Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Głupie pytanie ale jak się uczyć języków obcych jako dorosły? Mam zamiar wejść z #angielski na wyższy poziom + jakiś dodatkowy język od początku. Problem w tym, że nigdy nie byłem dobry w samodzielnej nauce, stąd szkoła była dla mnie okej - był podręcznik, nauczyciel i był jakiś gotowy plan co mam robić. Nauka z podręcznika wydaje się okej, bo są tam rzeczy (np. konktretne zagadnienie gramatyczne) i sam bym nie wpadł żeby to wyszukać w google ale do podręcznika potrzebny jest nauczyciel, co wyjaśni dlaczego tak a nie inaczej, poprawi, sprawdzi po tobie. Dlatego nie mam pomysłu od czego zacząć, jak ruszyć, z czego korzystać..
Kolejna sprawa to nowy język. Weźmy np. taki #francuski. Mój mózg nie ogarnia, że wymowa/słuchanie może być inne niz to co widzę przed sobą. Jestem jakiś upośledzony czy to kwestia obycia z tego typu językami?

#jezykiobce #jezykobcy #ksiazki #duolingo #nauka #rozwojosobisty otaguje też #niemiecki #hiszpanski #szkola #jezykangielski



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: razzor91
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

mirko_anonim - ✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Głupie pytanie ale jak się uczyć języków obcy...

źródło: hq720

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
Głupie pytanie ale jak się uczyć języków obcych jako dorosły?


@mirko_anonim: 1. musisz sobie znaleźć rozmówce (najlepiej native albo kogoś kto posługuje się tym językiem na tym poziomie) - najłatwiej i najskuteczniej uczysz się języka kiedy możesz z niego korzystać; wkuwanie gramatyki i słówek na sucho prowadzi tylko do frustracji. W ten sposób zacząłem się uczyć holenderskiego, tylko dlatego, że mam od kogo.
  • Odpowiedz