Wpis z mikrobloga

kiedyś jakiś linuxiarz próbował mi tłumaczyć, że to dobrze że żeby zainstalować głupią przeglądarkę trzeba wklepywać linijki do terminala bo windows nauczył ludzi instalować każde gówno z internetu xD


@staryalkus: Kierwa znowu prosty post o linuksie i zaczęły się wywody ludzi którzy w dupie byli i gówno wiedzieli, ale do eksperckich porad pierwsi xD

Windows = Edge - google - stronka firefoxa/stronka z programami - instalator firefox - pobieranie firefox.... ufff
  • Odpowiedz
@staryalkus: podziw to może wzbudzało 20 lat temu, teraz linuksy stawiają się same i wszyskto po prostu działa.

dla mnie po kilku dłuższych próbach używania linuksa wciąż niezrozumiała jest systemowa struktura katalogów

@Cointreau: bez wyraźnego powodu nie trzeba tam nawet zaglądać :)

Dla przeciętnego zjadacza chleba Linux jest bez sensu, bo taki użyszkkdnik potrzebuje i chce gotowca. Stawiam kompa i jest, więcej mnie niewiele interesuje


@sierramikebravo: dzisiaj tak to
  • Odpowiedz
kiedyś jakiś linuxiarz próbował mi tłumaczyć, że to dobrze że żeby zainstalować głupią przeglądarkę trzeba wklepywać linijki do terminala bo windows nauczył ludzi instalować każde gówno z internetu xD


@staryalkus: Tymczasem linuksiarz

$ curl -fsSL [https://get.docker.com](https://get.docker.com) -o get-docker.sh
$ sudo sh ./get-docker.sh --dry-run
  • Odpowiedz
@Icon_of_sin: Sytuacja się cywilizuje, sporo informacji jest dostępna w formie family friendly poradników na YT.
Szkoda tylko że mało kto z nich korzysta i potem lament że coś nie działa, dla czego .exe nie działa!!!!
  • Odpowiedz
dla mnie po kilku dłuższych próbach używania linuksa wciąż niezrozumiała jest systemowa struktura katalogów ( ͡° ʖ̯ ͡°)


@Cointreau: A ona ma 50 lat xD I każdy system ma podobną (prócz Windowsa)
  • Odpowiedz
@Icon_of_sin: Te mityczne trudności w linuxie to w większości po prostu miejsca, gdzie coś robi się trochę inaczej, niż w windowsie, a do tego ludzie się już przyzwyczaili. Linux jest banalny w porównaniu do windowsa, jak cokolwiek chcesz w nim więcej konfigurować, a jak chcesz tylko odpalać przeglądarkę i office, to bez różnicy (instalacje też z GUI). Do grania (choć to dzięki steam się zmienia), czy specjalistycznych aplikacji, które dedykowane są
  • Odpowiedz
@eeehhh: A najlepsze jest to, ze windows to obecnie poligon doswiadczalny jak fedora 20 lat temu. Sciagasz Howart Legacy ze stima za gruby hajs, gra #!$%@? co 10 minut, fix? Banalne wejdz w rejestr i dodwaj jakies klucze wpisujac bitowe wartosci do elementow - no czym sie to rozni od vim /etc/foo/config.cfg oprocz $ za system? Twoje sluchawki bluetootch lacza sie z kompem po 10 minutach, nic prostszego po prostu wywal
  • Odpowiedz
@staryalkus: tym habilitowaniem z obsługi komputera jest odpalenie sklepiku z aplikacjami i kliknięcie"zainstaluj" czy wpisanie komendy "komputer, zainstaluj mi: "?
  • Odpowiedz
Jakie wymuszanie? Praktycznie 99% wszystkiego możesz sobie przeklikać w GUI.


@420_3: a były tam smoki? Podstawowe rzeczy przeklikasz, resztę nie. Pomijam już, że to GUI jest w każdej dystrybucji inne a nawet w jednej możesz mieć kilka różnych.
  • Odpowiedz
@zarowka12: a weź podaj przykład takiej operacji którą miałby wykonać twój stary na kompie która wymagałaby terminala i która jest dla odmiany banalnie prosta do wyklikania na windowsie
  • Odpowiedz