Wpis z mikrobloga

To jest serio niesamowite, że aż tyle ludzi w ostatnich 2 latach uwierzyło, że jak kupią mieszkanie i je zrobią Ikeą to na rynku czeka na nich masa koneserów, którzy z radością dadzą im za to tak ze 4k czynszu XD Gdyby nie Ukraińcy to te masterplany by się już dawno posypały, ale mariusze jeszcze pamiętają jak przy wybuchu wojny wydarzył się cud i nagle wszystko zaczęło się wynajmować. A powtórki nie będzie, raczej w drugą stronę.

#nieruchomosci
  • 20
  • Odpowiedz
@mickpl: Wojna na ukrainie wywróciła wiele rynków w ten sposób. Mam znajomego ktory w sprzedał (po tym jak na ukrainie zniesli cła i ukraincy brali wszystko co ma koła) z zyskiem swój stary samochod, kupił kolejny i dzisiaj jest zdziwony że rynek aut nie wyglada tak ze da sie sprzedac auto po 2 latach jeżdżenia nim za więcej niż się za niego zapłaciło. To samo będzie z mieszkaniami tylko jeszcze
  • Odpowiedz
zawsze rosja może wygrać.


hehehe


@niegwynebleid: czyli "wielka Rosja" o gospodarce Hiszpanii a może i mniej wygra z całym zachodem. Z tej perspektywy wydaje mi się totalnie abstrakcją. I nagle USA czy UE powie a Rosja bież Ukrainę wszystko jest ok, wyładowaliśmy mld euro tylko po to abyś wygrała a my przegraliśmy bo wydajemy mniej niż 1% PKB na pomoc Ukrainie.
  • Odpowiedz
Warszawa - mieszkanie wynajęte 3 godziny od zamieszczania ogłoszenia. Miasto 15 tys mieszkańców, 60 kilometrów od Warszawy - głoszenie wisiało 15 minut. Najemcy mówili, że gdzie nie zadzwonili, już było wynajęte. Nie jest tak źle...
  • Odpowiedz
@mickpl: nikt nie potrzebował wojny, przed wojną i covidem tak samo opłacało się kupić mieszkanie i je wynająć bo kredyt był dużo tańszy, prawie darmowy
  • Odpowiedz
Wojna na ukrainie wywróciła wiele rynków w ten sposób. Mam znajomego ktory w sprzedał (po tym jak na ukrainie zniesli cła i ukraincy brali wszystko co ma koła) z zyskiem swój stary samochod, kupił kolejny i dzisiaj jest zdziwony że rynek aut nie wyglada tak ze da sie sprzedac auto po 2 latach jeżdżenia nim za więcej niż się za niego zapłaciło. To samo będzie z mieszkaniami tylko jeszcze chwile musimy na
  • Odpowiedz
ja zasłyszałem, że potem Ci ukraincy sprzedaja te auta na granicy xd


@razdwatrzy55: byłem na Ukrainie 3 miesiące po wybuchu wojny. Kolejka do przejścia granicznego od polskiej strony była na kilka kilometrów - stały praktycznie same lawety i inne auta na handel. Nie dziwi mnie to, wcześniej cła były praktycznie zaporowe, a po tym jak wybuchła wojna na jakiś czas zostały zniesione (teraz już wróciły) dlatego tam jechało wszystko co
  • Odpowiedz
@razdwatrzy55: już dawno cła wróciły, rynek sie powoli normalizuje od jakiegoś czasu - ceny zostały na wyższym poziomie niż kiedyś ale przynajmniej już nie rosną. Pytanie co dla twojego ojca było dobrą ceną, bo to ile rynkowo kosztują teraz dobre auta używane to się niektórym w głowie nie mieści ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@mickpl mnie śmieszy ten mit inwestowania pod najem xD
Już jakiś czas temu pisałem, dla uproszczenia mieszkanie w wawie, 60mkw za 20k/m2 da 1200000, inwestujmy te sama kwotę w s&p 500, r/r było 16%, weźmy nawet to 10% dla ułatwienia onliczen
Wyjdzie nam 120000pln jakbyśmy po roku sprzedali, 10k/msc, po opodatkowaniu 19% belka wyjdzie z 8k/msc

Gdzie w Warszawie da radę wynająć 60mkw za 8k?
Zaraz się pojawi argument - ale bo to nie tylko najem to też sprzedać można bo wartość
ButtHurtAlert - @mickpl mnie śmieszy ten mit inwestowania pod najem xD
Już jakiś czas...

źródło: temp_file1550598657783663365

Pobierz
  • Odpowiedz
@ButtHurtAlert a, jeszcze takie post scriptum, pominąłem tutaj wiele czynników które grają na korzyść giełdy - nie podliczyłem podatku za najem(który i tak jest śmieszny), nie podliczyłem podatku od zysku ze sprzedaży nieruchomosci(który również jest śmieszny i to powinno być ukrocone), nie wziąłem pod uwagę dywidend
  • Odpowiedz
@ButtHurtAlert: No ale nie samą warszawą człowiek żyje, jak kupisz mieszkanie dobre pod wynajem to tez masz te 10%, podobnie do giełdy, a przynajmniej nie masz wszystkiego na giełdzie tylko część inwestycji
  • Odpowiedz
  • 0
@ButtHurtAlert a rok wcześniej w 2022 ile miałbyś z S&P? Też uważam, że inwestycja w nieruchomości jest dla niepełnosprawnych, ale żyjemy w pięknym kraju gdzie ryzykowniejsze inwestycje są karane wyższymi podatkami. Dziękuję Panie Marku.
  • Odpowiedz