Wpis z mikrobloga

#rower miało być ciepło to pojechałem na plaże

czas z przerwami ponad 29h w tym 30 minut drzemki w okolicy 24 godziny

jak już ten cel zrealizowałem to teraz w planach już nigdy nie jechać więcej niż 200 km w dzień
zbyl2 - #rower  miało być ciepło to pojechałem na plaże

czas z przerwami ponad 29h w...

źródło: 1000020818

Pobierz
  • 96
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@For_Emma: ja też marzę, pisze sobie to w zeszycie do bucketlist, a to trzeba po prostu wsiąść i jechać. Ja mam ten problem, że mam marzenia, szczegółowe plany i wizualizacje, ale jak przyjdzie co do czego to znajdę milion wymówek żeby tego nie zrobić xd Mam w swoim otoczeniu kilka osób którzy coś sobie wymyśla i to robią. Na przykład ostatnio kuzyn. Jadę do Austrii i ch... Za tydzień pojechał.
  • Odpowiedz
@Mr_N0i: No nie wiem, 100km to nie jest tak dużo. Myślę że kwestia tez jakim tempem ale 150km w jeden dzień byłbym skłonny zrobić bo 50km robie bez zmęczenia dużego
  • Odpowiedz
Mi na znacznie krótszych bo 4, 5-godzinnych pedałowaniach dobrze wchodziły suszone daktyle bo są bardzo lekkie i mają dużo kalorii z szybkowchłanialnych węgli.


@NicolasLatifi:

1. galaretki aptonia z decathlonu (tansza opcja - galaretki w cukrze np. w Lidlu, zelki) - maja sporo fruktozy co jest dobrym zrodlem wegli
2. Izotonik
  • Odpowiedz
@zbyl2: Czaicie, że na pierwszym, tour de france 1 etap to było 450km etapów było 5, walisz 450 km potem wsiadasz na rower i ciśniesz dalej plus rowery wtedy ważyły circa 30kg. A w zawodach startowali amatorzy ludzie odciągnięci od pługa / hutnicy / górnicy itp.
  • Odpowiedz
@barber-barberski: Ukonczyc to nie problem, tylko w jakim tempie i jakim kosztem dla organizmu na pozniej. Waga roweru tez ma mniejsze znaczenie jak juz go napedzisz i jedziesz w peletonie, ktory zdejmuje duzo obciazenia z oporow powietrza. To nie to samo co pedalowanie solo. Jazda na tzw. kole (czyli blisko za kims) redukuje zuzycie sily nawet o 40%.

Poza tym, by redukować zmęczenie i ból używali alkoholu, papierosów i eteru.
XpedobearX - @barber-barberski: Ukonczyc to nie problem, tylko w jakim tempie i jakim...

źródło: Screenshot 2024-07-01 at 11.04.11

Pobierz
  • Odpowiedz
@XpedobearX: Ja nei mówię w jakim stanie oni dojeżdżali na metę ale potem zmniejszyli te odcinki i dodali elevation gain (przewyższenia). Dzisiaj ciężko zrobić 200km + randomowi podczas 1 jazdy ja po 100km + umieram jak jeszcze to ma być w sensownym tempie bez odpoczynku to jest w ogóle dramat jeżdżone na kole oczywiście. Bo jakbym sam miał peleton prowadzić to by było inaczej ( ͡° ͜ʖ ͡
  • Odpowiedz
@zbyl2 gratulacje. Fajny wyczyn i jest co opowiadać.
Ogólnie chyba więcej ludzi wchodzi na np: Everest niż a podjadę sobie nad morze po bułki rowerem tylko 560 km jazda od strzała.
Było kilka takich już tutaj ale i tak wyczyn.
  • Odpowiedz
@zbyl2: jakbyś zaczął sikać na brązowo to idź do szpitala -znaczy, że mięśnie się rozpadają i nerki zaczynają wysiadac
  • Odpowiedz
@zbyl2 mój stary to fanatyk kolarstwa, jak złamał żebro bo mu kot wyskoczył to był nie do życia bo nie mógł sobie jeździć. Cały dom #!$%@? rowerami, przerzutkami zębatkami, kołami, dętkami i butami rowerowymi. Walają się też kaski, rękawiczki, stroje rowerowe i garminy. Do tego jest syfiarzem więc to wszystko leży porozurzcane po całej chacie.
betonowa_klata - @zbyl2 mój stary to fanatyk kolarstwa, jak złamał żebro bo mu kot wy...

źródło: temp_file7439697307549279731

Pobierz
  • Odpowiedz
5. banany


@XpedobearX: Na wstępie jeszcze raz zaznaczę, że mój max przejechany na rowerze to jakieś 180km i większość czasu spędziłem kręcąc krótsze dystanse, jakieś 80-100km w różnym tempie zatem wypowiem się z perspektywy kogoś o niskim stażu i wyrobieniu. A propos bananów, które uwielbiam, zarówno casualowo jak i do łażenia po górach czy innym wysiłku - zaczynałem od bananów i uwielbiałem się nimi zajadać w czasie jazdy (wygodne do
  • Odpowiedz
zaczynałem od bananów i uwielbiałem się nimi zajadać w czasie jazdy (wygodne do jedzenia bez robienia przerwy) ale ich wadą jest niska ilość kcal w przeliczeniu na ich wagę.


@NicolasLatifi: Owszem, sa dobrym dodatkiem do innych zrodel, by nie miec pustych kich ze wzgledu na blonnik i objetosc, ale nie jako calkowity zamiennik. Daktyle tez maja sporo blonnika i moga zapchac kichy. Dobre tez sa jakies lekkie drozdzowki np. z
  • Odpowiedz
  • 0
@NicolasLatifi: zgadzam się, że ilość kalorii do wagi i zajętego miejsca w bananach jest taka se, dlatego zjadam je od razu po kupieniu a nie wożę ze sobą.
To minus w sumie wszystkich warzyw i owoców.
  • Odpowiedz