Wpis z mikrobloga

Ej programiści, mam do was pytanie.

Dlaczego zamiast pracować jako śmierdziuszki-programiści za marne 25k miesięcznie nie zostaniecie management konsultantami w Dubaju za nieopodatkowany milion pln rocznie?

Przecież należycie do najlepszych na świecie, więc zamiast stawiać jakieś gówniane mikroserwisy dacie radę bez problemu robić analizy SWOT albo 5 sił Portera.

#programista15k #programowanie #biedakikodoklepaki #consulting
biaukowe - Ej programiści, mam do was pytanie.

Dlaczego zamiast pracować jako śmierd...

źródło: Screenshot 2024-05-12 at 21.18.41

Pobierz
  • 19
  • Odpowiedz
@biaukowe: No bo jak weźmiesz 200/h żyjąć w Polsce to dużo odkładasz. I nagle się okazuje że pracując 5 lat w branży masz prawie spłacone mieszkanie, fajne auto w leasing, mniejszy stres itd.
  • Odpowiedz
@biaukowe: typie, tam jest z 50 stopni i to w zimie, ja sie mecze przy 20, smierdzi, wszedzie jakies arabusy z IQ < 80, ni #!$%@? sie z nikim nie dogadasz, wszedzie tylko piach. Polska dla programisty to jak raj. Relatywnie niskie koszty zycia, jako taka cywilizacja. Na #!$%@? sie stad ruszac
  • Odpowiedz
@biaukowe: ale ty wiesz że takie 20k to dostajesz w PL po 3 latach jak jesteś ogarnięty a sufit obecnie to jakieś 50-80k? I po co się tam pchać (?)

bo w sumie nie rozumiem do czego zmierzasz. że za słabi programiści są w PL czy jak?
  • Odpowiedz
@biaukowe: bo nie jesteśmy niewolnikami ? W takim McKinsey to pewnie po 13h na dobę pracujesz dzień w dzień, gdzie alternatywą jest 50k pln za 4-6h pracy żyjąc w Polsce. Wybór jest prosty
  • Odpowiedz
@biaukowe: nie no serio gdzie zalety, bo $250k to teraz praktycznie każdy większy startup w SV płaci seniorom 10+, więc po ch* miałbym jechać do jakiegoś Dubaju i pracować po 12h dziennie w toksycznym środowisku finansistów? U nas w zespole jeden kolo wpadł na taki genialny pomysł zatrudnienia się w fintechu w NY, dostał tam całkiem fajną kasę, ale po roku już był z powrotem u nas - mówi, że jakby
  • Odpowiedz