Wpis z mikrobloga

@gorzki99 a nie jest tak, że koszty rodziny też musi zwrócić? Wystarczy, że jest z żoną i dziećmi i żona sama nie może zostać z dziećmi. Pracodawca musi wtedy pokryć również ich koszty.
  • Odpowiedz
@Ka4az: Z tego co pamietam to nie.
ja nie mam rodziny wiec jak sie interesowalem to pobieznie ale tak mi cos swita. A dlaczego zona nie moze zostac sama z dziecmi? Jedyne co bys mogl sie czepic to koszta powrotu rodziny z urlopu - ze musieli pociag/samolot wykupic.

Matomiast jak wspomnialem - jak jezdzilem ze znajomymi na urlop to wszystkie faktury bralem na mnie. Czyli to byly de facto moje
  • Odpowiedz
zamiast tego trzeba bylo opisac merytorycznie co jest nie tak, a nie obrazac czlowieka ktory kieruje firma xD beka


@evan_wykop: W garbate aniolki i jednorozce tez wierzysz? Widac jak malo masz doswiadczenia. Niektorym chocbys lopata do lba wbilal to nic nie da.
  • Odpowiedz
@insystem: gratuluję, trafiło Ci się najlepsze co mogło. Mnie zwolnili na zasadzie zwolnienia grupowego/redukcji etatu (nie z winy pracownika, jako jedyna osobę w kilku tysięcznej firmie). Niestety jeśli zwolnienie jest nie z winy pracownika to jedyne odszkodowanie jakie istnieje to za okres max 3 miesięcy. Za to z art 52 możesz ubiegac się o zwrot za cały okres który nie byłeś zatrudniony. U mnie proces trwał rok i 9 miesięcy,
  • Odpowiedz
@insystem: tam dalej w tym wypowiedzeniu jest uzasadnienie merytoryczne - stanu faktycznego - jakiego wystąpienie spowodowało powołanie się na "dyscyplinarkę"?
  • Odpowiedz
@gorzki99: szefie problem jest. żona się połamała. musi poleżeć parę dni w szpitalu a ja muszę zająć się dziećmi. chce szef dokumentację medyczną mojej żony? grzeje pana słońce?
  • Odpowiedz
  • 1
uzasadnienie merytoryczne - stanu faktycznego - jakiego wystąpienie spowodowało powołanie się na "dyscyplinarkę"?


@eloyard: jest, ale z czapy i w całości odnosi się do mojej wiadomości do Prezesa. Nie chce go wrzucać, bo większości to skróty dotyczące firmy i łatwo będzie namierzyć skąd zawinąłem manatki z drobną pomocą biura
  • Odpowiedz
@SolarisYob: Wydaje mi się (chociaż to dane z instytutu), że większość z tych praw to jest zakładanych po fakcie, za jakieś rażące naruszenia pracodawcy, które nikomu nie przeszkadzały, póki nie zostali zwolnieni.
  • Odpowiedz
Z tego co pamietam to nie.

ja nie mam rodziny wiec jak sie interesowalem to pobieznie ale tak mi cos swita. A dlaczego zona nie moze zostac sama z dziecmi? Jedyne co bys mogl sie czepic to koszta powrotu rodziny z urlopu - ze musieli pociag/samolot wykupic.


@gorzki99: no właśnie o to chodzi, że nie ma wyraźnie napisanego powodu "dlaczego". Wystarczy, że żona np. jest lekko chora i nie może
  • Odpowiedz
Wtedy pracodawca musi zapłacić za wszystkich


@Ka4az: Jestes pewny? bo ja nie do konca,

Pominmy teraz kwestie emocjonalne a skupmy sie na
  • Odpowiedz