Wpis z mikrobloga

Dwa lata temu pomagałem uchodźcom z Ukrainy którzy z jedną walizką uciekali przed wojną, była w tym rodzina z którą kontakt miałem chwilę dłużej, trzy dziewczyny z matką i dwójka dzieci, pomagałem im szukać pracy, tłumaczyć dokumenty, pomagałem w urzędach. Jedna z dziewczyn dziś się odezwała, wrócili na Ukrainę a kilka dni temu urodziła syna, przez to jak im pomogłem w najcięższym dla nich czasie nazwała syna moim imieniem, taka drobnostka a człowiek się cieszy
#czujedobrzeczlowiek
  • 101
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

wrócili na Ukrainę a kilka dni temu urodziła syna


@Mrbimbek: wszystko fajnie i spoko, ckliwa historyjka ale nie pojmuje myślenia takich ludzi. W twojej ojczyznie jest wojna, s---------z za granice, zyjesz na skraju ubóstwa, jesteś w sumie bezdomna. W miedzyczasie robisz kaszojada i wracasz do kraju, gdzie nadal jest wojna. ( _)
  • Odpowiedz
  • 1
@tiritto: tak to prawda, poznawałem ludzi przy tym jak chodziłem na wolontariat w magazynie z rzeczami dla uchodźców, gdzie ludzie masowo przyjeżdżali i oddawali naprawdę nowe ubrania, pościele i różnego rodzaju rzeczy, wtedy z jednej strony było mi przykro z powodu wojny, ale z drugiej byłem dumny z nas Polaków że tak się sami zmobilizowaliśmy do pomocy bez żadnych odgórnych akcji. @Radoslav_a tatuś ma typowo ukraińskie imie, ja jestem
  • Odpowiedz