Wpis z mikrobloga

To co widzicie na zdjęciu to kombajn - zwróćcie uwagę na ten element z przodu - to tzw. HEDER. Zapamiętajcie tę nazwę - za poruszanie się po drodze publicznej z zapiętym HEDEREM mandat wynosi do 5 tys. zł. Heder na drodze publicznej może być transportowany tylko na wózku za kombajnem.
Latem podczas żniw, kulturalnie robimy zdjęcie albo film i zgłaszamy gdzie trzeba. Niejednokrotnie już w poprzednich latach na wsi w okresie letnim musiałem cofać na wąskich drogach bo rolnik nie miał gdzie zjechać żeby się minąć. Teraz kulturalnie postoje i poczekam na patrol.

#prostest #strajk #strajkrolnikow #rolnicy #rolnictwo #warszawa #wroclaw #krakow #zniwa #kombajnboners
Veillo - To co widzicie na zdjęciu to kombajn - zwróćcie uwagę na ten element z przod...

źródło: temp_file7874262187588040727

Pobierz
  • 97
  • Odpowiedz
@Veillo: mojego czasu nie szanowali blokując autostrady i drogi przelotowe. Wrócić do domu z pracy nie mogłem. Też zamierzam zgłaszać. Jak Kuba Bogu tak Bóg Kubie.
  • Odpowiedz
Teraz kulturalnie postoje i poczekam na patrol.


@Veillo: Daj znać jak przyjedzie patrol ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
Na wsi nawet ksiądz daje zezwolenie rolnikowi na koszenie w niedziele gdy jest pogoda, bo chleb nie może się zmarnować. A myślisz że pan policjant ze wsi, u którego kombajnista zaraz będzie kosił, zechcę
  • Odpowiedz
@Veillo: Gość łamie przepisy, więc jak najbardziej masz taką możliwość. Proponuję też nie być wybiórczym i zgłaszać każde możliwe wykroczenie. Ktoś przeszedł na czerwonym świetle - donos, przekracza prędkość - donos, jedzie rowerem pod wpływem - donos, hałasuje po 22 - donos, babcia sprzedaje truskawki - donos. To jest właśnie porządna, obywatelska postawa.
  • Odpowiedz
@k82476135: @k82476135 @Mnhfdvhjthbb @artiom143 @ZdeformowanyKreciRyj

typiara z miasta


@artiom143: Ta typiara przeżyła ponad 20 lat na gospodarstwie rodziców i nadal tam wraca jak jest więcej do roboty, żeby pomóc jak brakuje ludzi na odwozy. Zasada jest łatwa i prosta. Jak jadę z tonażem TO NIGDY nie zjadę samochodowi osobowemu. Może mnie omijać bokiem, górą, dołem. Dojeżdżam tak żeby zostało jeszcze kilkanaście centymetrów od krawędzi jezdni
  • Odpowiedz