Wpis z mikrobloga

Ludzie mówili że Linux taki prosty i zajebisty ale pracowałem kiedyś z takimi linuxiarzami i zdzwonka na teams to było dla nich wyzwanie, wiecznie się na nich czekało a bo audio a bo ekrany #!$%@? wie co jeszcze xD W erze dominacji trzech portali społecznościowych (IG, YT, może no FB) podniecanie się tym, że jedną komedną zainstalujesz firefoxa jest iks de. Obecnie szary kowalski jedynie czego potrzebuje to chrome i przekonać go
  • Odpowiedz
zdzwonka na teams


@szmichal: masz odpowiedz. Teams to produkt MS, zoptymalizowany pod Windows.

Obecnie szary kowalski jedynie czego potrzebuje to chrome


@szmichal: i do tego linux sie idealnie nadaje. Gratis dostaje brak koniecznosci rebootow co drugi dzien.
  • Odpowiedz
@szmichal: ale Teams nawet pod windowsem nie działa dobrze xD

A klikanie w terminalu nie jest potrzebne, bo każdy Linux od wielu lat ma swój menedżer pakietów - i tak jak piszą przedmówcy, Microsoft też wprowadził swoje rozwiązania na wzór tychże, masz Microsoft Store gdzie wpisujesz nazwę programu, klikasz Instaluj jak na telefonie z androidem i wio - czym się to różni od Ubuntu czy Minta? niczym.
  • Odpowiedz
Od miesięcy mój pracowy PC jest tylko uspiony i dziala jak natura chciała


@szmichal: i bez łatek bezpieczeństwa w tym czasie? No to pogratulowac dzialowi security w twojej firmie xD
  • Odpowiedz
dla mnie po kilku dłuższych próbach używania linuksa wciąż niezrozumiała jest systemowa struktura katalogów ( ͡° ʖ̯ ͡°)


@Cointreau: a windsowa jest zrozumiała? To jest tylko i wyłącznie kwestia przyzwyczajenia. Windowsową po prostu już znasz, a wcale nie jest lepsza ani bardziej oczywista. W zasadzie to jest obiektywnie bardziej zakręcona niż linuksowa ale właśnie, kwestia przyzwyczajenia (tzw. familiarity bias).

Jakby co to nie jest zarzut wobec
  • Odpowiedz
Ludzie mówili że Linux taki prosty i zajebisty ale pracowałem kiedyś z takimi linuxiarzami i zdzwonka na teams to było dla nich wyzwanie


@szmichal: Przecież to jest aplikacja od microsoftu, z resztą są lepsze i darmowe alternatywy, jak google meets. Jak ktoś tego używa, to i tak pewnie firma uzależniona od softu MS.

kto robi rebooty dwa razy dziennie? Od miesięcy mój pracowy PC jest tylko uspiony i dziala jak natura
  • Odpowiedz
Linux = (Arch) su pacman -S firefox / (Ubuntu) sudo apt-get install firefox


Jak kogoś to przerasta to xD


@eeehhh: a np. wykop sobie tez przez terminal przegladasz? czy wolisz jednak uzywac GUI?
  • Odpowiedz
@SmugglerFan: Nie mam zielonego pojęcia po co porównujesz tak dwie różne i kompletnie niezwiązane ze sobą rzeczy. To że na terminalu trochę rzeczy robi się wygodniej i szybciej, nie znaczy że służy on do wszystkiego xD

Moge odbić piłeczkę i zapytać dlaczego używasz fizycznej klawiatury do pisania, bo przecież istnieje coś takiego jak klawiatura ekranowa i myszka.... GUI do pisania, patrz pan.
  • Odpowiedz
@eeehhh: no i jakie to sa niby rzeczy wygodniejsze w terminalu?

co jak nie znam dokladnej nazwy programu ktorego chce sciagnac? albo jesli ma jakies rozne wersje a ja chce sciagnac konkretna?
  • Odpowiedz