Wpis z mikrobloga

A dlaczego zona nie moze zostac sama z dziecmi


@gorzki99: nie zna języka. Proszę tu natychmiast wrócić, kupuje bilet powrotny. Ale nie dotrę i nie zostawię swojego auta, proszę o załatwienie biletu, transportu samochodu i rodziny i taksówki itp itd etc. To jest fajny przepis na papierku ale my tyle możliwości Olania ściągnięcia z urlopu że hej.
  • Odpowiedz
nie zna języka


@Grzesiek_astronaut2: A co mnie to interesuje? Mialem jej lekcje jezyka zafundowac?

proszę o załatwienie biletu, transportu samochodu i rodziny


Spoko jutro bedzie po pana transport - wysylam mietka sluzbowym autem po pana. I tylko po Pana bo to z Panem mam umowe a nie z Pana zona. Ale niech Pan zna moje dobre serce - jak zona chce to tez moze sie zabrac - nie ma problemu.
  • Odpowiedz
szefie problem jest. żona się połamała. musi poleżeć parę dni w szpitalu a ja muszę zająć się dziećmi.


@frems: w takim przypadku jest "chorobowe na opiekę" ale lekarze strasznie niechętnie to wystawiają. Znajomemu żona sie połamała i musiał zająć sie dziećmi i odbijał sie od 3 lalkarzy bo nie chcieli tego L4 wystawić.
  • Odpowiedz
@gorzki99 trochę nie rozumiesz tego przepisu. Jest on praktycznie martwy i rzadko jaki pracodawca z tego korzysta, bo jeśli korzysta to pracownik naciągnie go na ogromne koszty.
  • Odpowiedz
trochę nie rozumiesz tego przepisu. Jest on praktycznie martwy i rzadko jaki pracodawca z tego korzysta, bo jeśli korzysta to pracownik naciągnie go na ogromne koszty.


@Ka4az: bardzo dobrze rozumiem ten przepis (i dlatego jak wspomnialem - wszelkie faktury za noclegi na urlopie bralem na siebie) wlasnie po to zeby pracodawcy sie nie oplacilo mnie z urlopu odwolywac. Ale moge sobie wyobrazic ze pracodawcy dalej bedzie sie oplacac zaplacenie faktur
  • Odpowiedz
że sobie poradzę z emocjami, które wystąpią w tym procesie.

Odpowiedz


@insystem: Z własnego doświadczenia Ci powiem, że tchórz, który podpisał ten papier nawet nie przyjdzie na rozprawę. Prawdopodobnie dostaniesz wezwanie na przesłuchanie, a wyrok zostanie wydany zaocznie.

Ladnych parę lat temu zwolnili mnie w taki sam sposób i w sumie za coś bardzo podobnego. Odmówiłem wykonania polecenia, które naraziłoby mnie na utratę życia/zdrowia (wejscie po drabince na dach, bo coś tam, w sumie nie pamiętam co - bylem pracownikiem biurowym niskiego szczebla, bez uprawnien do pracy
  • Odpowiedz
A jak odebral telefon to pracodawca mial skuteczny kontakt


@gorzki99: To działa tylko w przypadku telefonu służbowego. Pracodawca bez Twojej zgody nie ma prawa dzwonić na Twoj telefon prywatny. Doedukuj sie prawnie.

To już któryś Twój komentarz z kolei, w którym kłamiesz, przeinaczasz prawo lub go po prostu nie znasz. Albo jesteś głupi, albo jesteś po prostu posłusznym kundelkiem, który każde słowo "kierownika" bierze jako prawdę objawioną.
  • Odpowiedz
Dostales polecenie sluzbowe wiec musiales je wykonac


@Kapitan_Pudenda: Czego w tym wysrywie miałem nie zrozumieć? Wyjaśnisz? Według tego co napisałeś trzeba wykonać każde polecenie służbowe przełożonego. #!$%@? od rzeczy jakieś kocopoły, a potem #!$%@?, ze nikt nie czyta ze zrozumieniem. Ogarnij się koleś.
  • Odpowiedz
To działa tylko w przypadku telefonu służbowego


@Kapitan_Pudenda: To skoro ja jestem glupi to patrz kretynie co napisalem wczesniej:

jak kolega byl na tyle nieogarniety ze na urlopie odebral telefon sluzbowy to jego strata
  • Odpowiedz
  • 5
@insystem: Z własnego doświadczenia Ci powiem, że tchórz, który podpisał ten papier nawet nie przyjdzie na rozprawę. Prawdopodobnie dostaniesz wezwanie na przesłuchanie, a wyrok zostanie wydany zaocznie.


@Kapitan_Pudenda: Być może. Jestem pełen obaw... Niestety 52 1 skutecznie mi uprzykrza życie, bo jak wspomniałem pracuję w publicu i skutecznie utrudnia mi to żywot zawodowy. Nic czego nie da się naprawić paroma sprawami w Sądzie pracy. Niestety na spotkaniu padło,
  • Odpowiedz
  • 0
@insystem trzymaja strone, ale czy jak wezwiesz ich na swiadkow, to zeznaja jak bylo?


@Ulic_Qel_Droma: Niektórzy pewnie tak, bo są na skraju wytrzymałości psychicznej. Gadałem z ex-pracownikami i potwierdzą schemat działania Prezesa. Nie mniej, nie chodzi mi o pranie brudów firmy, tylko o uznanie dyscyplinarki za niezasadną.
  • Odpowiedz
@SolarisYob: 80 tys to tylko ilość, która poszła ze swoją sprawą do sądu. A ile pracodawców złamało prawo, po czym pracownik bał się pójść do sądu ze wzgledu na potencjalne konsekwencje w przyszlej karierze?
  • Odpowiedz
@insystem: a nie wbija Ci "bezprawna i świadoma odmowa wykonania polecenia, zagrażająca istotnym interesom pracodawcy, uzasadnia rozwiązanie umowy o pracę bez wypowiedzenia z winy pracownika" ?
  • Odpowiedz
Jako były szef IT nie muszę nic zbierać :) Ale dziękuję za radę. System został tak zaprojektowany, że próba usunięcia czegokolwiek poinformuje babkę od RODO (a to zewnętrzna firma, która robi nam audyt raz na kwartał) i pozostawi bardzo paskudny ślad w historii. Tak czy siak szykuje się niezła impreza.


@insystem: Ulala ciekawe, właśnie miałem Ci doradzić zabezpieczenie dowodów. Mimo wszystko jednak może być tak że będą chcieli te dowody
  • Odpowiedz