Wpis z mikrobloga

A tyle kosztuje dewelopera obecnie wybudowanie metra, szkolonko sprzed 5 godzin XD

Cała reszta ceny sprzedaży to jest marża, sekretarki, AC na Urusa czy cokolwiek.

Żeby było śmieszniej podobne koszty na zachodzie są 2 do 3 razy wyższe, a ceny mieszkań obecnie niższe. Dlatego PILNIE POTRZEBNE są kredyty 0%.

#nieruchomosci #deweloperka #ekonomia #gospodarka
mickpl - A tyle kosztuje dewelopera obecnie wybudowanie metra, szkolonko sprzed 5 god...

źródło: budowa

Pobierz
  • 24
  • Odpowiedz
  • 18
@Qullion: Nie chce mi się przewijać, ale działka przy inwestycji wielorodzinnej (budujesz w górę) to jest obecnie ok. 10% ceny (dane NBP). Ludzie myślą, że dewy ich łoją z wycenami i się srogo mylą - łoją ich znacznie bardziej XD
  • Odpowiedz
@mickpl: @Qullion: raczej z działką, ale jeśli dobrze kojarzę bo przejeżdżałem tam na rowerze to jest inwestycja w Aleksandrowie Łódzkim blisko granicy z Łodzią więc grunt był raczej tani
  • Odpowiedz
  • 10
@mickpl zaraz Ci devi powiedzą że drugie tyle to przygotowanie budowy x lat, inne papierki, Panie Anetki z biur itp. No i wiadomo jachty na regaty to nie są tanie rzeczy. ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
  • 178
drugie tyle to przygotowanie budowy x lat, inne papierki, Panie Anetki z biur itp.


@kdgc: Ludzie byliby chyba w totalnym szoku jakby odkryli, że dla giełdowego dewa koszty są dużo niższe bo ma własne ekipy, możliwości negocjacji z np. producentem okien i efekt skali. To jak łoją obecnie dewy ludzi w dużych miastach jest niepojęte XD
  • Odpowiedz
@mickpl: patologia :( Bardzo ważny punkt podałeś że ceny za M2 mieszkań europejskie ale zarobki ekip itp polskie... Co widać na filmiku jak ich przycinają
  • Odpowiedz
  • 120
patologia :(


@Sisaxu: To jest serio mało powiedziane XD Takie szaraczki jak ten na filmie to tylko odcinają kupony. Na pierwszym planie tutaj setki milionów płynie do brzuchatych misi, właścicieli spółek z GPW co by było na jachty zaparkowane gdzieś na Cyprze. A rząd pracuje nad 0% bo ktoś tam dostał jakieś ochłapy z tej chorej kasy na kampanię. I tak się powoli żyje.
  • Odpowiedz
@mickpl: Wg BGK koszt odtworzenia mieszkania w Łodzi ( nie w aleksandrowie) to 6100 zł/mkw i jest to jużz działką, marzą wykonawcy,, garażami i komórkami lokatorskimi.
  • Odpowiedz
@mickpl: Mysle, ze dojrzales do tego zeby sam zostac developerem. Mogles kupic mieszkanie za 4k/m, a zamiast tego sam je sobie wybudujesz za 6.5k/m. Po wszystkim nakreca o tobie film.
  • Odpowiedz
@mickpl: ostatnio jak robiłem kontrolę to chłop na jdg, jakiś dev o którym nigdy nie słyszałem, miał 100 milionów zysku netto za poprzedni rok.
Chłop na czysto robił 270k dziennie.
Ten rynek jest do zaorania, przepraszam, zaregulowania bo ładowanie takiego hajsu w kieszenie byłych gangsterów i średnio rozgarniętych biznesmenów do niczego dobrego nie doprowadzi.
  • Odpowiedz
@mickpl: to jest taki tani populizm - przecież masz inwestycję na zadupiach w okolicach 5-7k. Czemu w takim Poznaniu jest drogo (10500-12500 w mojej okolicy)? Wyglądając przez okno widzę działki, kupione przez dewa. Za ile? Jedna za 26 mln, druga za 30 - koszt m2 3500 zł/m2. Z tego wycisną ok. 200 unitów z jednej działki czyli każdy nabywca musi 130-150 tysięcy oddać + marża za samą działkę. Do tego dochodzi
  • Odpowiedz