali nowe
  • Odpowiedz
TONAŻ NIGDY NIE ZJEZDZA NA POBOCZE!


@lenanela: A z założonym hederem się nigdy nie jedzie. Głupio ich podpuszczasz a oni będą te twoje mądrości powtarzać przez kolejny rok szkalując rolników.
  • Odpowiedz
Rolnicy nie głosowali na pis, to jest bzdura powtarzana od lat. Na pis głosowali mieszkańcy wsi.


@K-S-: Pierwsze zdanie i już nieprawda: "Jak wskazują sondażowe wyniki IPSOS, wśród rolników zdecydowanie zwyciężyło Prawo i Sprawiedliwość zdobywając 67,1% głosów. Dalej, zapewne przez obecność w komitecie PSL-u, uplasowała się Trzecia Droga z wynikiem 11%. Koalicja Obywatelska zdobyła wśród rolników 9,4%, a Konfederacja 5% głosów. Na Nową Lewicę zagłosowało 3% głosujących w tych wyborach rolników, zaś na KW Bezpartyjni Samorządowcy – 2,7%. Polska Jest Jedna to 1,4% głosów, zaś na inne komitety zagłosowało 0,4% rolników.

Jeżeli spojrzymy na preferencje mieszkańców wsi w ogóle, to tutaj przewaga Prawa i Sprawiedliwości się zmniejsza, choć nadal jest bardzo wyraźna – 48,2% głosujących mieszkańców wsi zagłosowało na Prawo i Sprawiedliwość, 21,1% na Koalicję Obywatelską, 12,9% na Trzecią Drogę, 7,3% na Konfederację i 5,9% na Nową Lewicę. Dalej był KW Bezpartyjni Samorządowcy z wynikiem 2,9%, Polska Jest Jedna – 1,4%, na pozostałe komitety zagłosowało 0,3% mieszkańców
  • Odpowiedz
@bol_konia_christiana: Podaj mi źródło tych badań, a nie opracowanie na którym ktoś najpierw piszę "rolnicy" a później "mieszkańcy wsi".

To już nie pierwszy raz gdy każdy mieszkaniec małej wioski zostaję uznany rolnikiem.
  • Odpowiedz
Podaj mi źródło tych badań,


@K-S-: ???
Nie wiem, jak drugi raz mam to zrobić, wysłać pocztą?
Źródło jest podane, wnioski zawierają poprawne rozróżnienie na rolników i mieszkańców wsi.
Najpierw jest mowa o pierwszych, a następnie
  • Odpowiedz
  • 0
Powtórzę to jeszcze raz, żebyście zrozumieli. TONAŻ NIGDY NIE ZJEZDZA NA POBOCZE!


@lenanela To jest gdzieś w przepisach czy to taka zasada dobrego współżycia w społeczeństwie? Bo jeśli to drugie, a Ty masz w rzeczywistości taka pasywno-agresywną postawę, co tutaj - to nie zdziw się, jak kiedyś będziesz czekała, bo ktoś z przeciwka będzie miał więcej czasu niż Ty.

Bo rozumiem pomagać, odpuszczać i ustępować. Tak powinno się żyć, tyle że
  • Odpowiedz
Pierwsze zdanie i już nieprawda


@bol_konia_christiana: Pierwsze zdanie i już pokazujesz jakim jesteś pelikanem. W Polsce wystarczy mieć hektar pola i możesz nazywać się rolnikiem. Wiele starych dziadów obrabiających hektar pola za domem nazywa się rolnikiem, mimo że już dawno nie powinni się tak nazywać. Więc @K-S- ma rację. Na PiS głosowała wieś, ale niekoniecznie sami prawdziwi rolnicy.
  • Odpowiedz
@bol_konia_christiana:

Równie dobrze na podstawie tego co widzę na głównej wykopu mogę uznać że zbliża się koniec świata. Jako źródło podaje wykop który korzysta z jakiś danych z innych stron które korzystają z jakiś innych danych.

Rozumiesz?

Podaj mi źródło od IPSOS a nie artykuł pisany na podstawie ich danych. Poszukaj sobie jak wyglądały te ankiety, w jaki sposób było przeprowadzane badanie oraz dokładnie jak wyglądały wyniki.
  • Odpowiedz
@rolnik_wykopowy: Tu nawet nie chodzi o ilość ziemi tylko o to że ankieter podchodził do losowych ludzi i pytał kim są oraz na kogo głosowali. Bez żadnej weryfikacji. Tym sposobem możesz być rolnikiem z centrum warszawy.
  • Odpowiedz
Poszukaj sobie jak wyglądały te ankiety, w jaki sposób było przeprowadzane badanie oraz dokładnie jak wyglądały wyni


@K-S-: Podwazasz wyniki badań ankietowych late poll, które z dużą trafnością odzwierciedlały rzeczywisty wynik wyborczy na podstawie tego, że respondenci mogli mówić nieprawdę co do tego, że są rolnikami.
Tylko wannabe rolnicy kłamali, czy inne wannabe grupy zawodowe też?

Ipsos przynajmniej zrobił te badania i - podkreślam - trafnie przewidzieli wynik wyborczy. Znam metodologię tych badań i wiem jak są robione. I mam podstawy, żeby
  • Odpowiedz