Wpis z mikrobloga

@Amatorro do tego raczej konserwa, krzyże mu nie przeszkadzają, Kościół i prawa strona nie będą mieli mu zbytnio do zarzucenia w kwestii światopoglądowej. Z drugiej strony facet ma sporo elektoratu negatywnego.
  • Odpowiedz
@Amatorro Zdecydowanie jeden z najbardziej kompetentnych polityków w historii III RP, kandydat wręcz idealny na Prezydenta RP, ale nie ma szans kolego. Pisowcy nakręcili wokół niego zbyt wiele negatwnych emocji. Jest kojarzony z pierwszymi rządami Tuska, a co za tym idzie ze wszelkimi aferami typu ośmiorniczki. Jak Polak z mniejszym ilorazem inteligencji ze wchodniej Polski słyszy o Sikorskim to widzi obrazek Radka jarającego szluga z Ławrowem.

Wolałbym go pierdyliard razy bardziej
  • Odpowiedz
@Amatorro: Chyba pierwszy przypadek kiedy zagłosowałbym za kimś, a nie przeciwko komuś.


@JC97: +1, zdecydowanie inny format polityka niż ciepły Rafałek.
W przypadku drugiej tury między Czaskoskim a Hołownią chyba poparłbym Hołownie.
  • Odpowiedz
@Amatorro O tak. Sikorskiego można nie lubić, ale nie można mu odmówić ogromnego doświadczenia, obycia i umiejętności poruszania się w międzynarodowym środowisku. A do tego dodalbym zmysł polityczny.
Prywatnie z tego co o nim czytałem, to trochę buc. Ale miałby być prezydentem kraju w którym żyje, a nie moim kumplem, więc bym na niego zagłosował
  • Odpowiedz
  • 3
@Amatorro Tusk pewnie znów odwali dywersję i Sikorski nie będzie kandydować. Tusk niestety w imię osobistych antypatii szkodzi PO od lat
  • Odpowiedz
Ma duży elektorat negatywny i dużo wpadek z przeszłości do wytykania. Moim zdaniem lepszym kandydatem mimo wszystko będzie Trzaskowski.


@zachariasz-grundbaum: Tyle że Trzaskowski tez nie najlepiej wypada, gdy już jest na świeczniku i musi się więcej wypowiadać. Zgodzę się, że wybory prezydenckie to w dużej mierze konkurs piękności, ale jednak Sikorski zdaje się być dużo sprawniejszym politykiem, a już na pewno mówcą. Na ludzi, do których trafi jakaś typowa manipulacja,
  • Odpowiedz
@zachariasz-grundbaum: Szczerze mówiąc wydaje mi się, że Trzaskowski ma więcej negatywnego elektoratu niż Sikorski. Na Rafała nie zagłosuje nikt spoza koalicji rządzącej. Za dużo było wokół niego głupkowatych afer i kampanii negatywnej (gówno w Wiśle, płonąca planeta itd.). Wydaje mi się, że Radzio ma szansę na przejęcie głosów konfy, a nawet tej części pisu, która nie przetrawi Morawieckiego.
  • Odpowiedz