Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Mirki pomozcie co mam zrobic. Pracuje aktualnie w jednej firmie od 6 lat. Spoko atmosfera wydawalo sie.
Otoz przez ostatni rok zaczely byc problemy z pensja. Zaczalem szukac innej pracy. Dostalem oferte, mam zaczac 1 lipca.
Aktualnie szef nie zaplacil mi za kwiecien i maj, poza tym sprawdzilem na stronie ZUS ze nie mam placonych skladek od sierpnia 2023 !!!!
Zlozylem wypowiedzenie w maju a szef nie chce sie zgodzic na skrocenie wypowiedzenia....
takze szef mi nie placi, mam alternatywna oferte a nie moge odejsc przez 3 miesiace....
co mam zrobic?
#praca #pracbaza #prawo #kodekspracy #pomoc #zarobki #pensja #zus



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: RamtamtamSi
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mirko_anonim: Skoro ci nie płaci to łamie prawo, a ty masz prawo odejść z dnia na dzień i pozwać go o zapłatę zaległych pieniędzy + odsetki. Pamiętaj, żeby jednak w pozwie ubiegać się o kwoty brutto, bo inaczej komornik pobierze sobie podatki z twojej zasądzonej kwoty netto. Jak chcesz to mogę wysłać ci wzór pozwu w podobnej sprawie i wyliczenia.

https://zielonalinia.gov.pl/-/brak-wynagrodzenia-a-rozwiazanie-umowy-bez-wypowiedzenia
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
✨️ Autor wpisu (OP): @JudeMason bylem na emigracji kawalek czasu, a potem wrocilem
nie, wcale nie jest tak samo, za granica bylo lepiej, ale tam nigdy nie bylem "swoim" do konca (moze inaczej jest w usa gdzie wszyscy to imigranci w ktoryms pokoleniu)


· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej
  • Odpowiedz