Wpis z mikrobloga

RAW SQUAT - 360KG. Głęboko. Noty za styl 2/10... Ale to #!$%@? nie jest jazda figurowa na lodzie, żeby to miało znaczenie. Prawdziwa siła techniki się nie boi.
https://www.openpowerlifting.org/rankings/raw/all-poland/by-squat

Śmieszna sprawa bo to byłby TRZECI najwyższy wynik w siadzie raw W POLSCE.

Ewidentnie jest problem z pleckami, wydaje mi się że to problem techniczny, nie blokuję głowy/góry pleców, nie patrzę w jeden punkt, przez to schodząc górny odcinek pleców nie jest całkowicie zablokowany, to powoduje że kołysze mnie do przodu i do tyłu, bo balans jest zaburzony. Potem przy wstawaniu już zupełnie nie wcisnąłem pleców w sztange, i poszedł garb... Na szczęście mam silne plecy które nie takie garby wyciągnać potrafią.
W każdym razie poprawiając to pewnie z +20kg by wpadło do tego siadu.

Siad jak to siad, najbardziej to mi zmęczył ręcę i ciekawe jak na 1RM max effort upper w środę te łapy się będą czuły. No cóż bywa.

Jeszcze potem trzeba było docisnać asysty

W każdym razie usatysfakcjonowany jestem. Sił jest od groma, głębokość to żaden problem, wystarczy popracować nad tymi plecami, pozycją, i kilkadziesiąt kilogramów wpadnie samo. A i tak mam zamiar siadać w taśmach więc grubo ponad 400kg będzie prędzej czy później.

Cały trening
Squat Raw 360kg x 1
Cable pull through 5x12
Reverse hypers 220kg 6x15
DB side bends 80kg 4x10
Sled 8x50m

#strongaf #silownia #mirkokoksy #mikrokoksy #sport #pokazforme
IntruderXXL - RAW SQUAT - 360KG. Głęboko. Noty za styl 2/10... Ale to #!$%@? nie jest...
  • 53
  • Odpowiedz
  • 2
Zobacz ile minęło czasu i ten siad pokazał, że dalej jest to aktualny "problem":


@Poemat: Wiesz co ostatnio zorientowałem się że cały czas prawą stronę źle ustawiałem, stopę, minimalnie pod innym kątem i do tego kilka centymetrów do tyłu. To też myślę przyczynia się do tego. Muszę jakieś taśmy ponaklejać na podłodze żeby zawsze te stopy prawidłowo ustawić
  • Odpowiedz
  • 0
Zobacz ile minęło czasu i ten siad pokazał, że dalej jest to aktualny "problem":


@Poemat: Swoją drogą, wspominałeś wtedy o ćwiczeniach unilateralnych. Tak sobie myślę że za wiele to ich nie robiłem. Coś dokładnie byś polecił na skorygowanie tego ?
  • Odpowiedz
@IntruderXXL: Wariacje podstawowych ćwiczeń robione jednostronnie w praktyce u Ciebie (raczej) będą jakkolwiek produktywne. Bo nie sądzę, że będzie Ci się chciało bawić w totalne izolowanie przez jakieś odwodzenia uda w leżeniu na boku. Popróbuj wszelkich odmian ciągów z jedną nogą wysuniętą/cofnietą lub całkowicie w powietrzu. Wszelkie ruchu hip hinge tak samo - Hip Thrust czy GM. Ekscentryka dla stawu kolanowego pod aparat wyprostny także uruchomi Ci stabilizację w miednicy, tylko
  • Odpowiedz
  • 3
@Poemat: Dziękuję bardzo za odpowiedź. Bo co tutaj tak naprawdę nie gra? Jaka jest diagnoza tego problemu? Kolejne też pytanie czy przez ten problem może powodować to że lewa łydka jest zdecydowanie większa niż prawa? Bo jeśli chodzi o mięśnie to mam widoczną dysproporcje właśnie w łydce, lewa jest o 1,5cm+ większa. Ale jestem lewonożny więc może to powód?
  • Odpowiedz
  • 6
czemu to wrzucasz skoro, zgodnie z twoimi wypowiedziami, twój wynik wynosi okrągłe zero? ( ͡° ͜ʖ ͡°)-


@NicolasLatifi: POTĘGA WIZUALIZACJI... tylko kurczę żebym nie skończył jak ten ekspert od tej wizualizacji z Ellen ( ͡° ͜ʖ ͡°)-
  • Odpowiedz
@IntruderXXL: A no to co u wszystkich, tylko u Ciebie przez większą masę i używanie większych ciężarów jest to widoczne bardziej - asymetria nabywana od dzieciaka z biegiem kolejnych lat ;) Na to wpływa wszystko, od stylu życia dnia codziennego, rodzaj pracy po preferowanie silniejszej strony, podświadome odciążanie słabszej itd. Tutaj wszystko w większości przypadków wychodzi z obręczy miedniczej czyli całe pośladki w synergii z górą i dołem. Jak kiedyś miałeś
  • Odpowiedz
  • 3
@Poemat: Dzięki, teraz to mi się układa wszystko. Uświadomiłem sobie że non stop wykorzystuje lewą stronę, lewą nogę o wiele bardziej a nie prawą stronę. Każde schylenie się po coś, sięgnięcie po coś, przekazuje ciężar na lewą nogę, unikam wykorzystania prawej nogi. Nawet stojąc w miejscu często przekazuje cały ciężar na lewą stronę a właściwie nigdy na prawą. Dopiero teraz, po tym twoim wpisie zdałem sobie sprawę jak notorycznie to robię,
  • Odpowiedz
@IntruderXXL: a pisał ci @Poemat pare razy żebyś chodził do fizjo to na pewno nie stracisz. Nawet jak jesteś mega ogarnięty to jednak ta trzecia osoba, szczególnie ogarnięty fizjo dużo fajnych rzeczy jest w stanie wyłapać. No chyba że zmieniłeś już zdanie i ktoś cię tam rozbija/ustawia.
A wynik piękny, dziwne tylko że waga taka niska po wejściu na bombe ale w super heavy weight to trochę inaczej działa niż u
  • Odpowiedz
  • 3
A wynik piękny, dziwne tylko że waga taka niska po wejściu na bombe ale w super heavy weight to trochę inaczej działa niż u szczura, bo myślałem że cię po polroku na 200kg #!$%@? :D


@Zieew: To akurat zasługa @Kasahara :) Wszystko zostało podporządkowane pod sukces długoterminowy, nie chwilowy wzrost wyników. Przebudowaliśmy dietę, suplementacje, do tego dużo cardio, w treningu dużo gpp, towar rozsądnie ale pod moją wagę oczywiście :) I
  • Odpowiedz