Wpis z mikrobloga

W nawiązaniu do tych wpisów na wykopie o Fabii za prawie 139 tys. zł:
https://wykop.pl/wpis/77073879/ma-ktos-nowa-skode-fabie-warto-80-jazda-w-miescie-/strona/1
I Kamiqu za 189 tys.:
https://wykop.pl/wpis/77099097/co-sadzicie-o-takiej-skodzinie-szwagier-mowi-zeby-

Otóż prawie w każdej modelu każdej marki jak do danego egzemplarza wybierzesz wszystko czy prawie wszystko co się da, to wyjdzie 2x tyle / prawie 2x tyle co egzemplarz w cenie bazowej.

Ceny nowej Fabii zaczynają się od 71 tys. zł. Dokładając do tego 10 - 20% to dla każdego coś miłego można dobrać, i można sobie skonfigurować coś sensownego w przedziale ok. 80 - 80-parę tys. zł

I aby nie zostać gołosłownym, tutaj przykład skonfigurowania tańszej wersji nowej Fabii dla mojej przyszłej wyższej kadry menedżerskiej (deputowani dyrektorzy i dyrektorzy regionalni) za 77 500 zł.

https://cc.skoda-auto.com/pol/pl-PL/summary-scenic?activePage=summary&color=5X5X&configurationId=C9BLLZFF&extraEquipments=GPJAPJA%7CGPK4PK4%7CMREIHN3%7CMGRA8T6&id=POL%3Bskoda%3B2024%3BPJ3BF4%3B0%3BMASGEB1%5CGYOKYOK%3Bmda20240703105440%3Bpl-PL%3B%3B60007%3B60007&interior=NE&modifiedPages=trimlines%7Ccolors%7Cextraequipments&snapshotVersion=4b265595-725c-474e-8a87-ec662eb0bd73&trimline=PJB%7CEssence6000760007&visitedPages=trimlines%7Ccolors%7Cwheels%7Cinteriors%7Cengines%7Cextraequipments%7Cservices

#motoryzacja #samochody #pokazauto #skoda #fabia #firma #biznes #praca #pracbaza #wykop
Adamfabiarz - W nawiązaniu do tych wpisów na wykopie o Fabii za prawie 139 tys. zł:
h...

źródło: fabia-firmowa

Pobierz
  • 155
  • Odpowiedz
@Adamfabiarz: Doskonale rozumiem twoje teorie na temat jazdy z silnikiem małej mocy.
Kiedyś jeździłem Berlingiem 1.8D które miało 60km.
Potem przesiadłem się na coś z 1.6HDi 110 km ale jednak tamtym Berlingiem jeździło mi się najlepiej i poza tylną belką skrętną to jest dla mnie niesamowicie udana konstrukcja.
Nieraz z tatą naładowaliśmy do tego Berlinga tyle drewna że koła się uginały ale się jechało.
I poza długimi trasami tankowało się
  • Odpowiedz
@Adamfabiarz:. Można wyprzedzać z silnikiem 1.0 ale to ciągła walka o prędkość, dzikie manewry z odstępami i ropedzaniem, a jak ci zabraknie miejsca to nie masz już co zrobić, taki silnik to taczka na kółkach, można jeździć, ale jazda jest męcząca, to sadomaso lepieiej kupić używany z normalnym silnikiem niż męczyć się 10 lat z takim
  • Odpowiedz
  • 0
@Karbon315: Da radę jeździć. Ja jeżdżę swoim obecnym autem (Fabia) licznikowe 113-115 prawym i 116-118 lewym, a 120 nigdy nie przekraczam. Kolejnym autem (Octavia) zamierzam jeździć wszystkie pasy najczęściej na tempomacie 125.

@xevske Mnie interesują tylko wyłącznie fabrycznie nowe auta. Przerobiłem kilka używek w życiu, dziękuję, od teraz zawsze w przyszłości tylko nowe.

@dr3vil Ale dyrektor regionalny nie będzie nic opychać tylko doglądać pozostałych pracowników w regionie.
Nie dla zwykłego
  • Odpowiedz
@Adamfabiarz: A nie myślałeś żeby przemapowac silnik tak żeby miał 30KM ? Wyprzedzac przeciez umiesz i nie musisz nadrabiac mocą, a będzie sporo mniej palił
  • Odpowiedz
  • 1
@jedrek1212: A po co klimatyzacja automatyczna? Ja też nie mam aktualnie automatycznej tylko manualną i jestem zadowolony.

@krzysztof2033 Jazda nie polega na ciągłym wyprzedzaniu. A tym bardziej dla dostojnego dyrektora, który ma po prostu dojechać coś załatwić na końcu województwa / w województwie obok, a nie zabawiać się w rajdowca na drodze publicznej.
  • Odpowiedz
@Karbon315

No cóż, jak ktoś ma brak umiejętności wyprzedzania (wtedy gdy to możliwe i ma jakikolwiek sens), to nadrabia to mocą silnika - i tyle niech posłuży za mój komentarz.

Tak sobie wmawiaj. Na pewno masz super umiejętności.


Tu akurat ma rację. Poprawne i bezpieczne wyprzedzenie to przede wszystkim umiejętności, nie moc.
  • Odpowiedz
@Skyr: w Polsce przykre jest to że taka jest rzeczywistość xd w wielu korpo gdzie pracowałem standardem była zajechana octavia/podobne na bardzo długi okres leasingu ze widać było że ten samochód jest trupem prawie, jak wymienianie to segment fabii jednak.
  • Odpowiedz
- lubię mieć kontrolę nad przełożeniami


@Adamfabiarz: xDD
Aha, czyli typowe "kąkuter nie będzie mi mowił na jakim biegu mam jechać" xD
Nie wiem, czy kiedykolwiek jeździłeś autem w automacie, ale wiedz, że nawet jak masz skrzynię automatyczną, to masz też albo łopatki przy kierownicy, albo tryb sport, w którym możesz wymusić zmianę biegu na niższy/wyższy (ale po
  • Odpowiedz
A po co klimatyzacja automatyczna?


@Adamfabiarz: po co w ogóle klimatyzacja? Komfort jest zbędny jeśli auto będzie mniej palić. Jeszcze serwis klimatyzacji odpadnie.

A tym bardziej dla dostojnego
  • Odpowiedz
@Adamfabiarz: a no tak jak wyprzedzasz to odrazu RAJDOWIEC :) , a jak wolno to dostojnie XD głupi producenci od stuleci w klasach wyższych montują duże pojemności, a to takie nie dostojne :)

obecnie ludzie tak ciapowato jeżdżą, że właśnie trzeba ciągle kogoś wyprzedać zapewne właśnie tych z silnikami 1.0 co jadą " dostojnie" , a nie ze są zawalidrogą.
Zrezta wyprzedzanie ciężarówki z rozpędu jest bardzo niebezpieczne, a robienie
  • Odpowiedz
@Karbon315

Umiejętności można schować do szuflady jeśli auto nie jest w stanie przyspieszyć i nabrać prędkości. Łatwiej się wyprzedza szybszym autem i to nie opinia, a fakt. Wyjeżdżasz, przyspieszasz, wracasz na swój pas, a nie walczysz o każdy kilometr piłując pod czerwonym polem.


Wyprzedzałem piździkami z silnikiem 1.0 (jakiś citroen C1, teraz fiatem 500 trochę śmigam) bez większych problemów. Tak jak mówiłem - moc się przydaje, ale ważniejsze są umiejętności. To
  • Odpowiedz
Jeżdżenie takim autem w kilka osób to masochizm do tego nie ma nic w tym bezpiecznego, szczególnie jak z drogi podrzędnej trzeba włączyć się do ruchu na bardzo ruchliwej drodze na której nikt nie przestrzega przepisow
  • Odpowiedz