Wpis z mikrobloga

Po trzech tygodniach pracy z hindusami jestem kompletnie rozje_bany, serio. Człowiek siedzi w branży już tyle lat ale nigdy jakiejś większej styczności z nimi nie miałem aż do teraz. Nieogar wykraczjący poza skale, kompletnie nic nie robienie albo robienie zadania na 30 min w ciągu dwóch dni i w dodatku źle i po łebkach ale najgorsze jest nagminne kłamanie co doprowadza mnie już do szału.
Dołączyłem do projektu ale dopiero na miejscu się dowiedziałem, że będę leadował grupię 4 hindusek. Pracują dla tej firmy ~2 lata, porzedni manager chyba też miał #!$%@? i ich nauczył takiego luzu i bimbania na wszystko. Staram się być optymistą w każdym aspekcie życia ale serio... nie wiem czy leadowanie tego zespołu ma szanse się udać.
Jak macie jakieś porady co na nich działa to chętnie przyjmę wszystkie tipy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#testowanieoprogramowania #programista15k #programista25k #pracbaza
  • 110
  • Odpowiedz
@Kermii ja miałem pod sobą chłopaka, tuż po studiach z dyplomem mgr zrobionym w Polsce. Stwierdziłem że no musi być kumaty jak na hindusa, skoro otrzymał 5 z dyplomu na nie za łatwej uczelni. Gdy przyszło co do czego, to chłop miał dwie lewe ręce i totalnie nie potrafił przełożyć wiedzy teoretycznej na praktykę... No ale zawsze mi odpowiadał że on wie jak coś zrobić, nie potrzebuje pomocy itd. rzeczy które wykonuje
  • Odpowiedz
Oni mają w kulturze takie coś, że nie przyznają się że czegoś nie wiedzą, albo czegoś nie zrobili. Dla nas to wygląda jak kłamanie w żywe oczy, ale u nich to jest standard


@Balactatun: Ja mam tak samo - nauczyła mnie tego szkoła gdzie lepiej było lać wodę nie na temat niż wprost powiedzieć że nie wiem i dostać #!$%@?ę do dziennika ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 23
Nie brakuję mi luzu i nie mam kija w dupie nastawionego na śmieszne KPI czy inne korporacyjne gówno


@Kermii: to potraktuj to jako wyzwanie. pracowitym i kompetentnym zespołem to nawet małpa dowiezie projekt. trafił ci się mniej wyskillowany zespół, to masz szansę się wykazać czy jesteś naprawdę dobrym leadem, czy do tej pory po prostu surfowałeś na fali dobrych zespołów.
  • Odpowiedz
  • 28
@Kermii @Balactatun dokładnie, koreanczycy i chińczycy mają to samo. Nie przejdzie im przez gardło, że czegoś nie zrozumieli. Ile ja się nameczyłem aby to zrozumieć!
Oni są silnie zadaniowi, tak sa uczeni od najmłodszych lat. Musisz dawać im jasne polecenia i kilka razy sprawdzać i się upewniać, że je zrozumieli. Jak ogarną o co ci chodzi, to to zrobią wzorowo.
  • Odpowiedz
@fastmotion: kompletnie mam inne zdanie.... jak ty twierdzisz ze IT w portugali jest mniej kompetenty, pracowity czy sumieny od IT hinduskiego to ja widze tylko 1 mozliwosc: trafiles na najgorze IT portugalskie i najlepsze IT z Indi...
biorac jakas srednia tego nawet nie da sie porownac na olbrzymia niekorzysc dla Indii
  • Odpowiedz
Oni mają w kulturze takie coś, że nie przyznają się że czegoś nie wiedzą, albo czegoś nie zrobili. Dla nas to wygląda jak kłamanie w żywe oczy, ale u nich to jest standard


@Balactatun: ta to chyba pis sie od nich nauczyl
  • Odpowiedz
@Kermii: Jeśli potrzebujesz od nich jakiegoś konkretnego zadeklarowania się ze coś zrobią, to poproś, żeby Ci to obiecali - dla nich obietnica ze względów kulturowych i religijnych jest wiążąca
  • Odpowiedz
Po trzech tygodniach pracy z hindusami jestem kompletnie rozje_bany, serio. Człowiek siedzi w branży już tyle lat ale nigdy jakiejś większej styczności z nimi nie miałem aż do teraz. Nieogar wykraczjący poza skale, kompletnie nic nie robienie albo robienie zadania na 30 min w ciągu dwóch dni


@Kermii: nic z tym nie zrobisz, dostosuj swoje tempo pracy :)
  • Odpowiedz
moze zabrzmi to brutalnie ale nie mozesz traktowac ich jak sam bys chialbyc traktowany. tylko kontrola, mikromenagment i mega dyscyplina i ciagla weryfikacja. stanowczy ton na styku z podniesionym glosem.


@piolem: widzę, że ktoś ma doświadczenie z pracy :)
  • Odpowiedz
@Anakee: niestety ponad 15 lat ostatnich mam ich w zesoplach, musze wspolpracowac...tak dlugo jak nie stanowia wiekszoci projektu, zeposlu etc to sie da to ogarnac...jak jest ich ponad 40/50% to juz po projekcie
  • Odpowiedz
@Kermii: w USA Hindusi są dominującą grupą wśród testerów, i o ile naturalizowani to we dużej mierze bardzo solidni specjaliści, to już przy rekrutacji wśród tej demografii było najwięcej jajec, typu babka z otwartym komunikatorem pisząca na bieżąco jakie zadania dostaje do kumpla (który jej pomagał), tylko niestety zadanie wymagało udostępnienia ekranu ( ͡° ͜ʖ ͡°) Kilkukrotnie też kombinacje typu "oj, akurat po otrzymaniu zadania które ledwo
  • Odpowiedz