Wpis z mikrobloga

  • 0
@gonzo91 standard, długo się zastanawiałam bo jednak moc dużo większa w LR i lepsze głośniki, ale przekonały mnie argumenty o tym, że bateria LFP w standardzie degraduje się 3 razy wolniej niż ta z LR
  • Odpowiedz
Biały kolor, czarne wnętrze, standardowa felga :D


@gonzo91: za białe wnętrze to tesla powinna dawać rabaty, jak nie chcesz raz na miesiąc marnować czasu na czyszczenie tego to po 2 latach masz biało niebieski/czarny fotel kierowcy.
  • Odpowiedz
  • 2
@gonzo91 kolor biały i tak mi się najbardziej podoba do Tesli, białe wnętrze już miałem w innym samochodzie, ponad dwa razy droższym niż ta Tesla i utrzymanie tego to był dramat. Jeansy, długopis, dosłownie co się dało to na tej tapicerce było widać.
Większe felgi równa się mniejszy zasięg także również bez sensu.
  • Odpowiedz
@Warcomx: Sczerze powiedziawszy to powiedziałbym, że degraduje się podobnie tylko z powodu ładowania do 100% aby BMS wiedział ile masz dalej energii katujesz LFP bardziej niż NMC/NCA do 80%.
Istnieje dość spore niezrozumienie dlaczego zaleca się ładowanie LFP do 100% raz na tydzień.

Z tego co wiem LFP wykazuje mniejsze zmiany napięcia między pełną, a rozładowwną baterią.

Oczywiście tak samo traktowane LFP vs NCA/NCM jest na korzyść LFO jdyż wytrzyma
  • Odpowiedz
@Warcomx: Jak masz dom/ladowanie w bloku to zazdro.
Jak musisz po kupnie jezdzic specjalnie do jakiegos sklepu/ stacje ladowania i tam sie krecic poki auto sie laduje to wspolczuje :P

Sam chcailbmy elektryka ale tylko do domu. Nie ogarniam ludzi ktorzy to kupuja i nie maja gdzies "swojej" ladowarki czy to domowej czy w pracy. Tylko specjalnie kupujac auto zakladaja sobie e- smycz do ladowania auta xD
  • Odpowiedz
@zyjdajzyc1: LOL. Wymyśl jakiś kosmiczny scenariusz który się zdarza raz na 5 lat i zignoruj wszystkie przewagi na co dzień.
Po 3 ładowaniach to on może być we Francji. Pewnie co środę jeździsz tam po bagietki.
Yelonek - @zyjdajzyc1: LOL. Wymyśl jakiś kosmiczny scenariusz który się zdarza raz na...

źródło: image

Pobierz
  • Odpowiedz