Wpis z mikrobloga

Może mi ktoś powiedzieć, co takie barany mają w głowie?
Jedziesz sobie DK 90-100 kmh I zawsze trafi się idiota któremu jest za wolno i musi #!$%@?ć grubo ponad normę. Przykład z dzisiaj jadę sobie DK10 około 100 kmh za mną pojawia się Skoda i zaczyna wyprzedzać, później bardzo szybko dochodzi, więc pewnie było lekko 140+
Powinni napisać jakąś ustawę, że możesz zatrzymać takiego gościa i nakłaść mu po ryju. Gardzę.

#motoryzacja #samochody #polskiedrogi #drogi #samochod #wypadek
  • 154
  • Odpowiedz
Czy wy jesteście #!$%@? normalni, Mirek mówi że jedzie 90-100 na dk czyli z maksymalna prędkością a wy mówicie że przecież wyprzedzanie mając na liczniki 140 to nic złego. Oddajcie prawka do starostwa xD


@KoltajlPszeniczny: O czym ty bierdolisz. No idiota zabierdala ale to jego problem. Jak ktoś przechodzi na czerwonym bo nikt nie jedzie też masz ból dupy?
  • Odpowiedz
@Arrival: ale ja się odnosiłem do tego, że u was to z założenia jak ktoś jedzie wolniej to bezpieczniej, szybciej to świr, wariat i w ogóle zabójca. I nie pisałem nic o konkretnej prędkości. Tylko takie abstrakcyjne przemyślenie, że według was bezpieczniej jedzie ktoś kto jedzie 90 czy nawet mniej bo 70 i boi się jechać tyle i jedzie na granicy swoich możliwości mentalnych, więc ogólnie jedzie w stresie i
  • Odpowiedz
@Janusz_Rekina czy wam te #!$%@? analogie na jakimś kursie rozdają?
Jak we mnie jebnie auto bo szedłem na czerwonym to jest tylko i wyłącznie moj problem. No i jebnie mnie mając 50-60 na blacie. Rozpędzona do 140 skoda octavia to jest około 1.5 tonowe bydle które skosi 3/4 pojazdów na drodze prowadzac do katastrofy w ruchu lądowym. Wyobrazni trochę za kółkiem do #!$%@? ciężkiej
  • Odpowiedz
@Chicoxxx66 ja zawsze jak widzę takiego idiotę to na rejestratorze wciskam przycisk „zapisz” i teraz pytanie bo mam kilkanaście nagrań totalnych debili - czy jest jakiś adres e-mail gdzie można wysłać takie nagranie?
  • Odpowiedz
@Chicoxxx66: na krajówkach to mnie wkurzają ciężarówki / dostawczaki. Jedzie zawsze 80 km/h - zarówno na terenie zabudowanym jak i poza. Jak go wyprzedzisz poza terenem zabudowanym, to w najbliższej miejscowości już ci siedzi na zderzaku. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@cloud7: dlaczego krajówkami, nigdzie nie napisałem, że całe moje trasy to krajówki? Ogólnie jadę pół Polski to nie będę czekał aż się zdecydujesz po 10km wyprzedzić TIRa. No bez jaj. Może też ciężko Ci sobie to wyobrazić, ale nie cała Polska jest usłana eskami. Dojedź z Poznania do np. Ustki eską xD a że często jeżdżę w tamtych kierunkach, to często się poruszam krajówkami i tyle.
  • Odpowiedz
@RazorOfOccam666: fajne obliczenia. Dołóż proszę jeszcze reakcję kierowcy - jedni reagują szybciej inni wolniej. Dołóż szerokoś opon, siłę hamulców, klasę samochodu abs bo to też ważne i wpływa na drogę hanowania. A jeśli chodzi o zderzenie z pieszym to musisz znaleź konkretne dane na temat tego przy jakiej prędkości został uderzony, może kierowca nawet nie zareagował a jechał przepisowo? Może kierowca zareagował bo jechał 70 km/h ale był skupiony bo
  • Odpowiedz
@Chicoxxx66: Dużo zależy od tego, jakim autem jedziesz. Ci debile często mają kompleksy, a konkretniej kompleks niższości i jak widzą lepsze auto od swojego, to już tak chętnie nie wyprzedzają. Mam porównanie, bo jeżdżę rożnymi autami, od skody fabii po sportowe marek premium i jeżdżąc względnie przepisowo wszystkimi, fabię wyprzedzają najczęściej, choćby przez skrzyżowanie, pasy i na zakręcie.
  • Odpowiedz
@Chicoxxx66 100 na DK to jeszcze spoko prędkość która nie powinna nikogo denerwować ale zdarzają się barany które jadą 60 i tworzy się za nimi gigantyczny korek, ludzie się zaczynają niecierpliwić i wykonują niebezpieczne manewry.
  • Odpowiedz
No dobra tylko w Szwecji z tego co pamiętam to możesz na niektórych trasach jechać grube kilometry i żadnego auta nie spotkać. Ciut inaczej niż u nas gdzie niektóre krajówki to już mają takie obłożenia, że powinny być do standardu autostrad rozbudowane już teraz.


@Darth_Gohan: i tak i nie. Takie sytuacje to są raczej na północy, ale jak rozmawiałem z kolegą w pracy który stamtąd pochodzi, to oni tam takich
  • Odpowiedz
Każdy normalny człowiek by przyspieszył i minął ten karawan w taki sposób, żeby może jeszcze ze 2-3 auta zrobiły to z nim. Co robi szwed? Zmienia pas na lewy i powoli dobija do 100-105kmh (od święta 110) i wyprzedza karawan, mając innych w dupie.


@maciekawski: Wysokie mandaty witają.

Nie wiem chyba wolę tak, niż jak w Polsce. 700 metrów dwupasmówki to Ci gość już na podwójnej ciągłej wyjeżdza, drugi już po wyłączonym z ruchu
  • Odpowiedz
@Darth_Gohan: tymi mandatami się raczej nie przejmują, bo gęsto tu widzisz ludzi co #!$%@?ą jak w Polsce. Jedna różnica że nie siedzą na tyłku, bo wiedzą że i tak cię wyprzedzą prędzej czy później.
A zdecydowana większość szwedów i tak jeździ +10 ponad limit. Z limitem faktycznie tam gdzie ma to uzasadnienie - w miastach, przy szkołach czy sklepach. Zdaje mi się że podchodzą do przepisów racjonalnie. Przekraczają, ale z
  • Odpowiedz
le ja się odnosiłem do tego, że u was to z założenia jak ktoś jedzie wolniej to bezpieczniej, szybciej to świr, wariat i w ogóle zabójca. I nie pisałem nic o konkretnej prędkości


@CREATE_USER: No to ja nie piszę o konkretnej prędkości. Ale mogę ci ją zdefiniować inaczej - ktoś jedzie niebezpiecznie wtedy kiedy jedzie wyraźnie szybciej niż inni. Wtedy ryzyko jakiegoś zdarzenia drogowego rośnie, a prędkość jest mnożnikiem wpływającym na jego efekt.
I nie ważne czy jedziesz 70 gdzie inni 40, czy 120 gdzie inni 90 czy 170 gdzie inni 140.

Właśnie to oderwanie się od reszty sprawia, że raz - jedziesz bardziej niebezpiecznie, a dwa - po prostu zmniejszasz wszystkim innym komfort podróży, płynność
  • Odpowiedz