Wpis z mikrobloga

Opłaca się w ogóle uczyć jeszcze językowego syntaxu poza podstawami jak wpisuje to co co chcę osiągnąć w Chat GPT i produkuje mi gotowy skrypt? (który rzecz jasna rozumiem ale od ręki bym go nie napisał bo ostatni skrypt w BASHu pisałem z 3 lata temu, a to dość skomplikowana rzecz)

#programista15k #programowanie
  • 35
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 3
@AnonimoweLwiatko tak, bo jakość kodu w górę to gówno a tak czy siak i tak trzeba to posklejać. Irl nikt nie pisze Crudow na 3 linijki tylko grzebie w logice biznesowej na kilkaset.
  • Odpowiedz
@AnonimoweLwiatko: Tak, warto. Podam przykład: zlecilem napisanie unitów do jednego komponentu napisanego w react-native. Wkleilem kod komponentu i jazda. Wygenerował spoko, pokryl duzo przypadkow. Problemy byly 2: uzywl niewydajnego sposobu do montowania komponentu oraz pobral propsy jak w komponencie klasowym, choc byl napisany funkcyjnie - to generowało błąd. Bez wiedzy nie wiedzalbym, jak to naprawic.
  • Odpowiedz
  • 0
@Saly mi pomógł ChatGPT 4o ostatnio do napisania linii kodu jak zrobić konwersję MP4 z wyborem jakości i z filtrami, za pomocą FFMpeg. Sam mu przedstawiłem swoje podejście że mi nie zadziałało, i że chciałem to i to osiągnąć.

Nie jestem teraz pewien, czy do wideo można dodać różnorakie filtry jak jasność, gammę, bez ponownej kompresji. Ale nie ten problem miałem wtedy.
  • Odpowiedz
@AnonimoweLwiatko: ChatGPT pisze fatalny kod, nawet w banalnych sprawach jak “wczytaj plik to tablicy intów”. Ostatnio korzystam coraz mniej bo za każdym razem więcej jest po nim sprzątania niż gdybym napisał sam od zera.
  • Odpowiedz
@AnonimoweLwiatko: do skryptów, prostych sqli i regexpow jest jak znalazł

Ja też w bashu nie umiem napisać nic bardziej skomplikowanego niż grep czy echo bo dla mnie ten język wygląda jak rzygi i szlaczki, więc doceniam pomoc AI w tym zakresie
  • Odpowiedz
@bzyku95: No o to właśnie mi chodziło. Ewentualnie jakiś prosty kawałek który naprowadzi cie na coś w języku którego nie ogarniasz (wiesz jak byś to napisał ale składni nie znasz czy zasad albo bibliotek jakie są tutaj używane)
  • Odpowiedz
@AnonimoweLwiatko:

Mi chodziło raczej o skrypty/algorytmy, coś specjalistycznego. Co do "optymalnego sposobu", w #!$%@? to masz dopóki nie ma regresji/nie jest to krytyczna część kodu/w profilerze nie widzisz, że optymalizacja jest konieczna. Wiadomo, że architektury bym w tym nie pisał.


chat GPT to nie model matematyczny, wiec z tych algorytmow mogą wyjsc kocopoły ;)
Jesli na początku nie zadbasz o jakosc, nie wiesz co sie tam dzieje, potem moze byc
  • Odpowiedz