Wpis z mikrobloga

@laress: ja naprawdę rozumiem, że ktoś może mieć jakieś powody do głosowania na PiS. Spoko, wasz wybór, ale dają wam na okręg spadochroniarzy, w tym dwóch kryminalistów i pewnie kwestia czasu i trzeci też za coś wyrok dostanie to nie brzydzicie się na nich głosować? Zamiast na kogoś z regionu, kto faktycznie będzie was w PE reprezeontował? Liczyłem na minimum rigcz u wyborców tam, że wskażą osoby z dalszych miejsc, a
  • Odpowiedz
@FrasierCrane: eurowybory w PL działają tak że zliczane są głosy z całego kraju na daną partię a potem na podstawie frekwencji w okręgu wyborczym i liczby głosów przyznawane są mandaty. Dokładniej to opisuje https://www.prawo.pl/samorzad/jak-liczy-sie-glosy-w-kampania-do-parlamentu-europejskiego,527327.html
Ale skrótowo metoda ta promuje 1 i 2 z okręgów.
Czyli taki Kamiński i Obajtek którzy byli 1 w swoich okręgach mieli pewność że wejdą. Żeby nie weszli to w całym kraju nikt nie mógłby na PIS
  • Odpowiedz
@laress: zaorać ten kraj, posypać solą i wapnem, ogrodzić i nie wpuszczać nikogo przez kolejne sto lat. Jeśli jakiś karaluch przeżyje - rozstrzelać. Nie ma nadziei dla tego kraju, każde kolejny wybory sprawiają, że jestem tego tylko bardziej pewien.
  • Odpowiedz
@PureeZiemniaczaneNaZimno: niekoniecznie. O dostaniu mandatu nie decyduje kolejność na liście, a liczba głosów na liście. Jakby np. 2 miała więcej niż brudna pała, to by 2 weszła. Tak działa to w każdych wyborach i było przedmiotem wielu dyskusji w pis i nawet komentarzy teraz, gdzie popierane przez Kaczyńskiego staruchy z pierwszych miejsc potraciły głosy na rzecz młodych z miejsc dalszych, bo zdobyli więcej głosów na liscie. Co zresztą kaczora nie cieszy
  • Odpowiedz
@FrasierCrane: nawet #!$%@? z tym immunitetem bo w PE zdejmują go bardzo szybko, oni teraz mają pensję 35k + 2-3x tyle dla swoich przydupasów (z czego połowę będą brali dal siebie)
Milionerzy, którzy dorobili się na przestępstwach dostali ciepłe posadki na 5 lat.
  • Odpowiedz