Wpis z mikrobloga

W nawiązaniu do tych wpisów na wykopie o Fabii za prawie 139 tys. zł:
https://wykop.pl/wpis/77073879/ma-ktos-nowa-skode-fabie-warto-80-jazda-w-miescie-/strona/1
I Kamiqu za 189 tys.:
https://wykop.pl/wpis/77099097/co-sadzicie-o-takiej-skodzinie-szwagier-mowi-zeby-

Otóż prawie w każdej modelu każdej marki jak do danego egzemplarza wybierzesz wszystko czy prawie wszystko co się da, to wyjdzie 2x tyle / prawie 2x tyle co egzemplarz w cenie bazowej.

Ceny nowej Fabii zaczynają się od 71 tys. zł. Dokładając do tego 10 - 20% to dla każdego coś miłego można dobrać, i można sobie skonfigurować coś sensownego w przedziale ok. 80 - 80-parę tys. zł

I aby nie zostać gołosłownym, tutaj przykład skonfigurowania tańszej wersji nowej Fabii dla mojej przyszłej wyższej kadry menedżerskiej (deputowani dyrektorzy i dyrektorzy regionalni) za 77 500 zł.

https://cc.skoda-auto.com/pol/pl-PL/summary-scenic?activePage=summary&color=5X5X&configurationId=C9BLLZFF&extraEquipments=GPJAPJA%7CGPK4PK4%7CMREIHN3%7CMGRA8T6&id=POL%3Bskoda%3B2024%3BPJ3BF4%3B0%3BMASGEB1%5CGYOKYOK%3Bmda20240703105440%3Bpl-PL%3B%3B60007%3B60007&interior=NE&modifiedPages=trimlines%7Ccolors%7Cextraequipments&snapshotVersion=4b265595-725c-474e-8a87-ec662eb0bd73&trimline=PJB%7CEssence6000760007&visitedPages=trimlines%7Ccolors%7Cwheels%7Cinteriors%7Cengines%7Cextraequipments%7Cservices

#motoryzacja #samochody #pokazauto #skoda #fabia #firma #biznes #praca #pracbaza #wykop
Adamfabiarz - W nawiązaniu do tych wpisów na wykopie o Fabii za prawie 139 tys. zł:
h...

źródło: fabia-firmowa

Pobierz
  • 155
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@cwlmod: Zacznijmy od tego, że są różne 1.0. W mojej konfiguracji to 1.0 MPI 80 KM. W tamtym Kamiqu to 1.0 TSI 95 KM, a w tamtej Fabii to 1.0 TSI 115 KM.


@Adamfabiarz: w twoim elegancki bez tej #!$%@? turbinki xd
Ale dla handlowcó się bierze combiaki by mieli gdzie wozić upominki do korumpowania.
  • Odpowiedz
  • 1
Do niedawna mały samochód który miał 80KM był prawie sportowy, dziś jak nie ma 200KM to, dla niektórych, gówno.


@TrujZWykopem: Tylko że samochody urosły, zwiększyły swoją masę i przez wszystkie ekoregulacje silniki stały się mocno przymulone

80 koni w takiej fabii bez turbiny to jest niebezpieczne do jazdy gdziekolwiek poza miastem
  • Odpowiedz
Gościa nie stać na Windowsa a będzie samochody dyrektorom zamawiać xD śmiechu warte, przyjrzyjcie się w lewy dolny róg screena
  • Odpowiedz
A skrzyni automatycznej to ja nie posiadam ani teraz, ani nie zamierzam posiadać w swoim kolejnym aucie, więc dlaczego niby miałbym planować dla kogoś auto z większymi luksusami niż dla siebie, prezesa firmy?


@Adamfabiarz: tldr dlaczego nigdy ni epracowac w takiej firmie XDD
  • Odpowiedz
@Adamfabiarz: pa jakie się społeczeństwo rozbisiurmanione zrobiło. Dzisiaj 80 KM to "silnik wielkości zapalniczki" i "planowanie wyprzedzania 2 powiaty wcześniej" a jeszcze 40 lat temu Fiat 126p zawiózł ich całą zafajdaną rodzinę do Bułgarii na wczasy. I się cieszyli, że po drodze #!$%@?ł się tylko 2 razy. Z nominalnych 23 KM realnie było z 17, przy 80 km/h głośność odrzutowca.

Tak tak kupujcie coraz mocniejsze te samochody, zasilicie statystyki tego
  • Odpowiedz
  • 0
@jvnush_: No auta podrożały. Ale mam nadzieję, że zdajesz sobie sprawę także z (globalnej) inflacji. 10 000 zł ze stycznia 2020 ma wartość taką jak niemal 15 000 dzisiaj 4,5 roku później.

@Karbon315:

po co w ogóle klimatyzacja? Komfort jest zbędny jeśli auto będzie mniej palić. Jeszcze
  • Odpowiedz
Posiadam Fabie 4 jako auto służbowe, więc coś tam mogę powiedzieć. Silnik który niby ma 80 koni, jedzie prawie tak samo jak 60 koni w poprzedniej Fabii. Swoją drogą nowa fabia w nadwoziu hatchback jest cięższa niz poprzednie kombi. Jego jedynym plusem względem TSI jest to że można go połączyć z instalacją lpg ( ͡º ͜ʖ͡º) i oczywiście takie auta jeżdżą w naszej flocie. Ogólnie jako auto
  • Odpowiedz
Podejrzewam, że prawda jest to, że masz takie auto o którym piszesz ale zwyczajnie nie chce mi się wierzyć, że jestes jakas wysoko postawiona osoba co dostojnym dyrektorom kupuje auta XD
  • Odpowiedz
  • 0
@Janusz_Lubikwasa:

Aha, czyli typowe "kąkuter nie będzie mi mowił na jakim biegu mam jechać" xD

Nie wiem, czy kiedykolwiek jeździłeś autem w automacie, ale wiedz, że nawet jak masz skrzynię automatyczną, to masz też albo łopatki przy kierownicy, albo tryb sport, w którym możesz wymusić zmianę biegu na niższy/wyższy (ale po co?).


Tak przejeździłem. 150 km osobówką. I dziesiątki tysięcy km ciężarówkami - 4 na 5 ciężarówek jakimi jeździłem miały automat. Zresztą teraz też zamawiam tira właśnie
  • Odpowiedz
@Nusantara:

@Adamfabiarz: Chyba jak zrzucisz to z wysokiego klifu to ta rakieta ma szanse osiągnąć setkę


@Nusantara: fabia jest leciutka, gorzej z wałsnościami trakcyjnymi...
Fabią 3 z silnikiem 75 albo 90, juz nie pamietam.... da sie jechać 160 km na godzine bez problemu. Gorzej ze zmianą pasów bo trzeba operować kierownicą jak w aptece
  • Odpowiedz
  • 0
@Kano7: Na razie jeszcze nie jestem, ale zmierzam tam. Na tą chwilę mam 2 pracowników na 3/4 etatu, oraz wkrótce zatrudnię 3. pracownika.

@CptYolo Dziękuję za ten cenny wpis.

Silnik który niby ma 80 koni, jedzie prawie tak samo jak 60 koni w
  • Odpowiedz