Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Często widzę wpisy skąd Polacy mają pieniądze na XYZ. Wiecie tyle gadania jak to biednie u nas a na ulicy drogie samochody, najnowszy iPhone, pełne koszyki, knajpy wypłenione po brzegi. Biedni Polacy to mit.. tzn. może i gdzieś na podlasiu czy innym podkarpaciu wśród ludzi 50+ ale większość młodych zarabia dobre pieniądze a inni kombinują.
- młodzi mają dobre stanowiska w #korpo, programiści na B2B, dorabianie sobie poza pracą (w sieci). Samochody w leasing, sprzęty domowe na firmę, sporo rzeczy wrzuca w koszty
- laski które dorabiają w social mediach (marketing na IG, onlyfans)
- patusy które mają hajs z #emigracja
- ludzie po zawodówce, którzy dostają pod stołem/na czarno/z dodatkowych fuch. Sam jak korzystałem z usług przez firmę to potem brałem kontakt do speca i umawialiśmy się na usługi remontowe już poza umową
- zresztą to samo z lekarzami, nauczycielami którzy wiecznie biedują ale prywatnie, poza oficjalną pracą wyrabiają drugą pensje
- znam osoby których rodzice składali kasę żeby mieli mieszkanie na studia i nie musieli najmować, zresztą znam też takich którzy po prostu kupili dzieciom a już na pewno większość odziedziczy mieszkania czy domy
- koleżanki mojej mamy (starsze panie), które wykańczają sobie dom za darmo, tzn. z rąk pracy frajera z którym się spotykają
- zresztą sporo ze starszego pokolenia buduje/zbudowało domy, więc jakby nie patrzeć mają potem wartościowe aktywa

każdy z nich mówi, że jest biedny, w Polsce drogo, na nic ich nie stać.. potem przyjdzie znowu taki spec od piecyków i narzeka, że na umowie ma ledwo 4,5k na rękę ale od ciebie weźmie 250 PLN za naprawę usterki w 5 minut i jeszcze się pochwali, że ma pełno takich zleceń w ciągu dnia (prywatnie). Potem przyzna się, że w sumie szwagier pomaga mu wykończyć dom a znajomy mechanik sprowadza tańsze samochody i sprzedaje drożej i mu ogarnął klasę premium za pół darmo a i w przyszłości odziedziczy kolejną działkę i dom po rodzicach.

#polska #pieniadze #zarobki #bieda #gospodarka #ekonomia #inflacja #praca #kariera #polak #biznes #dom #mieszkanie #nieruchomosci #ceny #przemyslenia #przegryw



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: digitallord
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

mirko_anonim - ✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Często widzę wpisy skąd Polacy mają pieniądze...

źródło: comment_4FCnXF7I2WIAirtFVn9wIzSMUHCCF56W

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: baitujesz juz od wczoraj ale odpowiem, wystarczy pogadac z tymi bogatymi i wychodzi na to ze wiekszosc jest bogata juz z ktoregos pokolenia. Jeden prosty trik, to miec ogarnietych rodzicow ktorzy dbali o finanse dla dzieci. Te dzieci teraz zamiast splacac kredyty to teraz bawia sie za wyplaty ale tez takie dzieciaki moga duzo bardziej ryzykowac ze swoimi biznesami bo nie musza sie martwic o byt.
To klasyka rynkowa. Znalem
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
Anonim (nie OP): Chłopie to są 10-15 letnie beemki, ten Aston ma 15 lat XD to są auta bogatych warszawskich dzieci? Wrzuć coś aktualnego, a nie auta za 50-200k. Tam dużo lepsze fury jeżdżą. Jak na warszawe to raczej normalne. Rodzice w korpo zarabiając wspólnie 30k (a nie trudno o to w wieku 45-50 lat), mając spłacony dawno kredyt na 400k na dom w Starej Miłosnej czy innych Babicach mogą bez
  • Odpowiedz
@mirko_anonim @mirko_anonim a jaysle inaczej. Jaki procent ludzi jest faktycznie bogatych i chodzą do restauracji albo szastają kasa? Myślę, że max kilka % więc nie widzisz reszty na codzien bo siedzą w domach czy w polach na wsiach. Poza tym... Co oznacza bogactwo? Bo znam gościa co ma auto za 300k za gotówkę i w portfelu ma do końca miesiąca. Znam też ludzi, którzy mają hektary pól wartych kilka milionów i jeżdżą
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Sporo osób wydaje wszystko co zarabia. Ja mam samochód z 2008. W październiku będzie 7 rok jak nim śmigam i ma już około 300 tys nalotu ( i podejrzewam,ze z 40 tys był cofnięty ), ale gdybym nie miał kredytu hipotecznego to pewnie też kupiłbym coś fajnego. Po prostu hipoteka + raty za samochód to już ryzykowne obciążenie, więc zakładam że te fajne fury na ulicy należą do:
* osób
  • Odpowiedz