Wpis z mikrobloga

@Meregle ale te pytanie jest błędne. Bo żaden kasjer nie pracuje w każdą niedzielę. Są grafiki itd. Jak kiedyś pracowałem w sklepie to jeden weekend i tak musiał być ustawowo wolny. Chyba to się nie zmieniło. Ewentualnie umowa zlecenie.
  • Odpowiedz
@Meregle: mi się ten zakaz handlu kojarzy z przymusowym leżakowaniem w przedszkolu. Człowiek by pozałatwiał masę spraw bo w tygodniu zarobiony i nie ma czasu, ale nie, jest niedziela, relaksuj się gnoju xD
  • Odpowiedz
@Meregle: system bez handlowych niedziel zabrał tysiącom studentów możliwości zarabiania kasy przy jednoczesnym studiowaniu dziennym- na tym powinno się skupić, niekoniecznie na mnożnikach stawki (choc i to jest dobre, lecz nie jestem aż tak łapczywy)
  • Odpowiedz
@Meregle: ok, ale niech sklepy podwyższą ceny tylko w te niedziele, a nie że wszyscy się będziemy składać na te wyższe wynagrodzenia.
Ja sobie spokojnie potrafię zrobić zakupy na kilka dni do przodu i mi to obojętne czy w niedzielę otwarte czy nie.
  • Odpowiedz
  • 18
@Meregle: od początku chcieli. Problem nie jest praca w niedzielę, a Januszex "zmuszający" do pracy 7 dni w tygodniu. Czy zmieniło się na lepsze? Nie. Bo Januszex by nie płacić tyle samo za mniej godzin w pracy, wydłużył czas pracy w 6 dnia. Gdzie pisząc Januszex mam na myśli znane sieci.
  • Odpowiedz
@Meregle pewnie j we wtorki by. Chcieli pracować za podwójne wynagrodzenie. Minus że nikt im nie zaoferuje czegoś takiego. Jak tylko będzie możliwość pracy w niedzielę to wymyśla że akurat wtedy pracują tylko ludzie na jdg czy coś takiego u te drugie 100% wypłaty to koszt wypożyczenia stroju od firmy i tyle będzie z ustawowych obowiązków.
  • Odpowiedz
@loginnawykoppl bo to się wszystkim opłaca w długim terminie. Są asy którzy najlepiej by pracowali 10 lat bez dnia urlopu i z nadgodzinami, ale wiadomo że taki ktoś jest mniej efektywny i na poważnych stanowiskach to się nie opłaca zlecającemu pracę.
  • Odpowiedz
@Meregle Ja często pracowałem w niedzielę jak naprawiałem auta ciężarowe. Często było tak, że np. poniedziałek, ewentualnie inny dzień był wolny ale normalnie płatny a, za niedzielę stawka była ekstra więc finalnie tydzień zamykałem z zyskiem +/-2000zł.
  • Odpowiedz
@Meregle Wszystko super ale zaczął bym od znalezienia pracowników do pracy chociaż w tygodniu, bo sporo wakatow jest w handlu, nawet w takich dużych sklepach jak Lidl czy Auchan.
A ci co robią za dwóch czy trzech, mają w dupie handlowe niedziele, nawet n za stawkę 3x.
  • Odpowiedz