Wpis z mikrobloga

@wstanczyk: Rozumiem twój punkt widzenia. Nie wiem, który jest lepszym mówcą, bo Trzaskowskiemu też niczego nie brakuje pod tym względem. Obaj mają wady i zalety, jednak Trzaskowski już raz o mało co nie wygrał wyborów prezydenckich i wydaje mi się, że teraz będzie mu łatwiaj, bo PiS jest słabsze, a ich kandydat nie będzie tak mocno eksponowany w mediach jak Duda. Jakbym miał wybierać to mimo wszystko w zaletach przeważa
  • Odpowiedz
@Sratatatatatata: Ale Trzaskowski zapewne ma większe poparcie w ogóle, może sięgnąć po elektorat bardziej lewicowy a zarazem centra też go bardzo lubią. Sikorski kojarzy się za bardzo z Tuskiem (niestety jako jego "prawa ręka") wystawiając Sikorskiego możliwe, że część elektoratu, która zagłosowałaby na Trzaskowskiego odpuści sobie wybory.
Sikorski ma ogromne doświadczenie i obycie i nie wiem czy w jego przypadku nie byłby to trochę regres, patrząc na to co z
  • Odpowiedz
Obaj mają wady i zalety, jednak Trzaskowski już raz o mało co nie wygrał wyborów prezydenckich


@zachariasz-grundbaum: No właśnie - przegrał i z tym go ludzie kojarzą. To już się okaże, czy bardziej ludzi grzeje temat taśm u sowy, czy LGBT. Mi się wydaje, że jednak to drugie, a Trzaskowski w ostatnim czasie zdaje się bardzo mocno skręcać światopoglądowo na lewo, także nie wiem, czy on sam już sobie prezydenckiego
  • Odpowiedz
Zwycięstwo miałby w kieszeni.

@matti-nn: Niestety chyba nie. Ma duży elektorat negatywny wśród wszelkiej maści Julek które wolą Czaskowskiego.

Chociaż w poprzednich wyborach prezydenckich myślę że poradziłby sobie od niego lepiej.
  • Odpowiedz
@Amatorro: sam bym głosował, ale nie wiem czy Sikorski nie ma za dużo negatywnego elektoratu. Z drugiej strony pisowcy nie mają nikogo, więc druga tura to mogłoby być Sikorski vs Hołownia, czego sobie i państwu życzę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@wstanczyk: Trzaskowski był już w poprzednich wyborach prezydenckich kojarzony z LGBT i jakoś mu to nie przeszkodziło wykręcić dobry wynik, choć też pewnie nie pomogło. Radek ma jeszcze oprócz Sowy podejrzaną współpracę z Arabami, gdy był europosłem i ten głupi twitt, gdy podziękował Amerykanom za rzekome wysadzenie Nord Stream. Nie sądzę, by porażka Trzaskowskiego w poprzednich wyborach aż tak zniechęciła wyborców. Ostatnim argumentem, choć płytkim, ale nie oszukujmy się też
  • Odpowiedz
Trzaskowski był już w poprzednich wyborach prezydenckich kojarzony z LGBT i jakoś mu to nie przeszkodziło wykręcić dobry wynik, choć też pewnie nie pomogło


@zachariasz-grundbaum: Nie aż tak, jak teraz leci w tym temacie. No i ja w sumie nie wiem, czy dobrym wynikiem można nazwać przegraną z Dudą. Imho już wtedy Sikorski by wygrał, no ale wiadomo - przewidywania.

Radek ma jeszcze oprócz Sowy podejrzaną współpracę z Arabami, gdy był europosłem i ten głupi twitt, gdy podziękował Amerykanom za rzekome wysadzenie Nord
  • Odpowiedz
@Amatorro: z tego co pamiętam, to on ma dosyć dużo elektorat negatywny. W którymś podcaście omawiali potencjalnych kandydatów i o tym wspominali. Najmniejszy ma Trzaskowski, nawet wśród wyborców pisu znalazliby się chętni do głosowania na niego.
  • Odpowiedz
Plus jego starcie z Morawiecki to będzie epicki pojedynek pasa z dupą.


@Amatorro: już kiedyś był taki pojedynek, co to jeden miał go przegrać, jedynie jakby przejechał zakonnice na pasach, a jak się skończyło, to wszyscy pamiętają xD
  • Odpowiedz
@Amatorro: Trzaskowski obecnie nie ma żadnych szans, czas kiedy była jakieś szanse to 2020r. Jeśli PO nie chce #!$%@?ć to muszą wystawić kogoś innego, taki Radek ma moim zdaniem dużo większe szanse niż Rafałke, który w zasadzie może być pewny głosów wyłącznie skrajnej lewicy, a to fotela nie zapewnia.
  • Odpowiedz
@Amatorro: ale Tusk się nie zgodzi. On jest czasami nie do kontrolowania, a partia nie lubi jak kogoś nie da się kontrolować. Nawet jak był w rządzie PiSu kilkanaście lat temu, potrafił się postawić partii. Nie wierzę, że wystartuję, a chciałbym ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@Amatorro: I po co robisz człowiekowi nadzieje? Sikorski nie zostanie nigdy prezydentem bo jest niezależny i bez swojej frakcji w PO. Nie byłby kontrolowalny oraz nie ma ludzi, którzy by go przepychali. To całkowicie wyklucza u niego szansę na nominacje, szczególnie teraz gdy Tusk wszystkich za mordę trzyma.
  • Odpowiedz