Wpis z mikrobloga

RAW SQUAT - 360KG. Głęboko. Noty za styl 2/10... Ale to #!$%@? nie jest jazda figurowa na lodzie, żeby to miało znaczenie. Prawdziwa siła techniki się nie boi.
https://www.openpowerlifting.org/rankings/raw/all-poland/by-squat

Śmieszna sprawa bo to byłby TRZECI najwyższy wynik w siadzie raw W POLSCE.

Ewidentnie jest problem z pleckami, wydaje mi się że to problem techniczny, nie blokuję głowy/góry pleców, nie patrzę w jeden punkt, przez to schodząc górny odcinek pleców nie jest całkowicie zablokowany, to powoduje że kołysze mnie do przodu i do tyłu, bo balans jest zaburzony. Potem przy wstawaniu już zupełnie nie wcisnąłem pleców w sztange, i poszedł garb... Na szczęście mam silne plecy które nie takie garby wyciągnać potrafią.
W każdym razie poprawiając to pewnie z +20kg by wpadło do tego siadu.

Siad jak to siad, najbardziej to mi zmęczył ręcę i ciekawe jak na 1RM max effort upper w środę te łapy się będą czuły. No cóż bywa.

Jeszcze potem trzeba było docisnać asysty

W każdym razie usatysfakcjonowany jestem. Sił jest od groma, głębokość to żaden problem, wystarczy popracować nad tymi plecami, pozycją, i kilkadziesiąt kilogramów wpadnie samo. A i tak mam zamiar siadać w taśmach więc grubo ponad 400kg będzie prędzej czy później.

Cały trening
Squat Raw 360kg x 1
Cable pull through 5x12
Reverse hypers 220kg 6x15
DB side bends 80kg 4x10
Sled 8x50m

#strongaf #silownia #mirkokoksy #mikrokoksy #sport #pokazforme
IntruderXXL - RAW SQUAT - 360KG. Głęboko. Noty za styl 2/10... Ale to #!$%@? nie jest...
  • 53
  • Odpowiedz
@IntruderXXL Ale stopy masz bardzo szeroko, ja stawiam dosyć wąsko jak to mówił Tom Platz, poza tym nie ćwiczę martwego więc raczej przenigdy nie przebije się przez 200kg w przysiądzie ale jednak rozwijam uda tak jak chce.
  • Odpowiedz
  • 4
Ale stopy masz bardzo szeroko, ja stawiam dosyć wąsko jak to mówił Tom Platz, poza tym nie ćwiczę martwego więc raczej przenigdy nie przebije się przez 200kg w przysiądzie ale jednak rozwijam uda tak jak chce.


@Sanctified90: Wiesz czym innym jest robienie przysiadu żeby rozwijać nogi, czwórki, a czym innym jeżeli celem jest maksymalny ciężar na jedno powtórzenie :)
  • Odpowiedz
  • 5
Niesamowite rzeczy się dzieją ( ͡º ͜ʖ͡º)


@zagi_ssj: Mówiłem że jak wejdę na towar to zaczną się dziać cuda. Wtedy wszyscy się z tego śmiali... Cóż teraz ja się śmieję, bo wiele osób nie zdaje sobie sprawy że to jest zaledwie początek.
  • Odpowiedz
@IntruderXXL: ja #!$%@?, przez lata zapowiadana bomba w końcu się ziściła, teraz jeszcze zaczyna siadać na zaliczenie, może jednak jeszcze człowiek dożyje do tych legendarnych zawodów xD
  • Odpowiedz
@IntruderXXL: Mam nadzieję, że jak już będziesz po pierwszych zawodach to w wywiadach będziesz szkalować polską myśl treningową tak samo jak na wykopie. Ostatnia inwokacja w wersji audio to by było coś ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@IntruderXXL: gwoli ścisłości więcej w neoprenie siadają jeszcze Bronicki czy Chrząszcz, więc 360 na pudło by się nie złapało :)

Co nie zmienia faktu, że wynik zacny, jeszcze biorąc pod uwagę, że wzorzec siadu katujesz pod taśmy. Będzie grubo :)
  • Odpowiedz
  • 1
@Kyriakos: Jasne :) wyniki w garażu nie wpisuje się do takich tabeli, więc to tylko taka ciekawostka. Poza tym to tylko treningowy wynik, co innego będzie na zawodach, gdzie dojdzie peak, regeneracja odpowiednia no i odpowiednie środki :)
  • Odpowiedz
  • 2
ja #!$%@?, przez lata zapowiadana bomba w końcu się ziściła, teraz jeszcze zaczyna siadać na zaliczenie, może jednak jeszcze człowiek dożyje do tych legendarnych zawodów xD


@Pstrong: Spokojnie, teraz czekam aż nowe środki zaczną działać i w następnych miesiącach siła powinna jeszcze bardziej rosnąć :)
  • Odpowiedz
@IntruderXXL: Skąd taka różnica pomiędzy Polską a zachodem jeśli chodzi o siłę to zagranicą jest trochę chłopów siadających ponad 400kg raw a tutaj 360 to trzeci wynik w Polsce?
  • Odpowiedz
  • 5
Skąd taka różnica pomiędzy Polską a zachodem jeśli chodzi o siłę to zagranicą jest trochę chłopów siadających ponad 400kg raw a tutaj 360 to trzeci wynik w Polsce?


@Magq: Bo u nas myśl szkoleniowa jest 100 lat za murzynami... dlatego takie wyniki a nie inne.
  • Odpowiedz