Wpis z mikrobloga

Ale combo z #p0lka. Zameldowałem się przedwczoraj w kwaterze w Hiszpanii i niemiecki właściciel wspomniał że był 5 lat z p0lką. Dzisiaj byłem w biurze nieruchomości. Niestety byli mówiący tylko po hiszpańsku i angielsku. Agent na pytanie czy umie po polsku się tylko uśmiechnął i powiedział że nie ale jego była dziewczyna jest z Polski. To jakaś zmowa czy p0lki to takie europejskie szony ?

#polska #hiszpania #rozowepaski #nieruchomosci
  • 40
  • Odpowiedz
@Widur: Myślałem, że jak się jedzie na rabotu to się przynajmniej trochę zna jakikolwiek inny jeżyk niż ojczysty. Ale erasmusy poruchały sobie p0lki :)
  • Odpowiedz
@Widur gdzie jestem we Wloszech czy innych krajach na południu to jak mówię czasem że jestem z Polski to jakiś obcokrajowiec gada coś o Polkach u i robi czasemi gesty rękami XD kiedyś to nawet napawało dumą że takie Polki piękne i znane na całym świat ze swojej urody. Niestety z czasem zajarzyłem o co naprawdę chodzi i odczuwam tylko żenade.
  • Odpowiedz
@Widur: Ja będąc w Jordanii w 2023 roku 1,5 tygodnia usłyszałem, że mam/miałem dziewczynę z Polski od:
- recepcjonisty hostelu w Ammanie
- właściciela hostelu w Wadi Musa
- właściciela sklepu z ciuchami w Ammanie.
Ten ostatni to stary facet, mówił, że miał żonę Polkę w Londynie w latach 70tych bodajże.
Za każdym razem jak słyszałem ten tekst miałem mema wykonujeruchyfrykcyjne.jpg w głowie.
  • Odpowiedz
@Widur: zawsze z tego miałem polewkę i uznawałem za mem, aż w tym roku w Salwadorze na Siedmiu Kaskadach spotkaliśmy Włocha, który po rozmowie skąd jesteśmy, od razu rzucił tekstem, że jego była dziewczyna jest z Polski xD
  • Odpowiedz
@Widur: zwykle te gorszego sortu, bez szkoły i lepszych perspektyw maja myślenie, ze jak złapią miejscowego to status społeczny im wzrasta, a prawda jest taka, ze to podobna patola do ich Polaka albo i nawet gorsza.
  • Odpowiedz
@Widur: p0lki za granica to juz taka beka jak passat tdi 192k przebiegu w polsce XD

Znajoma kelner we wloszech prosto z mostu zapytal czy idzie sie z nim ruchac w kiblu bo zaraz ma przerwe jak uslyszal ze sa z polski XD Wypowiedzial to z taka pewnoscia, ze chyba wiele razy wczeniej sie udalo
  • Odpowiedz
@Widur: Latam do włoch/hiszpanii/portugalii od wielu lat. Zawsze słyszę o dziewczynie z Polski przynajmniej 3-4 razy na wyjazd od kelnera, hosta z airbnb, sprzedawcy - nie żartuję. Ostatnio grałem w Sea of Thieves i z jakimś kuwejczykiem mnie sparowało to mówił że ruchał polki że są łatwe xd na początku się śmiałem, teraz tylko przytakuję.\
  • Odpowiedz
@Widur jako kadet pracowałem na dużym statku który pływał do RPA, podczas wacht na trapie przydzielano nam często miejscowych murzynów do ochrony, tak od słowa do słowa skąd jestem, wyszło, że z Polski to ziomeczek się do mnie uśmiecha i mówi, że spotykał się z polką, oraz jego kolega xD

  • Odpowiedz
@Widur: W Bergamo sobie odwiedziłem muzeum. Na recepcji był pan Murzyn i gdy usłyszał, że jesteśmy z Polski to powiedział, że jego była dziewczyna też była z Polski. Byli ze sobą kilka miesięcy, gdy była wolontariuszką na Haiti. Nauczyła go trochę słów po polsku typu "jesteś piękna" (i też, że do mężczyzny jest jesteś piękny).

Kolejny raz to miałem w Serbii. Lokalny przewodnik nam powiedział, że kilka lat mieszkał w Anglii
  • Odpowiedz