Wpis z mikrobloga

Po trzech tygodniach pracy z hindusami jestem kompletnie rozje_bany, serio. Człowiek siedzi w branży już tyle lat ale nigdy jakiejś większej styczności z nimi nie miałem aż do teraz. Nieogar wykraczjący poza skale, kompletnie nic nie robienie albo robienie zadania na 30 min w ciągu dwóch dni i w dodatku źle i po łebkach ale najgorsze jest nagminne kłamanie co doprowadza mnie już do szału.
Dołączyłem do projektu ale dopiero na miejscu się dowiedziałem, że będę leadował grupię 4 hindusek. Pracują dla tej firmy ~2 lata, porzedni manager chyba też miał #!$%@? i ich nauczył takiego luzu i bimbania na wszystko. Staram się być optymistą w każdym aspekcie życia ale serio... nie wiem czy leadowanie tego zespołu ma szanse się udać.
Jak macie jakieś porady co na nich działa to chętnie przyjmę wszystkie tipy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#testowanieoprogramowania #programista15k #programista25k #pracbaza
  • 110
  • Odpowiedz
Jak macie jakieś porady co na nich działa to chętnie przyjmę wszystkie tipy ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Kermii: Zmiana działu albo wizyta na linked.in. Jeżeli management nie ogarnia, że hindusów nie pyli się zatrudniać (na większą skalę, bo oczywiście są wyjątki, znam pracowitych hindusów) to lepiej #!$%@?ć.
  • Odpowiedz
@Kermii porównaj sobie stawki europejskie do stawek w Indiach. Będziesz miał odpowiedź dlaczego tak jest. U nas nawet w manegemencie mówią, że tak taniej i #!$%@?. Przy innym projekcie pracowałem z Hindusem, który robił naprawdę #!$%@? taski i to przed czasem (pracował w firmie USA i podobno stawki miał wysokie). Można mocno #!$%@?ć ich pracę, ale chciałoby Ci się #!$%@?ć gdybyś wiedział, że osoba na tym samym stanowisku w tej samej firmie,
  • Odpowiedz
@Kermii problem z Hindusami jest taki że oni nie potrafią zrobić kroku w tył kiedy jest taka potrzeba tylko za wszelką cenę idą do przodu. Więc jak na początku pracy nad jakimś problemem wyjdą z jakiegoś błędnego założenia to nie cofną się żeby zastanowić się co jest prawdziwą przyczyną tylko będą rozwiązywać oryginalny problem oraz problem który sami stworzyli. I to się często kumuluje jak kula śnieżna. Teraz różnica między słabym a
  • Odpowiedz
@Kermii jak to nie twoja firma to nie wiem w czym problem, jak będą problemy to zgłoś przełożonemu jak Ci pomogą to fajnie, jak nie to "it is how it is" ( ͡º ͜ʖ͡º) to tylko praca i nie ma co się spinać.
Może problem jest w nas i naszym "kulcie #!$%@?" a nie w podejściu do pracy innych kultur ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
macie jakieś porady co na nich działa to chętnie przyjmę wszystkie tipy


@Kermii: a może po prostu naucz się od nich luzu? :D Pewnie jesteś nowy w realiach korpo że jeszcze jest u Ciebie ten kult zapierdzielania do oporu, naucz się że pracownik to nie jest niewolnik
  • Odpowiedz
uwielbiam.

wykopki: hurr durrr. kult #!$%@?!

tez wykopki: #!$%@?, czemu ci hundusi nie #!$%@? tak jak ja? ( ͡° ʖ̯ ͡°)

wykopki: home office, godzinke poudaje, ze cos robie i fajrancik, pora na CS

tez wykopki: #!$%@?, czemu ci hindusi to tacy leserzy ( ͡° ʖ̯ ͡°)


@Steven_Hyde: uwielbiasz być na forum gdzie ludzie mają różne opinie?
Ja też, wyobraź sobie że istnieją
  • Odpowiedz
wykopki: hurr durrr. kult #!$%@?!

tez wykopki: #!$%@?, czemu ci hundusi nie #!$%@? tak jak ja? ( ͡° ʖ̯ ͡°)


@Steven_Hyde: Przecież tu nie o to chodzi. Mogą sobie pracować nawet 15 minut dziennie, zadanie ma być zrobione. Tutaj chodzi o to że oni nie tylko nie pracują, ale też kłamią + mają 80IQ na cały team
  • Odpowiedz
uwielbiasz być na forum gdzie ludzie mają różne opinie?

Ja też, wyobraź sobie że istnieją tępaki które myślą że te różne opinie wygłasza ta sama osoba. Co za głąby.

XD


@Usmiech_Niebios: mam nadzieję, że zareagowałeś równie intensywnym indcydentem kałowym na generalizacje o leniwych, niekompetentnych hindusach, inaczej oznaczać to będzie, że sam jesteś jednym z tych tępaków ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Kermii u nas w korpo to samo. Macha ci dziwnie głową jak do niego mówisz, jakby kumał, a on nic nie kuma. Robią od ch()a błędów i tak jak piszesz kłamią. I to tak perfidnie, że podrabiają screeny ze swoją robotą niby ze dobrze wykonali.
  • Odpowiedz