Wpis z mikrobloga

@Icon_of_sin: kiedyś jakiś linuxiarz próbował mi tłumaczyć, że to dobrze że żeby zainstalować głupią przeglądarkę trzeba wklepywać linijki do terminala bo windows nauczył ludzi instalować każde gówno z internetu xD
  • Odpowiedz
  • 6
@staryalkus No ale poniekąd tak jest, serwisy komputerowe zarabiają na mało technicznych użytkownikach którzy uwalili system jakimś syfem, którego nie odhaczyli przy klikaniu "Dalej" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@staryalkus

@Evilus: co nie zmienia faktu, że wymuszanie na użytkowniku habilitowania się z obsługi komputera nie jest rozwiązaniem


Jakie wymuszanie? Praktycznie 99% wszystkiego możesz sobie przeklikać w GUI.

A to że instalacje przeglądarki można wykonać z terminala w dwie sekundy to tylko dodatkowa zaleta.
  • Odpowiedz
@staryalkus: akurat tutaj miał rację Xd managery paczek linuxa są 1000x lepsze niż szukanie i ściąganie jakiś instalatorów z neta. Piszesz pacman i chrome. I to wszystko później manager dba o aktualizację itd. W Windows jeśli aplikacja. Sama o to nie zadba to zapomnij
  • Odpowiedz
@Icon_of_sin: Dla przeciętnego zjadacza chleba Linux jest bez sensu, bo taki użyszkkdnik potrzebuje i chce gotowca. Stawiam kompa i jest, więcej mnie niewiele interesuje. Linux pokazuje swoją moc przy zastosowaniach specyficznych i profesjonalnych. Możesz stworzyć specjalną, lekką wersję do obsługi małego urządzenia, np. Switch zarządzalny, kamera wifi itp. Możesz dopasować środowisko pod siebie, do Twoich potrzeb profesjonalisty. I to jest siła linuxa. Wciskanie mojemu staremu jakiegoś Ubuntu czy coś, nie ma
  • Odpowiedz
kiedyś jakiś linuxiarz próbował mi tłumaczyć, że to dobrze że żeby zainstalować głupią przeglądarkę trzeba wklepywać linijki do terminala bo windows nauczył ludzi instalować każde gówno z internetu xD


@staryalkus: No ale często na stronie z programem masz do pobrania exe na windows, plik instalacyjny na MacOS, a na Linuksa, to jest lista komend do wklepania w terminalu zamiast DEB lub RPM do pobrania. To samo z flathubem.

@sierramikebravo Dla przeciętnego
  • Odpowiedz
W Windows jeśli aplikacja. Sama o to nie zadba to zapomnij


@bonus: No ale każda aplikacja sama o to dba. Pyta czy chcesz zainstalować nową wersję. Tak/Nie i tyle. Każda na jakiej pracuje tak ma
  • Odpowiedz
@Flypho: Co? xD Najgorsi są właśnie tacy linuksiarze co nie umieją w Windowsa i gadają takie głupoty bo ich stary wmuszał w nich kompilowanie mu jąder.
  • Odpowiedz
@sierramikebravo:

Dla przeciętnego zjadacza chleba Linux jest bez sensu, bo taki użyszkkdnik potrzebuje i chce gotowca. Stawiam kompa i jest, więcej mnie niewiele interesuje.


Ale taki mint czy ubuntu w wersji desktop w większości przypadków to właśnie taki gotowiec instalujesz i po prostu używasz. Zainstalowałem mamie minta z cinnamonem 3 lata temu i tylko robię co jakiś czas upgrade pakietów i kernela z repozytorium, wszystko działa stabilnie a na starszym sprzęcie
  • Odpowiedz
@staryalkus kiedyś na wykopie coś pisałem o drukarkach na Windowsie i mi przyszli linuksiarze, że powinienem pójść do szefa i powiedzieć, że ma zainstalować linuksa. #!$%@?, że szef ówczesnej firmy mieszka w USA i zarządza jedną z największych firm w tej branży na świecie. Pójdę do niego ze sprawą Linuksa, bo mi wykopek powiedział xd
  • Odpowiedz
@Icon_of_sin no ale to jest #!$%@? jasne że w życiu większości potrzebna jest prostota, podniecanie się użytkownika że on coś potrafi lepiej i bardziej skomplikowanego w narzędziu przeznaczonym dla mas jest #!$%@? głupie
  • Odpowiedz
@staryalkus: Dlatego Microsoft wprowadził własny menadżer pakietów i żeby zainstalować głupią przeglądarkę na Windows 11 MUSISZ wklepywać LINIJKI do terminala (linijki czyli "install przeglądarka").

Linus powiedział prawdę, ale zabawne jest to, że ludzie nie dostrzegają jak Windows kopiuje kolejne rozwiązania z Linuksa. Różnica jest taka, że Microsoft robi to warstwowo, przykrywając co raz stare śmieci nowymi rozwiązaniami.
  • Odpowiedz